Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od suchor » Uto 12. Dec 2017 15:06:49

asi by som sa vam mal aj podakovat, ze sa snazite mi pomoct, poskytujete mi taky iny pohlad na tieto veci, o ktorom som nevedel a ktory je odo mna na mile vzdialeny, ja som uz aj toto bral ako nevyhodu, len zrejme to neni teda celkom na mieste, viete mi dat info o nejakych tych vyhodach?
Obrázok užívateľa
suchor

od steuko » Str 13. Dec 2017 9:30:36

Vyhody?
Kurenie drevom je ekologicke, efektivne. Financne prijatelne. Je to kurenie, ktorym nejako nezatazujeme to prostredie, prirodu a podobne. Taktiez vdaka kotlu na drevo vieme vykurit cely dom bez najmensich problemov, pretoze zvycajne tieto kotle maju aj vyssiu ucinnost. No a v neposlednom rade cena, no cena dreva je lepsia, nizsia ako cena za elektrinu to je snad jasne ;-)
steuko

od suchor » Štv 14. Dec 2017 12:43:47

steuko píše:Vyhody?
Kurenie drevom je ekologicke, efektivne. Financne prijatelne. Je to kurenie, ktorym nejako nezatazujeme to prostredie, prirodu a podobne. Taktiez vdaka kotlu na drevo vieme vykurit cely dom bez najmensich problemov, pretoze zvycajne tieto kotle maju aj vyssiu ucinnost. No a v neposlednom rade cena, no cena dreva je lepsia, nizsia ako cena za elektrinu to je snad jasne ;-)

co mas na mysli tym, ze vyssiu ucinnost? ze akoze dokaze vydat viac tepla? mna by ale napriklad zaujimala aj samotna spotreba dreva, aby :egmh: nakoniec ma to skrz to drevo nevyslo viac
Obrázok užívateľa
suchor

od steuko » Pia 15. Dec 2017 12:42:18

Dostanes z toho dreva, velke mnozstvo tepla.
Spotreby dreva sa bat nemusis z mojho pohladu, aj ked zalezi od toho, ze aky kotol, ale ja som sa este nestretol s tym, ze by mi niekto povedal, ze lutuje rozhodnutie, ze siel do kotla na drevo, lebo ho to viac stoji. To vobec nie.
steuko

od tomiro » Pon 18. Dec 2017 16:11:32

Čaute, tak som tu po dvoch mesiacoch, naposledy som vám písal, som nemal pomaly ani páru o kotloch, dnes je tomu už trošku inak. Ak ti suchor môžem odporučiť, tak si porovnaj ceny takéhoto kúrenia a elektriny, tam keď uvidíš ten rozdiel, tak myslím, že už moc váhať nebudeš, už potom ťa bude trápiť len to aký kotol. Ja som prezeral viaceré značky, no najviac ma oslovila značka Atmos, český výrobca, ktorý má kvalitné kotle :Up: Poviem ti, že toto kúrenie má viacero plusov ;-)
Záhrada sa vám odvďačí keď sa budete o ňu starať.
tomiro

od simokyl » Uto 19. Dec 2017 16:40:14

Tomiro su situacie kedy sa clovek musi zacat venovat takymto veciam, vies kolko som ja toho nevedel? Ked sme zacinali o mnohych veciach som netusil, mnohe boli pre mna doslova a dopismena spanielskou dedinou aj od svokra som si vypocul, ze kde som zil donedavna ked iste veci neviem, ale tak situacie, kedy musis ta naucia :-D
Obrázok užívateľa
simokyl

od tomiro » Štv 21. Dec 2017 11:04:27

simokyl píše:Tomiro su situacie kedy sa clovek musi zacat venovat takymto veciam, vies kolko som ja toho nevedel? Ked sme zacinali o mnohych veciach som netusil, mnohe boli pre mna doslova a dopismena spanielskou dedinou aj od svokra som si vypocul, ze kde som zil donedavna ked iste veci neviem, ale tak situacie, kedy musis ta naucia :-D

Áno, život nás naučí predsa :-D Tak kritika od svokra, to by nebolo ono bez toho, to tiež viem o tom svoje, ale čo s tým chápeš :D :D :D
Záhrada sa vám odvďačí keď sa budete o ňu starať.
tomiro

od simokyl » Uto 02. Jan 2018 12:05:43

tomiro píše:Áno, život nás naučí predsa :-D Tak kritika od svokra, to by nebolo ono bez toho, to tiež viem o tom svoje, ale čo s tým chápeš :D :D :D

Poviem ti, ze viem si to aj bez toho predstavit, ale mozem si to asi len predstavovat, lebo z tej strany sa vzdy dockam nejakej pripomienky alebo dokonca napomienky :lol: :roll:
Obrázok užívateľa
simokyl

od suchor » Str 03. Jan 2018 15:39:56

steuko píše:Dostanes z toho dreva, velke mnozstvo tepla.
Spotreby dreva sa bat nemusis z mojho pohladu, aj ked zalezi od toho, ze aky kotol, ale ja som sa este nestretol s tym, ze by mi niekto povedal, ze lutuje rozhodnutie, ze siel do kotla na drevo, lebo ho to viac stoji. To vobec nie.

tak to dufam, ze budes mat pravdu, ale tak jasne, ze asi by do toho ludia nesli, keby to malo byt po financnej stranke nejake nevyhodne, ze by to neusetrilo nejake peniaze oproti inym sposobom vykurovania :Up:
Obrázok užívateľa
suchor

od steuko » Štv 04. Jan 2018 10:23:49

Ma to svoj vyznam, svoje opodstatnenie taketo kurenie.
Keby som na tvojom mieste tak uz asi ani neotalam, pretoze kurenie je ptrebne vyriesit co najskor a hlavne je velmi podstatne aby bolo vyriesene dobre ;-)
steuko

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť