Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Co na okna? - Rolety alebo zaluzie?

Vnútorné vybavenie, povrchové úpravy, podlahy, interier ..

Co na okna? - Rolety alebo zaluzie?

od vaio » Pon 07. Máj 2018 12:04:41

seruste. sice este len zaciname stavat RD ale uz teraz s manzelkou rozmyslame, co dat na okna? dost sa nam pacia aj rolety do prekladu, lenze vsetci nas strasia, ze to je prilis drahe. co mate vy? co odporucate? vopred dakujem za kazdu jednu odpoved!
Obrázok užívateľa
vaio

Re: Co na okna? - Rolety alebo zaluzie?

od Opko » Pon 07. Máj 2018 13:11:34

Ahoj. My máme už dlhšiu dobu žalúzie na všetkých oknách. No už by som do nich nešiel. Ich čistenie od prachu nie je ktovie čo, šnúrky sa občas trhajú a drží sa v mieste kotvenia pleseň pokiaľ máš vlhkosť v izbe a zráža sa na oknách. Tiež keď ich chceš dať dole a nepoužívať, ostanú dierky po montáži v okne. Svokrovci si kúpili obyčajné lacné rolety, ktoré sa vraj aj oprať dajú. Jednoduchý systém. Montovať sa dá aj do steny, no pri zatiahnutých roletách neotvoríš okno. Čo ale aj tak nemá logiku, lebo pri otvorenom okne nepotrebuješ mať rolety stiahnuté. Pri kúpe trba dať aj pozor na to ako zatieňujú, lebo niektoré rolety časť svetla prepustia.
Obrázok užívateľa
Opko

od vaio » Str 09. Máj 2018 18:57:46

opko dik za tvoj nazor. zaluzie sme zatial uplne vylucili, tie su az na poslednom mieste kedze presne vieme, aka je starostlivost o ne. teraz ich mame v byte a je to hroza :( vobec neviem, do coho ist. a o tych roletach do prekladu vies nieco? na tie mas aky nazor?
Obrázok užívateľa
vaio

od perlon » Štv 10. Máj 2018 10:01:36

vaio píše:seruste. sice este len zaciname stavat RD ale uz teraz s manzelkou rozmyslame, co dat na okna? dost sa nam pacia aj rolety do prekladu, lenze vsetci nas strasia, ze to je prilis drahe. co mate vy? co odporucate? vopred dakujem za kazdu jednu odpoved!

Je dobré, že už ste toto začali riešiť lebo ak sa rozhodnete pre rolety do prekladu, tak tie je potrebné nahlásiť aj architektovi, aby to zakreslil do projektu. Či projekt už máte hotový?? Z mojich skúsenosti ti môžem napísať, že by som sa rozhodol pre tie rolety. My ich máme a keby som znovu staval, tak ich dám znovu. Vyzerajú dobre a majú aj dobré vlastnosti. Byť tebou nerozmýšľam!
perlon

od Opko » Štv 10. Máj 2018 10:50:39

vaio píše:opko dik za tvoj nazor. zaluzie sme zatial uplne vylucili, tie su az na poslednom mieste kedze presne vieme, aka je starostlivost o ne. teraz ich mame v byte a je to hroza :( vobec neviem, do coho ist. a o tych roletach do prekladu vies nieco? na tie mas aky nazor?

Ahoj. O roletách do prekladu iba viem, že také sú. Nemám s nimi žiadnu skúsenosť. Trošku by som sa obával, že keď sa tam niečo pokazí, neviem si predstaviť ako by sa to prípadne rozoberalo...
Obrázok užívateľa
Opko

od leon » Pia 11. Máj 2018 11:27:56

Opko píše:
vaio píše:opko dik za tvoj nazor. zaluzie sme zatial uplne vylucili, tie su az na poslednom mieste kedze presne vieme, aka je starostlivost o ne. teraz ich mame v byte a je to hroza :( vobec neviem, do coho ist. a o tych roletach do prekladu vies nieco? na tie mas aky nazor?

Ahoj. O roletách do prekladu iba viem, že také sú. Nemám s nimi žiadnu skúsenosť. Trošku by som sa obával, že keď sa tam niečo pokazí, neviem si predstaviť ako by sa to prípadne rozoberalo...

my ich mame na francuzskom okne, ktore mame v obyvacke a este v kuchyni. no ako sa to bude riesit, ked nastane nejaky problem to neviem, no pevne dufam, ze tak skoro sa ziadny problem nevyskytne. mame ich este len dva roky a zatial nam sluzia velmi dobre :) :)
Obrázok užívateľa
leon

od vaio » Pon 14. Máj 2018 12:16:22

perlon praveze projekt uz mame hotovy. architekt sa nas aj pytal, ci chceme nejaku tieniacu techniku ale povedali sme mu, ze zatial nie no teraz zistujem, ze to bola chyba a ze by sme nieco zvolili. ale mam to zistene, ze tie do prekladu sa daju aj dodatocne do projektu nakreslit alebo mozno bude aj stacit, ked sa s majstrami dohodnem. v tom nevidim az taky problem. a kolko vas vysli? pamatas si este aspon priblizne cenu?

opko vdaka za odpoved.

leon od koho ich prosim mate? kto vam ich montoval?
Obrázok užívateľa
vaio

od perlon » Uto 15. Máj 2018 15:12:29

vaio píše:perlon praveze projekt uz mame hotovy. architekt sa nas aj pytal, ci chceme nejaku tieniacu techniku ale povedali sme mu, ze zatial nie no teraz zistujem, ze to bola chyba a ze by sme nieco zvolili. ale mam to zistene, ze tie do prekladu sa daju aj dodatocne do projektu nakreslit alebo mozno bude aj stacit, ked sa s majstrami dohodnem. v tom nevidim az taky problem. a kolko vas vysli? pamatas si este aspon priblizne cenu?

opko vdaka za odpoved.

leon od koho ich prosim mate? kto vam ich montoval?

Fúha, tak to neviem či sa bude dať ale keď máš také informácie, tak snáď budú pravdivé. My sme to všetko mali v projekte zaznačené, lebo potom sa tam aj preklady iné dávajú aj všetko. No veď uvidíš. No nás vyšli okolo 3 000 - 3 500€ ak si dobre spomínam. Niekde vo faktúre to bude aj presne napísané, ale tá vôbec neviem, kde sa nachádza:-/:-/
perlon

od vaio » Str 16. Máj 2018 12:37:30

perlon ani ma nestraz, ze sa to nebude dat. ratam s tym, ze ak by som sa pre take tienenie rozhodol, ze s tym ziadny problem nebude. ale tak viaceri mi to povedali, tak hadam na tom nieco pravdy bude. a vy mate akej znacky tie rolety?
Obrázok užívateľa
vaio

od AnezkaTomasova » Štv 17. Máj 2018 6:46:46

Ahoj, tak k tejto téme by som pridala svoju osobnú skúsenosť. Mali sme vnútorné žalúzie a ich čistenie bola katastrofa. Mali sme aj vonkajšie rolety a ich čistenie bola ešte väčšia katastrofa - prach, hmyz, všetko dohromady... Teraz máme okná trojsklo - žalúzie vnútri okna a je to na nezaplatenie! Možno to nie je také moderné ako vonkajšie rolety, ale nad ničím iným by som už nikdy neuvažovala :)
AnezkaTomasova

Ďalší

Späť na ...) Vybavenie stavby, doplnkové konštrukcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť