Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Kruhový most ponad lagúnu - Uruguaj, Rafael Viňoly

Správy a novinky z oblasti stavebníctva a architektúry.

Moderátor: spravy-az

  

Kruhový most ponad lagúnu - Uruguaj, Rafael Viňoly

od spravy-az » Str 10. Feb 2016 11:33:46

Netradičný most v tvare kruhu sa klenie ponad lagúnu na južnom pobreží Uruguaja.Most s oficiálnym názvom Laguna Garzón Bridge navrhol vychýrený uruguajský architekt Rafael Viňoly, ktorý sídli v New Yorku, aby nahradil pôvodný prejazd (kompu) spájajúci mestá Rocha a Maldonado.Betónová konštrukcia je vyvýšená nad vodou na valcovitých pilieroch a poskytuje prejazd pre približne 1 000 vozidiel denne. Cesta je lemovaná párom chodníkov pre peších. Konštrukcia mosta svojím tvarom vytvára kruh vody, čím vzniká lagúna v lagúne, v ktorej sa dá napr. plávať, prípadne rybárčiť.


Samotný architekt vysvetlil, že hlavným zámerom projektu bolo zmeniť tradičný automobilový prejazd na stavbu, ktorá donúti vodičov znížiť rýchlosť a zároveň im poskytne možnosť vychutnať si úžasný panoramatický výhľad na okolitú krajinu. Zámerom projektu bolo tiež vytvoriť miesto pre peších v jeho strede.


Na stavbu mosta Laguna Garzón Bridge sa použilo viac ako 450 ton vystužovacej ocele, 40 000 m dodatočne predpätých káblov a 3 500 m3 betónu. Stavba netradičného mosta trvala 12 mesiacov a jeho prevádzka sa začala koncom roku 2015.


Argentínsky developer, Eduardo Constantini, ktorý investoval 80% z nákladov stavby (tie boli $10 miliónov), povedal: „Ide o ikonický architektonický kúsok, ktorý urýchli rozvoj pobrežia regiónu Rocha.“

Zdroj: dezeen.com

Vaša Stavba od A po Z.
Obrázok užívateľa
spravy-az
Administrátor
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Pia 02. Nov 2012 22:29:31


  

Späť na SPRÁVY - Aktuality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron