Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

R3D3 Rám 3D - Nový program pre statikov v slovenčine

Miesto pre príspevky o produktoch, ktoré chcete prezentovať.
  

R3D3 Rám 3D - Nový program pre statikov v slovenčine

od KMMProjekt » Uto 12. Nov 2013 10:06:55

Program R3D3 Rám 3D je určený na vykonávanie statických výpočtov a dimenzovanie plochých a priestorových prútových sústav (2D a 3D). Ako jeden z mála je prístupný v slovenskom jazyku a zohľadňuje slovenské národné prílohy eurokódových noriem.

Umožňuje spoluprácu s aplikáciami typu CAD a s ďalšími samostatne predajnými modulmi: EuroOceľ, EuroŽelezobetón a EuroDrevo. Tieto moduly umožňujú ďalej dimenzovať oceľové, železobetónové a drevené konštrukcie podľa platných noriem STN EN.

Program R3D3 Rám 3D obsahuje knižnicu valcovaných a ohýbaných oceľových profilov, ako aj železobetónových a drevených profilov. Užívateľ môže vytvárať konštrukčné sústavy ako napr. viacpodlažné a viaclodné rámy, ploché a priestorové priehradové nosníky, priehradové veže, plošné prútové štruktúry, prútové rošty, atď., pričom modelovanie môže urýchliť využitím generátora základných konštrukcií.

Zadávanie údajov v programe je intuitívne – geometriu sústavy možno zadefinovať len pomocou myšky. Užívateľské prostredie je prehľadné a pohodlné, čo umožňuje jeho využitie aj na vzdelávacie účely. Funkcií a možností programu je mnoho, k najzaujímavejším patria napríklad:

možnosť počítania konštrukcií metódou I. a tiežII. rádu

možnosť uskutočnenia nelineárnych výpočtov lán

možnosť definovania pohyblivého zaťaženia

definovanie kombinatoriky skupín zaťažení a automatického generovania obálky podľa Eurokódu

export a import geometrie sústav z programov CAD

rýchly náhľad sústavy v 3D umožňujúci výber prútov s prekročenými normálovými napätiami

spolupráca so systémom ArCADia – systémom CAD pre všetky stavebné profesie – import striech generovaných programom ArCADia Architektúra atď.

Neposlednou výhodou programu R3D3 Rám 3D je aj dostupná cena.

Distribútorom na území SR je firma KMM-Projekt, ktorá okrem uvedeného ponúka aj súbor programov pre jednotlivé stavebné profesie pod názvom Systém ArCADia (Architektúra, Elektroinštalácie, atď.).

Viac informácii o R3D3 Rám 3D a o ďalších programoch určených pre statikov a ostatné stavebné profesie nájdete na "kmm-projekt.sk".
KMMProjekt
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 12. Nov 2013 9:12:07


  

Späť na Reklama, prezentácia, produkt info

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť