Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od marcas » Pia 19. Máj 2017 11:13:27

@kremlo a za kolko si myslis, ze by sa mohla ta investicia vratit? podla mna to nejak skoro nebude
Obrázok užívateľa
marcas

od kremlo » Pon 22. Máj 2017 10:59:25

marcas píše:@kremlo a za kolko si myslis, ze by sa mohla ta investicia vratit? podla mna to nejak skoro nebude

V tomto smere mozeme uvazovat len teoreticky. Pretoze v kazdej rodine, v kazdom pripade je to ine. Ide o to, ze niekto kuri viac, niekto menej. Pocitam cca dva roky? Zalezi z akeho kurenia prechadza na taketo. Ake tam boli pravidelne platby, neda sa to len takto od brucha povedat. Kazdemu to vyjde inak. Dalej sa to odvija aj od ceny samotneho kotla, montaze a tohto vsetkeho, ze kolko to vyjde. To je splet veci, ktora je velmi individualna ;)
kremlo

od happyday » Pon 22. Máj 2017 11:04:32

@kremlo :D
Obrázok užívateľa
happyday

od Emmil » Uto 23. Máj 2017 9:08:27

marcas píše:@kremlo a za kolko si myslis, ze by sa mohla ta investicia vratit? podla mna to nejak skoro nebude

To, ze si ty myslis, ze to tak skoro nebude, neznamena, ze to skoro nemoze byt. Ide v podstate o intenzitu kurenia, plochu, ktoru treba vykurovat. Ta investicia za aky cas sa vrati je velmi rozdielna. Kazdy si to musi vypocitat sam podla toho kolko teraz kuri, akym sposobom a kolko ho to vychadza a potom si preratat kolko vyjde ta prvotna investicia. Pretoze ide aj o to aky velky kotol, co vsetko k nemu ;)
Obrázok užívateľa
Emmil

od Kubbo » Str 24. Máj 2017 11:09:11

kremlo píše:tej investicii som osobne nerozumel na zaciatku tiez, mal som strach dat tolko penazi naraz do zriadenia kotlu a podobne vec, avsak teraz uz ako som tie peniaze do toho dal ako som kotol uz par krat vyskusal, tak viem, ze tie peniaze boli investovane na spravnom mieste a ze sa mi to vsetko vrati ako bumerang :)

Nevidel som nikde, ze by si mi pisal aky kotol konkretne mas. Myslim, ze tym by si mi celkom mohol aj pomoct, nech sa do toho este trosku viac dostanem. Pretoze uz akoze v niektorych veciach mi svita, avsak v niektorych sa citim, ze som este strateny, co myslim, ze nie je moc dobre, ked to potrebujem vyriesit v blizkej buducnosti. :egmh:
Kubbo

od Chrbak » Štv 25. Máj 2017 15:46:23

Kubbo píše:Nevidel som nikde, ze by si mi pisal aky kotol konkretne mas. Myslim, ze tym by si mi celkom mohol aj pomoct, nech sa do toho este trosku viac dostanem. Pretoze uz akoze v niektorych veciach mi svita, avsak v niektorych sa citim, ze som este strateny, co myslim, ze nie je moc dobre, ked to potrebujem vyriesit v blizkej buducnosti. :egmh:

v com si este taky strateny? Kludne myslim, ze sa mozes pytat, kolko ti budeme vediet pomoct, tolko ti pomozeme. Aspon teda ja sa budem snazit, lebo viem ako sa citis, ked nerozumies niecomu a mas sa do niecoho bezhlavo pustit. Vies keby to nestalo cele tolko penazi, tak myslim, ze sa nie je tomu potrebne tolko venovat, ale kedze to fakt coto stoji, tak radsej obetovat tomu cas a spravne sa rozhodnut ;)
Chrbak

od kremlo » Pon 29. Máj 2017 7:16:38

Kubbo píše:Nevidel som nikde, ze by si mi pisal aky kotol konkretne mas. Myslim, ze tym by si mi celkom mohol aj pomoct, nech sa do toho este trosku viac dostanem. Pretoze uz akoze v niektorych veciach mi svita, avsak v niektorych sa citim, ze som este strateny, co myslim, ze nie je moc dobre, ked to potrebujem vyriesit v blizkej buducnosti. :egmh:

asi som to nepisal, sorry, ono to chce viac menej len cas, aby si sa v tom zacal orientovat, viem o com hovorim, kedze tieto veci som riesil od minuleho roka. Tu som cital o vyrobcovi Atmos, tak som sa pozrel, ze co je to za vyrobcu, ze z kade tie kotle vlastne pochadzaju, ci su to nemecke alebo ake a ked som zistil, ze je to cesky vyrobca, tak som bol prekvapeny. V tom lepsom slovazmysle. Potom som pozrel ponuku a som si tam aj vybral. Osobne som radsej ked je vyrobca, ze na dosah alebo akoby som to povedal, ze aspon mam aspon teda ja som mal pocit, ze mam taku nejaku istotu, ze keby sa nieco udeje, tak mam to s kym riesit.
kremlo

od Kubbo » Uto 30. Máj 2017 12:42:37

Ano Chrbak jak pises. Tak trapi ma napriklad aj to, ze neviem jak to je s cistenim takychto kotlov, ako sa to cisti kolkokrat to budem musiet cistit. Vies ci ma to bude zabavovat kazdy den alebo nie. Ano kremlo? Cesky vyrobca? O tejto znacke som nepocul. To si ich pojdem vyhladat a pozriet ponuku. Nech sa teda k tomu priblizim este viac, ze jak co. To mas pravdu, nevies ci niekedy nebudes musiet nieco riesit, ci ti neodide aklebo nebude strajkovat.
Kubbo

od kremlo » Pon 05. Jún 2017 10:06:49

Kubbo píše:Ano Chrbak jak pises. Tak trapi ma napriklad aj to, ze neviem jak to je s cistenim takychto kotlov, ako sa to cisti kolkokrat to budem musiet cistit. Vies ci ma to bude zabavovat kazdy den alebo nie. Ano kremlo? Cesky vyrobca? O tejto znacke som nepocul. To si ich pojdem vyhladat a pozriet ponuku. Nech sa teda k tomu priblizim este viac, ze jak co. To mas pravdu, nevies ci niekedy nebudes musiet nieco riesit, ci ti neodide aklebo nebude strajkovat.

Nepocul si o nej? Ani ja predtym. Dnes uz ano. A uz viem, ze je to dost znamy a spolahlivy vyrobca aspon teda podla toho, co som si pozistoval ked som to riesil. Ono netreba sa selektovat na to, co uz viem, co neviem. Osobne si myslim, ze v tomto smere treba byt otvoreny novym veciam a radsej si pozistovat vsetky moznosti a potom sa rozhodovat :)
kremlo

od stewoo » Str 07. Jún 2017 9:32:20

Zaujalo ma, ze je to cesky vyrobca. To je v celku fajn, lebo ak by sa nedajboze nieco stalo, nemusel by s tym byt problem. Prieskum si kazdy spravi podla seba. Predsa len asi kazdeho zaujima nieco ine. Teraz su tie technologie uplne ine ako boli kedysi, takze to, ze by mal byt clovek viac otvoreny, mu podla mna moze priniest celkom dobru usporu, ci?
stewoo

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť