Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

tepelne cerpadlo - vzduchove

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

tepelne cerpadlo - vzduchove

od best » Str 23. Máj 2012 13:13:05

Ahojte, chcel by som sa spytat. Mate niekto realne skusenosti s tymto druhom tepelneho cerpadla ?
Uz som o tom co to precital a je to dost vychvalovane, no zaujimalo by ako to ide naozaj v praxi. Ideme stavat dom a siete mame len voda a alektrika tak zvazujem toto + plus teplovzdusny krb. Dik za nazory.
best

Re: tepelne cerpadlo - vzduchove

od jodik » Štv 25. Feb 2016 11:08:39

uz si to vyriesil ci ti mozem este pomoct?
jodik

od tibor80 » Štv 25. Feb 2016 12:52:23

Ahoj. Skúsenosti s čerpadlom by aj mňa zaujímali .. jodik, ak máš nejaké napíš prosím ťa. Zaujímalo by ma, či to naozaj funguje a či to nie je viac poruchové ako funkčné.
tibor80

od rastik_s » Štv 17. Mar 2016 16:36:24

vzduchove asi aj vychadzaju najlacnejsie nie?
rastik_s

od Opko » Pia 18. Mar 2016 8:47:08

Pri čerpadlách vzduch/voda vychádza určite najlacnejšie montáž. V podstate sa tepelné čerpadlo iba ukotví k fasáde objektu príp. na pomocnú oceľovú konštrukciu a urobia sa príslušné rozvody.
Čerpadlá voda/voda vyžadujú nie najlacnejší zemný vrt. V tomto vrte musí byť dostatočné množstvo spodnej vody, ktorá sa musí pri čerpaní stíhať dopĺňať, čo nie je vždy zabezpečené. Ďalšou nie lacnou možnosťou je rozkopať polovicu pozemku a zakopať do nej trubky "hada", v ktorých bude teplonosné médium akumulovať teplo zo zeme. Nevýhoda okrem nie lacných výkopových prác je, že na pozemku už nemôže vyrásť žiadny domček, altánok, či stromy.
Obrázok užívateľa
Opko

od wilino » Str 23. Mar 2016 10:34:06

vzduch voda, je najriesenie
wilino

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť