Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od minusik2009 » Pia 24. Nov 2017 9:43:08

dudko píše:Prečo to tak nerobiť? Veď je to na čas najmenej náročné a efekt to splní, nie?

pretože ty nevieš ako reálne tá vložka vyzerá ako funguje na akom princípe, či má nejaké systémy, o ktorých by si mal vedieť, predsa je iné keď vyberáš vložku s krbárom a on ti povie aký výkon, čo treba pozerať, čo by bolo vhodné aby tá vložka mala, aby to všetko bolo fajn a aby si to odcenil aj po rokoch ;-)
minusik2009

od dudko » Pon 27. Nov 2017 12:34:01

Toto potrebujem nejako akútne vedieť? Veď podstatné je to aby krb hore a kúril, nie? Veď to je to podstatné, to hlavné, čo má krb zabezpečovať. Teplo. Takže neviem prečo v tom vidíš až taký problém :shock:
„Manželstvo je obdobie ľudskej existencie, keď je žena šťastná a muž ženatý.“ :D :D
Obrázok užívateľa
dudko

od minusik2009 » Uto 28. Nov 2017 9:31:26

prečo v tom vidím taký problém? Pretože to nie je len o kúrení ako ty píšeš, ide aj o to ako tá vložka to drevo spaľuje akým spôsobom, ďalej ide aj o to ako často bude potrebné aby si čistil sklo na vložke, ja si myslím, že aj toto by mali byť veci, ktoré by ťa mali zaujímať :Up:
minusik2009

od mara » Str 29. Nov 2017 9:49:22

mozes si objednat vlozku cez internet, ale moze sa ti stat, ze nenajdes nikoho, kto by ti ju obostaval, predsa len krbari tiez robia s vlozkami pri ktorych vedia, ze su kvalitne a vedia, co ako pri nich treba spravit. Napriklad mne sa pozdava, skus si pozriet firmu Deltako, oni maju aj svoje krbove vlozky a aj ti urobia vsetko co potrebujes aby krb fungovaql ako hodinky. Takto je to podla mna riesit najpraktickejsie :Up:
mara

od dudko » Štv 30. Nov 2017 17:51:13

Aha, tak takto som sa na to ozaj nepozrel a asi to bolo chybou, čo?
Čiže môže sa stať, že by som si objednal nejakú lacnú a potom by som si to mal robiť celé sám hej? Tak to sa mi zase až tak moc už nepozdáva

:egmh: :egmh:
„Manželstvo je obdobie ľudskej existencie, keď je žena šťastná a muž ženatý.“ :D :D
Obrázok užívateľa
dudko

od mara » Ned 03. Dec 2017 17:32:47

je to dost mpozne, ze by si takto dopadol, pretoze maloktory krbar si vezme na triko nieco taketo, ze by nepoznal vlozku a nemal s nou skusenosti, to je dost velke riziko ;-)
mara

od money » Pon 04. Dec 2017 12:38:08

tymto ste mi otvorili oci :mrgreen: na mnohe veci ako citam som zabudol niektore mi ani len nenapadli, ze by som sa tiez mohol dostat do takejto situacie, ktora asi nebude celkom lichotiva :roll:
Obrázok užívateľa
money

od jeniro » Str 06. Dec 2017 13:13:03

ja tiez mam strach, ze nieco taketo by sa mi mohlo prihodit, preto vacsinu takychto veci teraz riesim aj so svokrom, ale ked som mu povedal, ze chcem krb tak moc nadseny nebol, kedze s tym nema skusenosti, ale tak je to vec, ktoru by sme s manzelkou doma proste chceli mat, pretoze si myslime, ze to je to teplo domova, ktore nam padne vhod :Up:
Obrázok užívateľa
jeniro

od mara » Štv 07. Dec 2017 9:29:11

krb ma samozrejme vela do seba, ked nema skusenosti, tak celkom rozumiem tomu, ze nie je nadseny, ale zase preco vy by ste mali popustit z niecoho len preto, ze on nevie ako to funguje, ze nevie co a ako? ;-)
mara

od dudko » Pon 11. Dec 2017 10:12:27

Takže šetriť nejako na tomto mieste zrejme nie je dobré tak od toho dám radšej ruky preč.
Nechcel by som to zažiť, že by som sa nemal na koho obrátiť.
:wrahhh:
Obrázok užívateľa
dudko

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia