Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nová sieť podzemnej infraštruktúry v Londýne (fotky)

Správy a novinky z oblasti stavebníctva a architektúry.

Moderátor: spravy-az

  

Nová sieť podzemnej infraštruktúry v Londýne (fotky)

od spravy-az » Str 14. Jan 2015 11:19:52

Spoločnosť Crossrail zverejnila nové fotografie londýnskej siete podzemnej infraštruktúryTunely nástupišť na novej stanici Bond Street.


Crossrail, najväčší projekt infraštruktúry v Európe (ktorý stojí viac ako OH 2012 v Londýne) sa roky pomaly vinie pod londýnskymi ulicami. Teraz, keď sa výstavba tunelov začína chýliť ku koncu, spoločnosť Crossrail zverejnila sériu fascinujúcich fotografií, ktoré ukazujú, aký je tento najnovší podzemný labyrint v Londýne zložitý. V súčasnosti pracuje priamo na tomto projekte viac ako 10 000 ľudí na približne 40 rôznych staveniskách, ktorí teraz dokončili 90% z celkového rozsahu výstavby tunelov. Tým sa celý projekt posúva do svojich dvoch tretín.


Samotná trasa Crossrail bude mať 40 staníc (väčšinu z nich úplne zrenovovaných alebo celkom nových) a viac ako 100 km z mesta Reading a letiska Heathrow Airport na západe, cez nové dvojvrtové 21 km tunely pod centrálnym Londýnom do Shenfieldu a Abbey Wood na východe. Po spustení prevádzky trate Crossrail v roku 2018 sa zvýši kapacita železničnej prepravy v Londýne o 10%.260 m dlhé nástupištia vedú rovnobežne s a približne 100 m na juh od Oxford Street.Stroj Elizabeth na stanici Whitechapel.Stroje v nových tuneloch nástupíšť pre stanicu Liverpool Street.Tunely nástupíšť na Tottenham Court Road.Niekoľko stoviek pracovníkov pracuje posledné dva roky 24 hodín denne na výstavbe tunelov nástupíšť.Keď v roku 2018 začne spoločnosť Crossrail svoju prevádzku, stanicu Tottenham Court Road bude používať viac ako 200 000 cestujúcich denne.Tunely nástupíšť na novej stanici Farringdon.Očakáva sa, že od roku 2018 použije stanicu Bond Street 220 000 cestujúcich denne.Vlakový tunel v časti Paddington.


Zdroj: archdaily.com
Foto: ©Crossrail


Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
spravy-az
Administrátor
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Pia 02. Nov 2012 22:29:31


  

Späť na SPRÁVY - Aktuality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron