Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od minusik2009 » Uto 24. Apr 2018 13:19:47

nie je to moc konkrétne, čo si napísal, nemám tušenia podľa toho čo píšeš, že akým spôsobom je tá piecka napojená, čo všetko vykuruje ako to je celé vyriešené.
Čiže myslím, že by vhodné bolo keby si si na to prizval najskôr krbára. Pozrieť to, lebo to je veľmi dôležité, keď chceš niečo zmeniť.
Liaro aj v lete, je to možno pre teba novinka, ale niektoré domy sú v lete dosť chladné a ešte keď sa ochladí aj vonku, tak to nie je bohvie čo a čo budeš púšťať celý systém napríklad podlahovky? To by bolo zbytočné.
minusik2009

od SpravcaVesmiru » Str 25. Apr 2018 9:14:39

:egmh: dik ze si mi napisal.

mnohe veci neviem ani ja, kedze sa tomu nerozumiem. vykuruje v podstate len miestnost kde sa nachadza to je akurat tak vsetko, nie je nejako robena tak, ze by vykurovala vsetko. vsetky miestnosti. len jakeho krbara si zavolam, ked ziadneho nepoznam nemam s nikym skusenost tak neviem. preto som aj tu lebo sam si neviem celkom dat rady.
SpravcaVesmiru

od zahmi » Štv 26. Apr 2018 10:45:06

Liaro je myslim, ze vela veci, ktora ta este prekvapia, zo zaciatku som bol aj ja prekvapeny, ake vselijake vyhody so sebou krb prinasa. Co to vsetko obnasa. Aj to ako treba kurit, to tiez bolo pre mna nove. Ale je treba hlavne si dat pozor pri vybere firmy, ja ak by som ti mal poradit, tak by som ti odporucil Deltako. Firmu, ktora nam robila krb, pre ktoru som sa rozhodol po dlhsom premyslani a porovnavani. Maju kvalitnu pracu :Up:
Obrázok užívateľa
zahmi

od liaro » Pia 27. Apr 2018 8:54:00

to, že sú niektoré domy chladné, to je podľa mňa ich benefitom nie? najmä v lete, veď to je vec, ktorú podľa mňa by každý odcenil, nie?
podľa čoho si si vedel zvážiť, že majú kvalitnú prácu?
Obrázok užívateľa
liaro

od janka73 » Ned 29. Apr 2018 17:05:32

Pri krbe odporúčam obojstranú vložku a porozmýšľajte aj nad vodníkom. JE fajn keď pri kúrení v dome si robíte aj zásobu teplej vody. Šetrenie :)
Obojstranou vložkou zase docielite čistotu v dome. MY to máme urobené tak že z technickej miestnosti sa nahadzuje drevo do krbu a v obyvačke už pozorujeme iba pekný ohník a nasávame teplo. Nemáme žiadny bordel po dreve v obyvačke a ani dym keď sa prikladá.
janka73

od zahmi » Str 02. Máj 2018 12:19:10

Bordel nie je ani ked prikladas z obyvacky, myslim, ze to nie je vobec ziadny problem.
Chlad v dome je fajn, ale niekedy je aj v lete moc tej zimy doma :-D Cize je to dobre, prikurit si trosku, nech to je v pohode, nech je teplucko aspon trosku :D
Obrázok užívateľa
zahmi

od mircho » Štv 03. Máj 2018 15:07:34

nie je jasne, ze nie, ja mam taktiez s krbom skusenost a s nejakym neporiadkom som do kontaktu neprisiel, drevo a priklada normalne z obyvky, na drevo mam taky kos a s nicim neni problem, akurat co mozno trochu lutujem, ze sme mohli gauc dat blizsie ku krbu ako mame, ale tak to je trosku iny problem ;-)
mircho

od martinlor » Pia 04. Máj 2018 7:13:19

zalezi ako je kto nauceny, aj prikladat aj kurit od toho sa odvija aj to ci ma pri krbe neporiadok aj kopa inych veci, podla mna je len dolezite naucit sa v podstate spravne obsluhovat krb a vsetko bude ok ;-)
martinlor

od liaro » Uto 08. Máj 2018 6:36:59

len to by mi nenapadlo, že by sa mohlo až tak ochladiť, že by bolo potrebné kúriť, novinky pre mňa, ale asi s tým máte skúsenosti, tak viete o čom píšete, hádať sa nebudem, lebo sám veru neviem jak to celé je ako to vlastne chodí. len by som bol celkom aj rád keby už som sa z tohto nejako vymotal :mrgreen:
Obrázok užívateľa
liaro

od zahmi » Pon 14. Máj 2018 15:27:20

V niektorych tych starsich domoch uplne v pohode. Moj znamy kupil asi dva roky dozadu stary dedinsky dom, ktory ten majitel pred prerobil. Bol to taky ten klasicky jednopodlazny dlhy dom a ti majitelia si tam postavali zboku obyvacky zimnu zahradu, v ktorej teda je pekne svetlo a teplo ale do obyvacky je tam jedno okno a dvere, tym padom tam skoro vobec nesvieti slnko ani v lete, velku cas dna tam musia aj tak svietit a tym padom je tam aj v lete dost velka zima. Hlavne vecer ked tam niekedy sedime tak normalne hrube ponozky si nosime, oni kvoli tomu pravidelne v lete prikruju takto po veceroch
Obrázok užívateľa
zahmi

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia