Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Silicate World - keramický domček

Ak Vašu otázku neviete zaradiť do vyžšie uvedených tém, pridajte ju sem.

Re: Silicate World - keramický domček

od diorra » Pia 11. Aug 2017 13:40:46

Mna len zo zaujimavosti oslovila tato tema, lebo prednedavnom som o takychto domoch citala nejaky clanok. Pisalo sa tam, ze su nizkoenergeticky, ze su rychlo postavene a ich cena je prijatelna. Preto by som chcela vediet, ci je to ozaj tak a z coho su vlastne tie steny? Z akeho materialu?
diorra

od Adabert » Pon 14. Aug 2017 13:28:38

diorra píše:Mna len zo zaujimavosti oslovila tato tema, lebo prednedavnom som o takychto domoch citala nejaky clanok. Pisalo sa tam, ze su nizkoenergeticky, ze su rychlo postavene a ich cena je prijatelna. Preto by som chcela vediet, ci je to ozaj tak a z coho su vlastne tie steny? Z akeho materialu?

Je pekne, ze ta zaujimaju aj taketo veci, do buducna sa ti to mozno zide:-) Hned na zaciatok ti napisem, ze ja montovany dom nemam ale moj brat si taky dal postavit. Od neho dost informacii viem a z dost vela vecami som mu pomahal. Dobre si sa docitala, ze montovany (on ma presne keramicky) je nizkoenergneticky. Je to vdaka vynikajucim tepelnoizolacnym vlastnostiam. Cena ta je diskutabilna, lebo niekomu vyhovuje a niekto zase povie, ze je to vela (ale to tak je so vsetkym). No a steny takehoto domu su vyrabane vylucne z prirodnych surovin, preto su take kvalitne. Este ta nieco zaujima?
Obrázok užívateľa
Adabert

od zander » Pon 14. Aug 2017 20:46:01

Adabert píše:Je pekne, ze ta zaujimaju aj taketo veci, do buducna sa ti to mozno zide:-) Hned na zaciatok ti napisem, ze ja montovany dom nemam ale moj brat si taky dal postavit. Od neho dost informacii viem a z dost vela vecami som mu pomahal. Dobre si sa docitala, ze montovany (on ma presne keramicky) je nizkoenergneticky. Je to vdaka vynikajucim tepelnoizolacnym vlastnostiam. Cena ta je diskutabilna, lebo niekomu vyhovuje a niekto zase povie, ze je to vela (ale to tak je so vsetkym). No a steny takehoto domu su vyrabane vylucne z prirodnych surovin, preto su take kvalitne. Este ta nieco zaujima?

no, pokiaľ berieš betón ako prírodný materiál .. tieto domčeky sú z vyľahčovaného betónu zateplené polystyrénom.
Obrázok užívateľa
zander

od Adabert » Str 16. Aug 2017 12:16:07

zander píše:
Adabert píše:Je pekne, ze ta zaujimaju aj taketo veci, do buducna sa ti to mozno zide:-) Hned na zaciatok ti napisem, ze ja montovany dom nemam ale moj brat si taky dal postavit. Od neho dost informacii viem a z dost vela vecami som mu pomahal. Dobre si sa docitala, ze montovany (on ma presne keramicky) je nizkoenergneticky. Je to vdaka vynikajucim tepelnoizolacnym vlastnostiam. Cena ta je diskutabilna, lebo niekomu vyhovuje a niekto zase povie, ze je to vela (ale to tak je so vsetkym). No a steny takehoto domu su vyrabane vylucne z prirodnych surovin, preto su take kvalitne. Este ta nieco zaujima?

no, pokiaľ berieš betón ako prírodný materiál .. tieto domčeky sú z vyľahčovaného betónu zateplené polystyrénom.

Je pravda, ze v tomto sa uz az tak nevyznam. Odpisoval som len na zaklade toho, co mi povedal brat (kedze ako som pisal, on od nich dom ma) a este som si nejake informacie o vystavbe pozeral na ich stranke. Presne tu: http://www.silicateworld.eu/technologia/ a tam je to napisane, ze prirodne materialy...
Obrázok užívateľa
Adabert

Predchádzajúci

Späť na z.) Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť