Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Starostlivosť o drevo

Miesto pre otázky ohľadom stavby a jej prevádzky ..

Re: Starostlivosť o drevo

od jaro27 » Pon 19. Sep 2016 16:51:29

Chrbak píše:dobre a ako casto je potrebne obnovovat ten nater keby som teda aj pouzil aj impregnaciu a aj nejaky vrchny nater este na to? kazdy rok?

Záleží od toho aký teda ten náter použiješ. Či použiješ nejaký lacný alebo si dáš na výbere záležať. Čo sa týka obnovy náteru, tak je to veľmi individuálne. Ja napríklad, čo som použil lazúru a impregnáciu, tak tam som trvácnosť tej ochrany skúšal pomocou testu s kvapkou vody.. Pokiaľ kvapka rýchlo vsiakne tak je potrebné čo najskôr drevo opäť ošetriť ;)
jaro27

od Glado » Pon 19. Sep 2016 18:14:53

atro píše:Ved sa chod poradit do nejakej predajne kde taketo veci predavaju, ja som tak bol a mi odporucili znacku BAL a ich lazury. Vyskusal som to a zatial to vyzera ze by to mohlo drzat a ze to bude v pohode, ale tozvie ci aj za rok za dva to bude fajn.

Vyzerať to tak môže. Ale kamarát ich použil raz a povedal že už by do toho nešiel, že radšej by si zvolil niečo iné. Preto aj ja keď som riešiť ochranu dreva tak som sa radšej týmto lazúram vyhýbal a pozeral som iné značky. Nakoniec som sa pýtal aj predavača, že či nemá s nejakou ochranou skúsenosti a on mi povedal že nedá dopustiť na Belinku a lazúry od nich. Tak ja mám tie oskúšané a je to asi dva či tri roky a náter je stále v porádku ;)
Glado

od Hunarad » Uto 20. Sep 2016 11:57:06

jaro ahoj vies mi prosim ta povedat ako si sa dostal k tomu testu s kvapkou vody? o tom som este nepocul, ale ak to je taketo jednoduche tak to je super. Ja som myslel ze je nejako potrebne sledovat to drevo ci je este leskle alebo ci sa nater nesupa alebo tak. Po akej dobe od natierania si tento test skusal?
Hunarad

od jarino » Uto 20. Sep 2016 16:41:16

marcos píše:pretoze impregnacia je vysostne urcena na hlbkovu ochranu dreva nie na povrchovu. A je to dost velky rozdiel. Rozumies? ci existuje nejaky nater aj aj to ti nepoviem to neviem. Ja ked som toto riesil tak som si zistoval co by bolo najlepsie a znamy mi poradit ze je dobre ked pouzijes najprv impregnaciu a az potom na to lazuru ktora bude chranit drevo z vonku.

v akom intervale si pouzil impregnaciu a potom lazuru? ako dlho si musel cakat aby impregnacia preschla? chcem vediet kolko casu mi zaberie ked budem chciet drevo ochranit -dokonalo- alebo uplne alebo akoby som to povedal :)
jarino

od Chrbak » Štv 22. Sep 2016 11:29:31

jaro27 píše:Záleží od toho aký teda ten náter použiješ. Či použiješ nejaký lacný alebo si dáš na výbere záležať. Čo sa týka obnovy náteru, tak je to veľmi individuálne. Ja napríklad, čo som použil lazúru a impregnáciu, tak tam som trvácnosť tej ochrany skúšal pomocou testu s kvapkou vody.. Pokiaľ kvapka rýchlo vsiakne tak je potrebné čo najskôr drevo opäť ošetriť ;)

nejaky lacny? to si mam pod tym predstavit asi aku sumu? jasne ze si chcem dat zalezat na vybere. Preto som tu a pytam sa na to, to je asi logicke nie? :-) aj mi vies prosim ta napisal v akych vrstvach si tie natery pouzil? predtym je potrebne aj nejako to drevo prebrusit alebo s tym si vobec nemusim lamat hlavu a len ho natriem?
Chrbak

od marcos » Štv 22. Sep 2016 13:00:15

jarino píše:v akom intervale si pouzil impregnaciu a potom lazuru? ako dlho si musel cakat aby impregnacia preschla? chcem vediet kolko casu mi zaberie ked budem chciet drevo ochranit -dokonalo- alebo uplne alebo akoby som to povedal :)

tak ta impregnacia bola sucha uz po nejakych troch hodinach, ale cital som ze je dobre dalsiu vrstvu nateru nanasat az po dvanastich hodinach, tak som to nechal odstat, poriadne nech to preschne a az potom som isiel do dalsej vrstvy, ale nie do dalsej vrstvy impregnacie ale uz lazury. Impregnacia staci jedna vrstva. A lazuru som nechaval 24 hodin aby poriadne to preschlo
marcos

od atro » Ned 25. Sep 2016 13:07:05

Glado píše: Vyzerať to tak môže. Ale kamarát ich použil raz a povedal že už by do toho nešiel, že radšej by si zvolil niečo iné. Preto aj ja keď som riešiť ochranu dreva tak som sa radšej týmto lazúram vyhýbal a pozeral som iné značky. Nakoniec som sa pýtal aj predavača, že či nemá s nejakou ochranou skúsenosti a on mi povedal že nedá dopustiť na Belinku a lazúry od nich. Tak ja mám tie oskúšané a je to asi dva či tri roky a náter je stále v porádku ;)

tak tie zas ja oskusane nemam tak neviem, ale s tymito som problem ja nemal. Aj ked asi aj dost zalezi od toho ake je to drevo, kde je a podobne. Ale tak kazdy mame ina podmienky, ine naroky, kazdemu tym padom aj vyhovuje nieco ine.
atro

od jaro27 » Pon 26. Sep 2016 14:27:07

Hunarad píše:jaro ahoj vies mi prosim ta povedat ako si sa dostal k tomu testu s kvapkou vody? o tom som este nepocul, ale ak to je taketo jednoduche tak to je super. Ja som myslel ze je nejako potrebne sledovat to drevo ci je este leskle alebo ci sa nater nesupa alebo tak. Po akej dobe od natierania si tento test skusal?

ako som sa k tomu dostal? keď som kupoval prostriedky na ošetrenie od belinky, vtedy mi to poradil chalan na predajni, že čítal o takomto akoby teste, tak som si povedal že to vyskúšam, či ozaj je v tom rozdiel, či to má niečo do seba a ukázalo sa to ako fajn nápad ako zistiť či je to drevo ešte v poriadku alebo už je potrebné sa oň opäť postarať. Vieš čo ja som to skúšal prvýkrát asi po dvoch rokoch.
jaro27

od jaro27 » Pon 26. Sep 2016 14:32:43

Chrbak píše: nejaky lacny? to si mam pod tym predstavit asi aku sumu? jasne ze si chcem dat zalezat na vybere. Preto som tu a pytam sa na to, to je asi logicke nie? :-) aj mi vies prosim ta napisal v akych vrstvach si tie natery pouzil? predtym je potrebne aj nejako to drevo prebrusit alebo s tym si vobec nemusim lamat hlavu a len ho natriem?

akú sumu? skús si porovnať viaceré takéto produkty na ošetrenie dreva a sám uvidíš, čo je lacné, čo akurát a čo už drahšie ;) už to tu zaznelo ale ak si to náhodou nevidel, tak impregnácia sa používa LEN v jednej vrstve a lazúra záleží od toho, či je farebná alebo bezfarebná. Bezfarebná obsahuje menej pigmentov, takže je potrebné ju dať v troch vrstvách, pokiaľ je lazúra farebná tak dvakrát stačí
jaro27

od Glado » Pon 26. Sep 2016 15:27:10

[quote="atro"] tak tie zas ja oskusane nemam tak neviem, ale s tymito som problem ja nemal. Aj ked asi aj dost zalezi od toho ake je to drevo, kde je a podobne. Ale tak kazdy mame ina podmienky, ine naroky, kazdemu tym padom aj vyhovuje nieco ine.[/quote]

Tak na jednej strane máš zrejme v tomto aj pravdu, ale ja by som do bal nešiel, keď viem, že kamarátovi sa neosvedčili. Zbytočne by som si potom hlavu mohol búchať a on by mi opakoval, že veď mi to hovoril. Takto som si vybral nátery čo mi na predajni odporučili a vybavené :)
Glado

PredchádzajúciĎalší

Späť na d.) Prevádzka a údržba stavby

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť