Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od mara » Uto 12. Sep 2017 11:15:32

mircho píše:nevedel som, ze su taketo vystavy a duplom, ze aj takato firma by na nich mohla byt, pojdem sa teda pozriet, ze ci sa bude dat niekde tu firmu, o ktorej ste mi pisali vidiet, rad by som bol keby to teda slo a este radsej by som bol keby mi to nieco dalo, niecim ma to obohatilo, lebo mam pocit, ze velmi vela veci, co teraz musime riesit, tak mnohe neviem, neviem ako postupovat aby som to vyriesil k radosti mojej rodiny, som z toho akoze celkom nestastny, ale snad nejako to uz dame dokopy, ked sme sa na to uz dali
:wrahhh:

myslim, ze sa nemusis obavat, ze by ti to nic nedalo, ked prides na taku vystavu a popytas sa co ta źaujima tak sa dozvies velke mnozstvo informacii to som si isty, len netreba mat strach sa aj pytat informovat sa, tam je super to, ze priamo mas moznost sa porozpravat s ludmi, ktori do toho vidia vedia ako to vsetko funguje aj tie vlozky a vsetko okolo toho
mara

od zahmi » Str 13. Sep 2017 13:16:04

Caute ako citam tak nie som sam, co streckuje a co zmatkuje. :wrahhh:
V niektorych veciach mam jasno uz nejaky ten piatok. Ale su veci, pri ktorych travim strasne vela casu aby vobec som si dal nejake tie informacie dokopy a pochopil ako co funguje. No pri kureni som furt v nejakom zmatku a neviem si kurenie krbom je zrovna to, co by som odcenil. Ako doplnkove kurenie ho casto vyuzivate?
Obrázok užívateľa
zahmi

od jurjak » Štv 14. Sep 2017 11:02:24

zahmi píše:Caute ako citam tak nie som sam, co streckuje a co zmatkuje. :wrahhh:
V niektorych veciach mam jasno uz nejaky ten piatok. Ale su veci, pri ktorych travim strasne vela casu aby vobec som si dal nejake tie informacie dokopy a pochopil ako co funguje. No pri kureni som furt v nejakom zmatku a neviem si kurenie krbom je zrovna to, co by som odcenil. Ako doplnkove kurenie ho casto vyuzivate?

využívame, je to super, najmä ak sa vonku nejako náhle ochladí, nemusíš spúšťať celé kúrenie, ale stačí ak zakúriš v krbe a vykúri to celý dom a máš vybavené, osobne toto pri krbe veľmi odceňujem, teraz tiež je to vonku také, že raz teplo, raz chladnejšie a už sa to odráža aj na tej teplote v dome, my tiež už teraz sme prikurovali lebo zima na večer zostala, ja keby sa mám opäť rozhodnúť, tak sa rozhodnem zase pre krb ;)
Obrázok užívateľa
jurjak

od zahmi » Pon 18. Sep 2017 13:23:35

Takto som nad tym predtym neuvazoval. Myslel som, ze to bude komplikovanejsie, celkovo vykurit dom. Ja som rozmyslal najskor nad primarnym vykurovanim krbom, lenze nejako som z toho popustil a teraz premyslam ci to dat ako doplnkove, ci to vobec ma nejaky efekt a zmysel a najma ci to stoji za tie peniaze
Obrázok užívateľa
zahmi

od Lamino82 » Uto 19. Sep 2017 12:46:59

zahmi píše:Takto som nad tym predtym neuvazoval. Myslel som, ze to bude komplikovanejsie, celkovo vykurit dom. Ja som rozmyslal najskor nad primarnym vykurovanim krbom, lenze nejako som z toho popustil a teraz premyslam ci to dat ako doplnkove, ci to vobec ma nejaky efekt a zmysel a najma ci to stoji za tie peniaze

Nie je to vobec komplikovane. Ak je krb urobeny dobre, tak dokaze rychlo vykurit cely dom a to teda ani podlahovka alebo radiatory tak nedokazu. Cize myslim, ze to je velkou vyhodou. Ja tiez som vcera na vecer u nas kuril uz v krbe predsa len uz je zima a je to citit. Len ako som napisal je dolezite mat dobre urobeny krb, co ja si myslim, ze my mame, nam robila firma Deltako, tu som dostal na nich tip a dobre som spravil, ze som nespekuloval sam a nevymyslal zbytocne, lebo tozvie akoby to potom dopadlo :mrgreen: :mrgreen:
Lamino82

od mircho » Str 20. Sep 2017 9:30:03

mara píše:myslim, ze sa nemusis obavat, ze by ti to nic nedalo, ked prides na taku vystavu a popytas sa co ta źaujima tak sa dozvies velke mnozstvo informacii to som si isty, len netreba mat strach sa aj pytat informovat sa, tam je super to, ze priamo mas moznost sa porozpravat s ludmi, ktori do toho vidia vedia ako to vsetko funguje aj tie vlozky a vsetko okolo toho

informoval som sa v tej firme, ze kde by som ich mohol vidiet a teraz su v Prahe na vystave ForArch, takze uz viem, kde budu moje kroky viest, ak sa chcem teda posunut co najskor, v dohladnej dobe niekam, uz najradsej by som bolo keby som toto mal v hlave usporiadane aby som vedel co a ako :cry:
mircho

od zahmi » Štv 21. Sep 2017 9:00:16

Lamino82 píše:Nie je to vobec komplikovane. Ak je krb urobeny dobre, tak dokaze rychlo vykurit cely dom a to teda ani podlahovka alebo radiatory tak nedokazu. Cize myslim, ze to je velkou vyhodou. Ja tiez som vcera na vecer u nas kuril uz v krbe predsa len uz je zima a je to citit. Len ako som napisal je dolezite mat dobre urobeny krb, co ja si myslim, ze my mame, nam robila firma Deltako, tu som dostal na nich tip a dobre som spravil, ze som nespekuloval sam a nevymyslal zbytocne, lebo tozvie akoby to potom dopadlo :mrgreen: :mrgreen:

Ved to, ze uz sa ochladilo, preto by som chcel mat taky tak poriadok uz. Nech to mam spravene, ujasnene, co ano co nie. To ano tiez mam miestami tendenciu riesit si po svojom, ze postavim si hlavu a idem, ale nie je to sranda, uz niekolkokrat som na to doplatil teraz by som veru uz nechcel. Mozes mi napisal konkretne aky krb mas?
Obrázok užívateľa
zahmi

od Lamino82 » Pia 22. Sep 2017 9:03:30

Cim skor chces kurit, tym skor je potrebne to vyriesit. Jednoducha rovnica nie?
:wrahhh:
Konkretne mame typ C60, rozmery ma 60x40. Skus si pozriet ich stranku, tam najdes ponuku krbov a aj ten nas, ktory mame. Tiez mnohokrat som isiel proti vsetkemu a myslel som si, ze len ja mam pravdu a vobec nie, treba byt otvoreny veciam a potom to pojde, ja som rad, ze sa najdu ludia, co su ochotni mi poradit aj ked vedia, ze som tvrdohlavy :/
Lamino82

od hrono » Pon 25. Sep 2017 9:14:51

zahmi píše:Ved to, ze uz sa ochladilo, preto by som chcel mat taky tak poriadok uz. Nech to mam spravene, ujasnene, co ano co nie. To ano tiez mam miestami tendenciu riesit si po svojom, ze postavim si hlavu a idem, ale nie je to sranda, uz niekolkokrat som na to doplatil teraz by som veru uz nechcel. Mozes mi napisal konkretne aky krb mas?

Je vhodne to takto na jesen uz vybavovat, aby co najskor sa to dalo spravit a aby v zime sa potom uz dalo aj temperovat stavbu, aby to bolo uz na poriadku. Aspon teda moj nazor je taky, ze by bolo vhodne to vybavit. Netreba byt tvrdohlavy, nie v tychto veciach pretoze velmi lahko by sa mohlo stat, ze by si sa niekedy v zime videl v spravach medzi ostatnymi, ktori silou mocou si chcu krb stavat samy ;-) a potom na to doplacaju
hrono

od zahmi » Uto 26. Sep 2017 8:02:46

Jednoducha rovnica. V teoretickej rovine. Urobili sme si s polovicou vylet, boli sme sa pozriet v tej Prahe a pohoda. Nevedel som celkom, kde to najdeme, trosku sme pobludili, ale potom sme to stastlivo nasli, aj celu vystavu aj firmu Deltako, co som rad, lebo priamo u nich som sa mohol informovat, ze ako to chodi pri tej stavbe krbu, co vsetko je potrebne vyriesit, aj som rad, ze som tam isiel, lebo mi to vela dalo a hlavne mam pocit, ze konecne mi to oci otvorilo :D
Obrázok užívateľa
zahmi

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia