Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od bakso » Štv 01. Feb 2018 10:13:41

Viete mi napísať prečo práve splyňovací kotol na drevo?
V čom je táto varianta lepšia ako iné možnosti kúrenia, ktoré máme?
Obrázok užívateľa
bakso

od simokyl » Pia 02. Feb 2018 10:55:36

Ake su vyhody?
Vysoka ucinnost, s cim potom suvisi aj uspora paliva a mnozstvo inych veci.
Ekologicke riesenie, pretoze splynovacie kotle, aspon tie o ktore som sa ja zaujimal, dosahuju nizke emisne hodnoty, co sa tyka znecistenia.
Komfort a jednoducha obsluha kotla, nemusis prikladat kazdu hodinu, ale staci to dvakrat trikrat za den :Up: :Up:
Obrázok užívateľa
simokyl

od bakso » Pon 05. Feb 2018 11:03:27

simokyl píše:Ake su vyhody?
Vysoka ucinnost, s cim potom suvisi aj uspora paliva a mnozstvo inych veci.
Ekologicke riesenie, pretoze splynovacie kotle, aspon tie o ktore som sa ja zaujimal, dosahuju nizke emisne hodnoty, co sa tyka znecistenia.
Komfort a jednoducha obsluha kotla, nemusis prikladat kazdu hodinu, ale staci to dvakrat trikrat za den :Up: :Up:

Toto s tým prikladaním ma hlavne zaujímalo.
Či to nie je ako pri krbe. Lebo do toho treba prikladať každú chvíľu a obával som sa toho, že rovnako to bude aj pri kotloch.
Čiže aj v rámci ekológie je to fajn? To som ani len netušil.
Obrázok užívateľa
bakso

od simokyl » Uto 06. Feb 2018 13:02:23

bakso píše:Toto s tým prikladaním ma hlavne zaujímalo.
Či to nie je ako pri krbe. Lebo do toho treba prikladať každú chvíľu a obával som sa toho, že rovnako to bude aj pri kotloch.
Čiže aj v rámci ekológie je to fajn? To som ani len netušil.

Porovnavas dve veci, ktore sa porovnavat nedaju.
Takyto kotol na drevo, o ktorom ti pisem je urceny predovsetkym na primarne vykurovanie.
Krb skor ako doplnkove. Co je dost rozdiel.
Toto ani neporovnavaj lebo to nema zmysel :shock:
Obrázok užívateľa
simokyl

od Sašo » Str 07. Feb 2018 11:22:52

Splynovaci kotol na drevo je ekologickym riesenim a podla mna je vyhodou aj ten komfort, ze ozaj sa o to nejako nemusis starat, ale samozrejme treba aby bol kotol dobre nastaveny, zapojeny vsetko na zaciatku ako ma byt a potom je taketo kurenie radost :Up: :Up:
Sašo

od bakso » Štv 08. Feb 2018 16:37:23

simokyl píše:Porovnavas dve veci, ktore sa porovnavat nedaju.
Takyto kotol na drevo, o ktorom ti pisem je urceny predovsetkym na primarne vykurovanie.
Krb skor ako doplnkove. Co je dost rozdiel.
Toto ani neporovnavaj lebo to nema zmysel :shock:

Sorry, nevedel som.
Ja nemám s týmito vecami skúseností, preto som nevedel, či to môžem porovnať, či to má niečo spoločné.
Či je nejaký rozdiel medzi týmito spôsobmi, ale tak som rád, že si mi to takto napísal.
Obrázok užívateľa
bakso

od paton » Pia 09. Feb 2018 8:22:05

aj ja som si to porovnaval, z toho si nic nerob :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mne tiez az potom kamarat vysvetlil, ze to porovnavat ani nemusim lebo kotol je uplne o niecom inom, aj po stranke ucinnosti aj po komfortnej stranke, tak teraz sa snazim prist na to ako inak to vyriesit k mojej radosti 8-)
paton

od Emmil » Pon 12. Feb 2018 12:40:38

paton píše:aj ja som si to porovnaval, z toho si nic nerob :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mne tiez az potom kamarat vysvetlil, ze to porovnavat ani nemusim lebo kotol je uplne o niecom inom, aj po stranke ucinnosti aj po komfortnej stranke, tak teraz sa snazim prist na to ako inak to vyriesit k mojej radosti 8-)

Este, ze ta takto usmernil, urobil dobre, jednotlive kotle mozes medzi sebou porovnavat, ale toto je uplne iny druh kurenia, to sa neoplati, lebo to je proste sto a jedno, to sa neda objektivne zvazit si to ;-)
Obrázok užívateľa
Emmil

od paton » Uto 13. Feb 2018 14:57:19

ved ano, ale si vezmi, ze ked roky niekde byvas, kde toto iste uplne mimo teba, lebo to uz je davno vyriesene a ty sa tym netrapis, len platis, tak je to o inom, ked potom zrazu mas nad tym uvazovat ako to urobit to vykurovanie dobre, kvalitne a hlavne aby to malo zmysel, hlavu a patu a aby to bolo samozrejme aj efektivne
paton

od Trydo » Štv 15. Feb 2018 13:27:33

Ale paton, to je normálne. To keď sa človek chce odsťahovať, stavať dom alebo čosi také tak s takýmito vecami musí rátať.
Že prídu nejaké novinky, niečo o čom doposiaľ si nemal ani len páru. Len stačí mať otvorené oči a hlavne hľadať ľudí, ktorí vedia ako čo prečo. Ako kotol namontovať, prečo taký a taký kotol a podobne.
Ty musíš spraviť pri tomto viacero rozhodnutí - aké kúrenie, následne aký kotol, akú značku, aký výkon, kto spraví montáž a pod.
Trydo

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia