Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rekonštrukcia podlahy, podlahové kúrenie

Máte skúsenosti s realizáciou stavby, vybavovačkami, a pod.? Môžete ich popísať tu.

Re: Rekonštrukcia podlahy, podlahové kúrenie

od Opko » Str 09. Nov 2016 16:56:56

Mikulovci píše:Opko ahoj, áno kúrime v byte kde iný druh kúrenia nie je zapojený, iba elektrinou kúrime. Či susedia vykurujú? Jasné že vykurujú.Čo sa týka plochy vykurovania tak to je cca 64m2 a ročné náklady fú, mesačné máme približne tých 60€, tak ročné si už veľmi ľahko vypočítaš.
Borisjankov na materiále sa dá ušetriť

Ahoj Mikulovci. Ďakujem za info o nákladoch za elektrické vykurovanie. Ono ešte ak vykurujú susedia a nie ste na prízemí, je dobre. V rodinnom dome bez možnosti plynovej prípojky by som asi zvažoval tepelné čerpadlo a jeho kombináciu s nejakou pecou na tuhé palivo...
Obrázok užívateľa
Opko

od magda_robert » Pia 11. Nov 2016 11:16:42

Mikulovci píše:Vcelku súhlasím s tým čo napísal jumat, je pravda že elektrické podlahové kúrenie je náročnejšie na mesačné náklady ale zase pri inštalácií ušetríš, keďže to je jednoduché. Píšem ti to magda_robert preto, lebo máme osobné skúsenosti keďže máme elektrické podlahové kúrenie v celom byte, lebo sme inú možnosť nemali keďže sme tam nemali ani plyn ani vodu a čo sa týka tej vody tak to sme zabezpečili bojlerom. Zase náklady na toto kúrenie dosť závisia aj od toho ako ste zvyknutý kúriť a či potrebujete mať 30°v byte alebo si vystačíte aj s nejakými 25°

Dakujem ti velmi pekne za odpoved..pozerala som ze si pisal Opkovi aj mesacne naklady, to iste som sa chcela aj ja spytat ale tak uz viem aka je odpoved..este by ma zaujimalo kto vam toto kurenie realizoval, kto vam ho robil? lebo som pozerala ze tych firiem je teraz viacej a chcela by som aby mi to robila nejaka spolahli a kolko dni to trva pokial namontuju elektricku podlahovku?
magda_robert

od Mikulovci » Uto 15. Nov 2016 10:18:26

Opko nie je začo. Hej, veď toto je dobré že nie sme na prízemí a že sa to dá a máme fakt dosť veľké teplo aj z elektrickej podlahovky, nám to vyhovuje a hlavne že to teplo sála od podlahy, a teda sa drahá aspoň nesťažuje že ju oziaba na nohy:-)
Magda_robert to som rád že si si to pozrela a že to nemusím znovu písať :-) Nám poradili známi firmu warmup, tak skúsili sme sa na nich kontaktovať a potom sme ešte hľadali nejaké iné firmy ktoré ponúkajú elekt. podlahovku, ale aj tak sme napokon ostali pri tej prvej a od nich sme brali materiál a aj nám to prišli ich montážnici spraviť, takže všetko oni zabezpečili
Mikulovci

od mirec2255 » Str 16. Nov 2016 18:20:35

Cavte! Cital som ze tu riesite aj elektricke podlahove kurenie, preto mi to nedalo a povedal som si ze sem napisem kedze u nas teraz momentalne prebieha montovanie takehoto kurenie. U nas to vyzera momentalne takto nejako (vid. photo) ale dufam ze do konca tyzdna to bude hotove. Majstri ktory nam to robia su sikovny, tak snad to postihaju..
Prílohy
^9E79D71B59C67F27920BF4E7798835454396681E53D922FB35^pimgpsh_thumbnail_win_distr.jpg
mirec2255

od frantisekkk » Pon 21. Nov 2016 13:24:17

no tak to ste pokrocili celkom dobre, uz len aby sa to dokoncilo. Ale netrufam sa ani opytat na finalnu cenu, asi to nebude len par stoviek, ze ano.. nevidel som ze by si to niekde pisal :)
frantisekkk

od ewinna » Pon 21. Nov 2016 20:26:50

To by aj mňa celkom zaujímalo koľko Vás to výjde? Vieš nám cenu napísať? A ktorá firma Vám to montuje? Snáď to nie je veľa otázok, ale som zvedavá keďže nad zmenou kúrenia premýšľame, len neviem či to bude také výhodné aj keď tu mnohí píšete že áno
Príroda nie je chrám, ale dielňa a človek je v nej robotníkom
Obrázok užívateľa
ewinna

od magda_robert » Str 23. Nov 2016 12:43:35

Mikulovci píše:Opko nie je začo. Hej, veď toto je dobré že nie sme na prízemí a že sa to dá a máme fakt dosť veľké teplo aj z elektrickej podlahovky, nám to vyhovuje a hlavne že to teplo sála od podlahy, a teda sa drahá aspoň nesťažuje že ju oziaba na nohy:-)
Magda_robert to som rád že si si to pozrela a že to nemusím znovu písať :-) Nám poradili známi firmu warmup, tak skúsili sme sa na nich kontaktovať a potom sme ešte hľadali nejaké iné firmy ktoré ponúkajú elekt. podlahovku, ale aj tak sme napokon ostali pri tej prvej a od nich sme brali materiál a aj nám to prišli ich montážnici spraviť, takže všetko oni zabezpečili

Nemusis, to je v pohodicke:-) Preco ste sa rozhodli priamo pre tuto firmy? Mali najlepsie ceny, alebo co vas viedlo k tomuto rozhodnutiu? Za kolko dni vam spravili taketo kurenie, kolko to cca trva?
magda_robert

od fero223 » Štv 24. Nov 2016 13:00:59

na internete je dost spominana firma warmup ktora sa zaobera elektrickym podlahovym kurenim.Co som pozeral aj dost vela ludi od nich taketo kurenie ma a my tiez v kupelni mame rohoze od nich.Skuste, za skusenie nic nedate,aspon sa budete moc rozhodovat medzi viacerymi firmami.
fero223

od Mikulovci » Pia 25. Nov 2016 12:51:20

Magda_robert hlavne kvôli cene sme sa rozhodli pre nich, posielali sme ešte do jednej firmy ale tam nám dali o čosi vyššiu cenu tak potom sme nešpekulovali a keďže aj dosť veľa som čítal na internete o tejto firme že robia kvalitne, tak to bolo ešte plus že sme sa rýchlejšie rozhodli. Mali to spravené za 3 dni
Mikulovci

od magda_robert » Pon 28. Nov 2016 20:09:54

Mikulovci píše:Magda_robert hlavne kvôli cene sme sa rozhodli pre nich, posielali sme ešte do jednej firmy ale tam nám dali o čosi vyššiu cenu tak potom sme nešpekulovali a keďže aj dosť veľa som čítal na internete o tejto firme že robia kvalitne, tak to bolo ešte plus že sme sa rýchlejšie rozhodli. Mali to spravené za 3 dni

Aha tak tomu rozumiem, pri kureni je asi cena dost dolezita a hlavne potom tie naklady, ale ved to si mi uz tusim pisal kolko platite mesacne, len si to uz presne nepamatam. A spokojni ste s pracou? Ako myslim teraz celkovo aj postoj, kvalita a pristup
magda_robert

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stavebník / "Kutill"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť