Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Čo robiť, keď netlačí čierna farba na tlačiarni (Brother)...

.. čo ma v poslednej dobe nas*točilo, alebo len tak.

Čo robiť, keď netlačí čierna farba na tlačiarni (Brother)...

od Opko » Pon 10. Okt 2016 19:15:53

Ahojte. Chcel by som sa s Vami podeliť o skúsenosť, ktorú som mal s tlačiarňou Brother MFCJ5910DW.
Tlačiareň umožňuje tlač až do formátu A3, scanovanie + fax. Už pár mesiacov po jej zakúpení začala vynechávať niektoré body v riadku a teda horšie tlačiť. Vtedy bolo potrebné spustiť program "čistenie hlavy" a tlač sa opäť zlepšila. Toto sa občas opakovalo až kým mi čierna prestala tlačiť úplne. Niekoľko krát som vtedy pustil program "čistenie hlavy", no nijako sa to nezlepšilo. Servis Brother je najbližšie v Bratislave a nová hlava do tejto tlačiarne stojí 90 eur. Vyskúšal som niekoľko návodov z internetu, no nijako som nedosiahol aby čierna farba znova tlačila (vymenil som aj novú náplň). Keď som už bol rozhodnutý, že idem kúpiť novú tlačiareň, skúsil som toto:
- vybral som čiernu náplň
- zobral som slamku a fúkol do otvoru, kade vchádza čierny atrament z náplne do tlačovej hlavy
- urobil som to niekoľko krát a tlačiareň znova začala tlačiť. Možno už nie v takej kvalite ako na začiatku, ale pre moju potrebu to úplne stačí.
Ak som niekomu pomohol týmto rozbehať svoju tlačiareň, budem rád. Veľa šťastia... ;)
Obrázok užívateľa
Opko

Re: Čo robiť, keď netlačí čierna farba na tlačiarni (Brother

od lusindool » Str 12. Okt 2016 12:23:23

Super rada, mozno mi niekedy posluzi lebo tiez sa mi to stalo uz viac krat a bolo to na reklamacii. Tak taketo domace rady su vzdy vitane :-)
lusindool

od Opko » Str 12. Okt 2016 13:57:57

Mne tlačiareň prestala tlačiť po troch rokoch. Takže žiaľ už reklamácia nebola možná. Tiež pri zisťovaní dôvodu prečo tlačiareň netlačí mi viacerí povedali, že to môže byť zapríčinené tým, že nepoužívam originálne (samozrejme o dosť drahšie) náplne. Čo naozaj nepoužívam :)
Obrázok užívateľa
Opko

od kika_luky » Uto 08. Nov 2016 15:07:41

Žeby vymeniť farbu za novú? To by mohlo pomôcť
kika_luky

od Dammo » Str 09. Nov 2016 9:35:08

horsie je ze ja mam problem s tym ze mne netlaci tlaciaren ani na cierno ked tam napriklad dojde zlta farba
Dammo

od kremlo » Pon 29. Máj 2017 7:12:18

Skusal som aj ja tieto rozne tipy a triky, ale nic z toho nepomohlo. Asi bude problemom velmi zaschnuta farba.
kremlo

od Sašo » Pon 29. Máj 2017 7:55:25

Kludne to moze byt aj taky problem. Tam je jedinym riesenim farbu uplne vymenit a potom zistis, ci ide alebo je pokazena cela tlaciaren
Sašo

od Romelo » Pon 29. Máj 2017 13:40:59

Ak ste ju dlho nepouzivali tak to pravdepodobne bude ta zaschnuta farba, skus vymenit ale ak nepojde tak by mozno bolo treba precistit celu tlaciaren ci tam nieco nepozaschynalo a potom uvidis. Ale ak je uz starsia tak to sa ti ani neoplati davat opratit lebo novu teraz kupis za 40€.
Obrázok užívateľa
Romelo

od chromso » Pon 29. Máj 2017 14:08:36

To je pravda. ak nie je tlaciaren v zaruke, bude lepsie kupit novu ako ju davat cistit. To vide podla mna rovnako ako ta nova
Obrázok užívateľa
chromso

od frodisko » Uto 30. Máj 2017 9:22:08

Je len ironia, ze vec ktora ma napriklad 3-4 roky sa v dnesnej dobe povazuje za staru a v podstate je vyhodnejsie si zadovazit novu, ako tu staru dat opravit
Vsetko co sa deje ma svoj dovod
Obrázok užívateľa
frodisko

Ďalší

Späť na Vŕba brblavá a to ostatné Off-topic..

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť