Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Silicate World - keramický domček

Ak Vašu otázku neviete zaradiť do vyžšie uvedených tém, pridajte ju sem.

Re: Silicate World - keramický domček

od diorra » Pia 11. Aug 2017 13:40:46

Mna len zo zaujimavosti oslovila tato tema, lebo prednedavnom som o takychto domoch citala nejaky clanok. Pisalo sa tam, ze su nizkoenergeticky, ze su rychlo postavene a ich cena je prijatelna. Preto by som chcela vediet, ci je to ozaj tak a z coho su vlastne tie steny? Z akeho materialu?
diorra

od Adabert » Pon 14. Aug 2017 13:28:38

diorra píše:Mna len zo zaujimavosti oslovila tato tema, lebo prednedavnom som o takychto domoch citala nejaky clanok. Pisalo sa tam, ze su nizkoenergeticky, ze su rychlo postavene a ich cena je prijatelna. Preto by som chcela vediet, ci je to ozaj tak a z coho su vlastne tie steny? Z akeho materialu?

Je pekne, ze ta zaujimaju aj taketo veci, do buducna sa ti to mozno zide:-) Hned na zaciatok ti napisem, ze ja montovany dom nemam ale moj brat si taky dal postavit. Od neho dost informacii viem a z dost vela vecami som mu pomahal. Dobre si sa docitala, ze montovany (on ma presne keramicky) je nizkoenergneticky. Je to vdaka vynikajucim tepelnoizolacnym vlastnostiam. Cena ta je diskutabilna, lebo niekomu vyhovuje a niekto zase povie, ze je to vela (ale to tak je so vsetkym). No a steny takehoto domu su vyrabane vylucne z prirodnych surovin, preto su take kvalitne. Este ta nieco zaujima?
Obrázok užívateľa
Adabert

od zander » Pon 14. Aug 2017 20:46:01

Adabert píše:Je pekne, ze ta zaujimaju aj taketo veci, do buducna sa ti to mozno zide:-) Hned na zaciatok ti napisem, ze ja montovany dom nemam ale moj brat si taky dal postavit. Od neho dost informacii viem a z dost vela vecami som mu pomahal. Dobre si sa docitala, ze montovany (on ma presne keramicky) je nizkoenergneticky. Je to vdaka vynikajucim tepelnoizolacnym vlastnostiam. Cena ta je diskutabilna, lebo niekomu vyhovuje a niekto zase povie, ze je to vela (ale to tak je so vsetkym). No a steny takehoto domu su vyrabane vylucne z prirodnych surovin, preto su take kvalitne. Este ta nieco zaujima?

no, pokiaľ berieš betón ako prírodný materiál .. tieto domčeky sú z vyľahčovaného betónu zateplené polystyrénom.
Obrázok užívateľa
zander

od Adabert » Str 16. Aug 2017 12:16:07

zander píše:
Adabert píše:Je pekne, ze ta zaujimaju aj taketo veci, do buducna sa ti to mozno zide:-) Hned na zaciatok ti napisem, ze ja montovany dom nemam ale moj brat si taky dal postavit. Od neho dost informacii viem a z dost vela vecami som mu pomahal. Dobre si sa docitala, ze montovany (on ma presne keramicky) je nizkoenergneticky. Je to vdaka vynikajucim tepelnoizolacnym vlastnostiam. Cena ta je diskutabilna, lebo niekomu vyhovuje a niekto zase povie, ze je to vela (ale to tak je so vsetkym). No a steny takehoto domu su vyrabane vylucne z prirodnych surovin, preto su take kvalitne. Este ta nieco zaujima?

no, pokiaľ berieš betón ako prírodný materiál .. tieto domčeky sú z vyľahčovaného betónu zateplené polystyrénom.

Je pravda, ze v tomto sa uz az tak nevyznam. Odpisoval som len na zaklade toho, co mi povedal brat (kedze ako som pisal, on od nich dom ma) a este som si nejake informacie o vystavbe pozeral na ich stranke. Presne tu: http://www.silicateworld.eu/technologia/ a tam je to napisane, ze prirodne materialy...
Obrázok užívateľa
Adabert

od diorra » Pia 18. Aug 2017 9:15:45

Dakujem za odpoved Adabert. Si ma aspon utvrdil v tom, ze som si dobry clanok na internete nasla a precitala:-) Do buducna sa mi to veru ze zide, kedze mame v plane stavat dom a dost rozmyslame aj nad takymto. Vies mi este napisat nejake vyhody takehoto domceku? Kolko tvoj brat platil zan, vies aspon priblizne?
diorra

od smareks » Pon 21. Aug 2017 22:02:34

Zdravím, prebiehala výstavba s touto firmou v poriadku ? Chceli by sme stavať s touto firmou a zbierame recenzie.
Ďakujem
smareks

od rastik_s » Str 30. Aug 2017 8:24:13

Ewinna to som si aj myslel. V dnesnej dobe maju vsetci uver, lebo sa jednoducho na dom nasetrit len tak lahko neda. No celkovo ma zaujima, ze kedy vam zacnu stavat dom, ci si musite sami spravit zakladovu dosku alebo to vam vsetko oni spravia? Taketo informacie som mal na mysli
rastik_s

od ewinna » Štv 31. Aug 2017 10:23:48

Rastik to je všetko o dohode. My sme sa vo všetkom obrátili na nich. Vybrali sme si projekt, spravili nám cenovú ponuku. Potom nám schválili dispozíciu domu, ktorá bola súčasťou Zmluvy o dielo. Keď sme podpísali zmluvu, do nejakých cca troch týždňov nám vydali stavebné povolenie a do tej doby oni vyrobili náš dom. Na základovej doske sa pracuje a potom už oni nabehnú a dostavajú nám ho. Ako nie je to moc komplikované. Ich služby nám zatiaľ vyhovujú vo všetkom
Smareks môžem ti povedať z vlastných skúsenosti, že áno. My s nimi teraz staviame a zatiaľ sme nemali žiadny problém
Príroda nie je chrám, ale dielňa a človek je v nej robotníkom
Obrázok užívateľa
ewinna

od Adabert » Uto 05. Sep 2017 19:00:16

diorra píše:Dakujem za odpoved Adabert. Si ma aspon utvrdil v tom, ze som si dobry clanok na internete nasla a precitala:-) Do buducna sa mi to veru ze zide, kedze mame v plane stavat dom a dost rozmyslame aj nad takymto. Vies mi este napisat nejake vyhody takehoto domceku? Kolko tvoj brat platil zan, vies aspon priblizne?

Diorra vyhod je viacero, ja ti ich presne neviem opisat ale poviem bratovi aby sa sem prihlasil a aby ti napisal zopar informacii. On ti lepsie bude vediet povedat ako ja. Ja viem iba od neho a to je zbytocne takto komplikovane.. Aj cenu ti on napise, ja vobec neviem kolko ich takyto dom cez nich stal..
Obrázok užívateľa
Adabert

od deziro » Str 06. Sep 2017 8:41:07

Diorra Ahoj, brat mi nakázal aby som sem išiel - ževraj potrebuješ poradiť ohľadne montovaných keramických domov, je to tak? Čo presne ťa zaujíma? My taký dom máme už postavený. Všimol som si, že ti tu už aj brat nejaké informácie napísal... Tak napíš čo ešte chceš viac vedieť a ja ti odpíšem;)
Obrázok užívateľa
deziro

PredchádzajúciĎalší

Späť na z.) Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť