Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

viazanie muriva -postupne zužovanie komina krbu

Máte skúsenosti s realizáciou stavby, vybavovačkami, a pod.? Môžete ich popísať tu.

Re: viazanie muriva -postupne zužovanie komina krbu

od zander » Pon 12. Jún 2017 22:26:17

Taká klasika ;).. super to vyzerá :). A už ste v ňom skúšali ten chleba piecť, išlo to ?
Za mňa :Up:.
Obrázok užívateľa
zander

Re: viazanie muriva -postupne zužovanie komina krbu

od Jarroo » Sob 17. Jún 2017 9:47:39

Zdravím všetkých. kutilov.
No chlieb sme ešte nepiekli,ale pizzu sme už robili,bola za niekoľko minút upečená s chrumkavou kôrkou,na uhlíkoch z hruškového dreva,je to iná chuť ako z elektrickej rúry.., bolo treba kúriť asi dve hodiny,kým vzniklo dosť uhlíkov,ale keď už je dostatok žeravých uhlíkov a zavrú sa dvere potom to krásne tlie.Na chlieb bude treba ešte viacej kúriť,predpokladám ,že asi 3 hodiny.
Na pečenie pizze som použil starú liatinovú platňu zo starého kuchynského sporáku na pevné palivo,vybrúsil som ju a položil na ocelové tyče priemeru 12 mm.Zatial to stačí,časom možno kúpim platňu z lávového kameńa,je to material,ktorý údajne tepelnou rozťažnosťou nepraskne.Na internete som našiel aj lopatku na pečenie pizze stojí cca 30Eu.,je z antikoru.,musím ju objednať to by sa nám zišlo.
Keď upečieme chlieb ,dám vedieť ako to dopadlo.Prikladám foto platne.
Prílohy
002.jpg
Jarroo

Predchádzajúci

Späť na Stavebník / "Kutill"

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť