Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Ako kurit

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: Ako kurit

od laluho » Str 07. Mar 2018 9:15:02

fulol píše:Ako casto prikurujete v kotloch na drevo?
Ako dlho vydrzi horiet?

vieš čo niekoľkokrát do dňa, ale nie je to také ako pri krboch, že musíš hodinu, čo hodinu k tomu kotlu chodiť, vydrží to dlhšie, čo je praktické a to dosť, aj keď počul som už aj, že to záleží aj od samotného dreva, aké drevo sa dáva.
Akým sa vlastne kúri.
Obrázok užívateľa
laluho

od fulol » Štv 08. Mar 2018 14:36:04

Tak drevo mam v plane kupovat, take, co bude vhodne, co mi odporucia.
Je dolezita aj vlhkost dreva, co citam, tak budem musiet potom vyriesit aj kde ho uskladnovat.
Obrázok užívateľa
fulol

od tomiro » Pia 09. Mar 2018 9:51:13

Na uskladnenie dreva je fajn mať nejaké miesto, ja mám urobený už aj taký prístrešok pre drevo, aby mu nejako neuškodilo nič ani dážď ani nič, aby tá vlhkosť bola taká aká má byť presne čo si sa aj ty tu už dočítal, je to dôležité pre správne horenie dreva v kotloch, aby sa to nedusilo, ale aby to dávalo najviac tepla koľko môže :Up:
Záhrada sa vám odvďačí keď sa budete o ňu starať.
tomiro

od fulol » Pon 12. Mar 2018 11:26:54

Presne na to myslim, lebo nechcem aby potom zbytocne som kuril, ked nevykurim tak ako s takym suchym drevom ako ma byt.
Rozmery potom toho dreva, co ide do kotla by mali byt ake? To su tiez nejake urcene parametre?
Obrázok užívateľa
fulol

od simokyl » Uto 13. Mar 2018 18:01:45

fulol píše:Presne na to myslim, lebo nechcem aby potom zbytocne som kuril, ked nevykurim tak ako s takym suchym drevom ako ma byt.
Rozmery potom toho dreva, co ide do kotla by mali byt ake? To su tiez nejake urcene parametre?

Rozmery dreva su podla kotla, cim vacsi kotol, s cim vacsim vykonom, tam vacsie dreva mozu do neho ist, ale to mas presne potom v parametroch urcene, ze aka velkost dreva by mala do kotla ist, tak to potom si vybavis ;-)
Obrázok užívateľa
simokyl

od steuko » Štv 15. Mar 2018 9:25:07

Tie dreva, teda ich velkost je posledna vec, co by ta mala dako trapit, myslim, ze sa nejako tym nemusis zatazovat, lebo pri kotli, instrukciach budes mat rozmery napisane, a ak budes pojdes kupovat palivove drevo, tak to im povies, co potrebujes ake rozmery ;-)
steuko

od Gramko » Pon 19. Mar 2018 10:39:15

steuko píše:Tie dreva, teda ich velkost je posledna vec, co by ta mala dako trapit, myslim, ze sa nejako tym nemusis zatazovat, lebo pri kotli, instrukciach budes mat rozmery napisane, a ak budes pojdes kupovat palivove drevo, tak to im povies, co potrebujes ake rozmery ;-)

suhlasim je to zbytocne este aj tymto sa trapit uplne staci ze musis riesit to aku znacku kotla aky typ kotla a podobne to je dost narocne aj na cas takze si to este zbytocne nekomplikuj takymito vecami ja napriklad som riesil aj to ako dlho je na trhu znacka, vyrobca kotlov pre ktoreho som sa chcel rozhodnut aby som mal istotu, ze uz nejake tie roky funguju ;-)
Gramko

od kajoov » Uto 27. Mar 2018 10:51:08

toto čím sa ty teraz trápiš je vec, ktorú budeš riešiť keď to príde, keď ťa to bude čakať, keď to budeš mať pred sebou,
podľa mňa je teraz, teda malo by byť najdôležitejšie to, že aký kotol zvoliť, akej značky aby to bolo dobré aby si sa neskôr nestresoval niečím, že to nebude podľa tvojich predstáv ;-)
Obrázok užívateľa
kajoov

od steuko » Uto 03. Apr 2018 12:44:50

kajoov píše:toto čím sa ty teraz trápiš je vec, ktorú budeš riešiť keď to príde, keď ťa to bude čakať, keď to budeš mať pred sebou,
podľa mňa je teraz, teda malo by byť najdôležitejšie to, že aký kotol zvoliť, akej značky aby to bolo dobré aby si sa neskôr nestresoval niečím, že to nebude podľa tvojich predstáv ;-)

Tiez si myslim, preto som to tiez napisal, tak ako som napisal.
Su dolezitejsie veci, na ktore je potrebne prizerat, ktorym sa treba venovat :Up:
steuko

od vjt000 » Pon 09. Apr 2018 10:18:15

Su dolezitejsie veci, aspon tak pises, vies mi ich nejako zhrnut?
Ze co je take dolezite?
Obrázok užívateľa
vjt000

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť