Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

cim kurit?

Energetika a zdroje energie, rekuperacia, zateplenie budov a úspory ..

Re: cim kurit?

od liaro » Uto 15. Máj 2018 16:18:09

fu tak to nemajú bohviečo, som nevedel, že v týchto starších domoch je s tým taký veľký problém, že až taká zima to môže byť. človek keď prakticky celý život žije v prehriatom panelákovom byte a potom si postaví nový dom tak o tomto netuší
Obrázok užívateľa
liaro

od martinlor » Str 16. Máj 2018 14:16:30

hej toto si presne vystihol. proste to clovek musi priamo zazit, byvam v takom dome aby to chapal. ano niekedy je fajn, ze v dome chladnejsie ako vonku ale tak ako napriklad pisal zahmi, to uz podla mna dost, ze tam musia mat v lete hrube ponozky a zakryvat sa vecer ked sedia v obyvacke. potom clovek chodi z extremneho tepla do extremnej zimy a hned je chori, pri tomto je ten krb praktickejsi, proste si tam prikuris a mas po starostiach
martinlor

od zahmi » Štv 17. Máj 2018 13:25:48

Tiez by som tomu neveril ale potom sme tam boli a fakt som tam sedel v mikine a este som pokukoval co by som si cez seba este prehodil, volaky obrus alebo co :lol: :D
Obrázok užívateľa
zahmi

od liaro » Pia 18. Máj 2018 19:40:40

:lol: :lol: :lol: tak to som sa teda pobavil. a oni to teda riešia tiež tak, že si prikúria v krbe? len vieš mňa zaujímalo či sa to nejako využije aj v novostavbe, nie len v staršom dome, či sa mi ten krb fakt oplatí
Obrázok užívateľa
liaro

od martinlor » Pon 21. Máj 2018 19:29:25

myslim, ze ano. mohol si to vidiet napriklad aj tento rok. na zaciatku aprila uz bolo fakt letne aj teraz zaciatkom maja uz bolo aj 30 stupnov a zrazu zase prisli aj nocne mraziky posledne tyzdne a to fakt velky schod, my sme tiez prikurovali. v takychto pripadoch sa ti to oplati aj v novostavbe. lepsie ako mrznut po perinou a byt chory ked je vonku potom cez den teplo, to je najhorsia kombinacia
martinlor

od liaro » Uto 22. Máj 2018 11:11:42

hej to máš pravdu, že v posledných rokoch je to počasie nevyspytateľné a v takýchto situáciach sa to hodí. a čo všetko vám vlastne vykúri ten krb? ako to máte rozmiestnené? ako je to najlepšie?
Obrázok užívateľa
liaro

od zahmi » Str 23. Máj 2018 11:55:00

Ako by to bolo pre vas najlepsie si musite asi vy riesit s odobornikom aby sa vam to teplo dostalo do co najviac miestnosti ale zaroven ich poriadne vykurilo, na to su ludia, ktori to vedia vyratat takze to musis riesit s nimi :) My mame napriklad dlhsi dom takze to mame urobene takze krb je v obyvacke klasicky, vykuri nam tu plus kuchynu, ktora je vedla a potom dve miestnosti, ktore su hore nad nimi :)
Obrázok užívateľa
zahmi

od liaro » Štv 24. Máj 2018 23:00:16

vieš mi aspoň povedať aké veľké sú tie miestnosti? a tiež by ma dosť zaujímalo za aký čas vám to vie ten krb vykúriť?
Obrázok užívateľa
liaro

od mircho » Pia 25. Máj 2018 12:10:57

mate uz projekt domu? mate tam zahrnuty aj krb? lebo taketo veci sa riesa aj v projekte vies, ktore miestnosti ti potom ten krb vykuri a tak.jeho sa budes asi zbytocne pytat ked vy budete mat uplne iny dom
mircho

od balmain » Str 30. Máj 2018 13:32:19

ale si spraví aspoň nejaký odhad, aj keď podľa mňa je toto zbytočné riešiť až do takýchto nazvem to, že detailov, podľa mňa je dôležitejšie zamerať sa na kvalitu krbu, krbovej vložky, materiálu, ktorý je určený na obostavbu a podobné veci, to je dôležité, nám s tým pomáhala firma Deltako, lebo sám, no neviem či by som to nezabalil, aj z projektu by som asi krb škrtol keby som mal byť na všetky tieto záležitosti sám :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
balmain

PredchádzajúciĎalší

Späť na x.) Energia a stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť