Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od liaro » Uto 15. Máj 2018 16:18:09

fu tak to nemajú bohviečo, som nevedel, že v týchto starších domoch je s tým taký veľký problém, že až taká zima to môže byť. človek keď prakticky celý život žije v prehriatom panelákovom byte a potom si postaví nový dom tak o tomto netuší
Obrázok užívateľa
liaro

od martinlor » Str 16. Máj 2018 14:16:30

hej toto si presne vystihol. proste to clovek musi priamo zazit, byvam v takom dome aby to chapal. ano niekedy je fajn, ze v dome chladnejsie ako vonku ale tak ako napriklad pisal zahmi, to uz podla mna dost, ze tam musia mat v lete hrube ponozky a zakryvat sa vecer ked sedia v obyvacke. potom clovek chodi z extremneho tepla do extremnej zimy a hned je chori, pri tomto je ten krb praktickejsi, proste si tam prikuris a mas po starostiach
martinlor

od zahmi » Štv 17. Máj 2018 13:25:48

Tiez by som tomu neveril ale potom sme tam boli a fakt som tam sedel v mikine a este som pokukoval co by som si cez seba este prehodil, volaky obrus alebo co :lol: :D
Obrázok užívateľa
zahmi

od liaro » Pia 18. Máj 2018 19:40:40

:lol: :lol: :lol: tak to som sa teda pobavil. a oni to teda riešia tiež tak, že si prikúria v krbe? len vieš mňa zaujímalo či sa to nejako využije aj v novostavbe, nie len v staršom dome, či sa mi ten krb fakt oplatí
Obrázok užívateľa
liaro

od martinlor » Pon 21. Máj 2018 19:29:25

myslim, ze ano. mohol si to vidiet napriklad aj tento rok. na zaciatku aprila uz bolo fakt letne aj teraz zaciatkom maja uz bolo aj 30 stupnov a zrazu zase prisli aj nocne mraziky posledne tyzdne a to fakt velky schod, my sme tiez prikurovali. v takychto pripadoch sa ti to oplati aj v novostavbe. lepsie ako mrznut po perinou a byt chory ked je vonku potom cez den teplo, to je najhorsia kombinacia
martinlor

od liaro » Uto 22. Máj 2018 11:11:42

hej to máš pravdu, že v posledných rokoch je to počasie nevyspytateľné a v takýchto situáciach sa to hodí. a čo všetko vám vlastne vykúri ten krb? ako to máte rozmiestnené? ako je to najlepšie?
Obrázok užívateľa
liaro

od zahmi » Str 23. Máj 2018 11:55:00

Ako by to bolo pre vas najlepsie si musite asi vy riesit s odobornikom aby sa vam to teplo dostalo do co najviac miestnosti ale zaroven ich poriadne vykurilo, na to su ludia, ktori to vedia vyratat takze to musis riesit s nimi :) My mame napriklad dlhsi dom takze to mame urobene takze krb je v obyvacke klasicky, vykuri nam tu plus kuchynu, ktora je vedla a potom dve miestnosti, ktore su hore nad nimi :)
Obrázok užívateľa
zahmi

od liaro » Štv 24. Máj 2018 23:00:16

vieš mi aspoň povedať aké veľké sú tie miestnosti? a tiež by ma dosť zaujímalo za aký čas vám to vie ten krb vykúriť?
Obrázok užívateľa
liaro

od mircho » Pia 25. Máj 2018 12:10:57

mate uz projekt domu? mate tam zahrnuty aj krb? lebo taketo veci sa riesa aj v projekte vies, ktore miestnosti ti potom ten krb vykuri a tak.jeho sa budes asi zbytocne pytat ked vy budete mat uplne iny dom
mircho

Predchádzajúci

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia