Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Ako kurit

od Jana14 » Štv 02. Máj 2013 17:16:33

Dobry den,

mame rodinny dom, ktory vykurujeme plynom, ale z financneho hladiska to pre nas zacina byt neunosne.
Uvazujeme ze by sme presli na tuhe palivo a ked uz, tak by sby sme si uzili aj tu atmosfreu horiaceho dreva, preto uvazujeme o kozubovych kachliach. Vie mi niekto poradit, ci by to bola plnohodonotna alternativa? Daju sa pouzit aj na ohrev vody? Stretli sme sa aj s pojmom interierovy kotol. Vedel by mi niekto vysvetlit, v com je medzi nimi zasadny rozdiel oproti kachliam?
Jana14

Re: Ako kurit

od zander » Pia 03. Máj 2013 23:52:27

rozdiel je jednoduchy .. :) kachle nehreju vodu a kotlik ano. Myslim ze vyuzit krb / kachle na kurenie - ohrev vody je dobre riesenie, no problem je trochu v prechodnom obdobi, ked pri jesennom / jernom uzivani si krbu je potrebne riesit prehrievanie okruhu, ak uz napr. vodu mame teplu..
Mail : info@stavba-az.sk , www.projekt.stavba-az.sk
Obrázok užívateľa
zander

od jarino » Štv 18. Feb 2016 10:38:12

presne ako ti vyssie pise, je to fajn ale ta jar, jesen je taka problemova
jarino

od Dammo » Pia 26. Feb 2016 10:05:07

ide o to ze kazdemu to inak vyhovuje. Cize neda sa jednoznacne povedat co by bolo najlepsie
Dammo

od Stevo69 » Uto 06. Sep 2016 15:48:33

Chceme použit na kurenie krbové kachle, aky je rozdiel medzi liatinovým a plechovými krbovými kachôami?
mate niekto nejake skusenosti?
Stevo69

od Chrbak » Str 07. Sep 2016 11:45:33

caute chcel by som vas poprosit o radu, ak teda mi budete vediet poradit. Riesime prave kurenie u nasich a som z toho uz celkom zmateny.. vobec neviem ake kurenie by bolo vhodne zrovna pre nich.. premyslali sme s otcom ze by mohlo nebolo na skodu poobzerat sa po nejakom kotly popripade krbe, ale neviem podla coho sa mame riadit, co bude vhodnejsie a efektivnejsie :?
Chrbak

od Hastan » Štv 08. Sep 2016 11:16:37

podľa mňa nemôžeš kotol a krb ani porovnávať.. takú účinnosť akú dosahujú niektoré kotle, krby nedosahujú ani zďaleka. A myslím že práve to je veľká výhoda kotlov. Len samozrejme je dosť dôležité aký kotol si človek vyberie a podľa čoho vyberá. Treba si uvedomiť, že kotol je vec na ktorej sa šetriť moc neoplatí pretože by to mala byť investícia na dlhé roky. Takže cena by mala byť to podsledné na čo by ste sa mali zameriavať
Hastan

od PeterKohut » Pia 09. Sep 2016 9:59:49

Zdravim myslim ze si mozeme uplne otvorene povedat ze krb je viac urceny na tu taku atmosferu a nie na primarne kurenie,,takze nad krbom by som uvazoval len v pripade ze ho chcem pre radost alebo ako doplnkove kurenie. Co sa tyka primarneho vykurovania tak to ozaj by som bol skor za kotol,,my sme rok a pol dozadu menili stary kotol za novy a poviem ti ze ani som neuvazoval ze by som vykurovanie nejako zmenil alebo nieco take,,pretoze ked mas kotol nemas nejake velke starosti prilozit raz za cas a vybavene. Nemusis sa kazdu hodinu vracat k nemu a prikladat aby bolo teplo
PeterKohut

od mladnar » Pia 09. Sep 2016 11:34:12

krb ci kotol. Bez mihnutia oka ti mozem povedat ze urcite kotol. To aky je uz na tebe aky si vyberies co ti bude najvhodnejsie, ale bolo by pre teba velkym sklamanim keby si z tychto dvoch veci vybral krb a cakal zazraky
mladnar

od marcos » Pon 12. Sep 2016 14:20:14

Chrbak píše:caute chcel by som vas poprosit o radu, ak teda mi budete vediet poradit. Riesime prave kurenie u nasich a som z toho uz celkom zmateny.. vobec neviem ake kurenie by bolo vhodne zrovna pre nich.. premyslali sme s otcom ze by mohlo nebolo na skodu poobzerat sa po nejakom kotly popripade krbe, ale neviem podla coho sa mame riadit, co bude vhodnejsie a efektivnejsie :?

maju poschodovy dom, ci nejaky bungalov? zalezi dost kolko priestoru je potrebne vykurit. Pri kotloch je ta vyhoda ze mozes ist aj do prace a ked sa vratis tak nebudes mat problem ze sa vratis do zimy. To je rozdiel medzi krbom a kotlom. Pri krbe je to tak ze musis prikladat kazdu chvilu aby si teplo udrzal. Ale v kotli staci raz za cas ked ma kotol kvalitne spalovanie a dobru ucinnost.
marcos

Ďalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť