Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od jaro27 » Pon 25. Sep 2017 14:49:17

Moja otázka by skôr znela tak, či sa tá dotácia vôbec oplatí. To dostanem peniaze na ruku, alebo mi ich odpočítajú priamo z faktúry?
jaro27

od simokyl » Str 27. Sep 2017 20:03:18

jaro27 píše:Moja otázka by skôr znela tak, či sa tá dotácia vôbec oplatí. To dostanem peniaze na ruku, alebo mi ich odpočítajú priamo z faktúry?

Co ma s tymito tvojimi otazami spolocne to, ci sa dotacia oplati? Moj nazor je taky, ze do dotacie sa oplati ist, ale bez nej by som tiez isiel do tohto. Pretoze kurenie je potrebne mat tak ci tak. A spravny vyber kurenia je velmi dolezity, pretoze je to rozhodnutie, ktore bude ta sprevadzat dlhe roky ;)
Obrázok užívateľa
simokyl

od laluho » Uto 03. Okt 2017 7:26:58

tomiro píše:To mi nejako niekde vypočítajú tú dotáciu, že akú mám nárok a či to spĺňam? To bude asi aj nejaký ten čas potom trvať, kým sa dozviem, či môžem dotáciu dostať a podobne nie?
Bez dotácie by ma to vyšlo o veľa viac peňazí?

nejaký ten čas to všetko trvá, to je jasné, čo sa týka toho, že či ísť do toho bez dotácie, môj názor je, že áno, tá dotácia bola podľa mňa len takým plusom, bonusom, avšak to kúrenie musíš vyriešiť tak či tak, začne ťa to postupne naháňať, ak sa chceš niekam ďalej posunúť. takže kľudne na tvojom mieste by som do toho išiel aj keby tie dotácie neboli ;-)
Obrázok užívateľa
laluho

od jaro27 » Uto 03. Okt 2017 17:40:09

simokyl píše:
jaro27 píše:Moja otázka by skôr znela tak, či sa tá dotácia vôbec oplatí. To dostanem peniaze na ruku, alebo mi ich odpočítajú priamo z faktúry?

Co ma s tymito tvojimi otazami spolocne to, ci sa dotacia oplati? Moj nazor je taky, ze do dotacie sa oplati ist, ale bez nej by som tiez isiel do tohto. Pretoze kurenie je potrebne mat tak ci tak. A spravny vyber kurenia je velmi dolezity, pretoze je to rozhodnutie, ktore bude ta sprevadzat dlhe roky ;)

Skôr som to myslel tak, že človeka ihneď pri dotácii napadne, že by si mohol dovoliť nejaké lepšie kúrenie, ako keby si to mal celé platiť sám. Len môže to byť dotácia 100€ ale aj 1000€
jaro27

od jurci79 » Pon 09. Okt 2017 8:21:37

Je to vec nazoru. Do kotla na drevo, do splynovacieho kotla sa oplati ist. Ci bez alebo s dotaciou. Ide o to ake ma clovek financne moznosti, to suhlasim. Pri kotli by sa nemalo nejako pozerat na cenu, ale skor na kvalitu, prevedenie, znacku a podobne veci, aby clovek nemusel riesit potom po par rokoch to, ze mu kotol vypoveda alebo nieco podobne ;)
Stále rozmýšľaš nad rovnakou vecou, no aj tak nevieš ako ďalej.
Obrázok užívateľa
jurci79

od simokyl » Uto 10. Okt 2017 10:40:03

Akym stylom mas na mysli, ze do lepsieho? Akoze financne, ze drahsieho? Podla mna netreba kotle selektovat na drahsie a lacnejsie, to cloveka nikam neprivedie a uz duplom nie k rozumnemu rozhodnutiu, na ktore by clovek mohol byt pysny aj do buducna.
Ta dotacia je taka pomoct, taky benefit ;-)
Obrázok užívateľa
simokyl

od hajni44 » Štv 12. Okt 2017 13:18:23

dá sa pri kotloch riadiť tým, že čím je kotol drahší tým je lepší? nikdy som kotol nekupoval takže neviem, že akým spôsobom vyberať, či teda drahší a budem mať istotu, že bude aj lepší kvalitnejší alebo ako by som sa k tomuto mal postaviť, ako asi by som to mal riešiť
:wrahhh:
hajni44

od jurci79 » Pon 16. Okt 2017 17:49:16

simokyl píše:Akym stylom mas na mysli, ze do lepsieho? Akoze financne, ze drahsieho? Podla mna netreba kotle selektovat na drahsie a lacnejsie, to cloveka nikam neprivedie a uz duplom nie k rozumnemu rozhodnutiu, na ktore by clovek mohol byt pysny aj do buducna.
Ta dotacia je taka pomoct, taky benefit ;-)

Dolezite je vediet, ze cena nie je to, co hovori o kvalite, keby sme sa mali pri kotloch riadit cenou, tak si myslim, ze by to dobre nedopadlo a myslim, ze nie som sam, co si to mysli. Dolezite su uplne ine veci pri kupe kotlov, vykon, ucinnost, ovladanie kotla, toto je to, co by nas malo zaujimat, lebo to potom v praxi bude dolezite.
Stále rozmýšľaš nad rovnakou vecou, no aj tak nevieš ako ďalej.
Obrázok užívateľa
jurci79

od tomiro » Uto 17. Okt 2017 12:41:03

laluho píše:nejaký ten čas to všetko trvá, to je jasné, čo sa týka toho, že či ísť do toho bez dotácie, môj názor je, že áno, tá dotácia bola podľa mňa len takým plusom, bonusom, avšak to kúrenie musíš vyriešiť tak či tak, začne ťa to postupne naháňať, ak sa chceš niekam ďalej posunúť. takže kľudne na tvojom mieste by som do toho išiel aj keby tie dotácie neboli ;-)

Ďakujem za odpoveď. SKúsim si niečo o tých dotáciách nájsť, zistiť a uvidím, keď teda píšeš, že skôr to mám brať ako benefit, nie ako kľúčovú informáciu, tak sa skúsim na to tak pozrieť a zvážiť teda kúpu kotla aj bez dotácie.
Viem si niekde nájsť aj cenníky kotlov?
Záhrada sa vám odvďačí keď sa budete o ňu starať.
tomiro

od laluho » Str 18. Okt 2017 7:35:00

záleží akú značku kotlov budeš pozerať, každá to má si myslím inak, napríklad ja, čo som sa zaujímal o Atmos, tak som pozeral a majú na stránke napísané, že je potrebné sa obrátiť na zmluvných obchodných partnerov, ktorí tie kotle predávajú, inštalujú a taktiež servisujú, oni vypracujú cenovú ponuku presne na konkrétny kotol, o aký má človek záujem a aj k tomu montáž, čiže dostaneš celú cenovú ponuku, od ktorej sa vieš odraziť ďalej ;)
Obrázok užívateľa
laluho

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť