Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Vyvýšený záhon

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: Vyvýšený záhon

od zander » Pon 07. Aug 2017 12:13:56

desio píše:@hrano To podľa mňa mohli urobiť za nejaký deň alebo dva maximálne, nie je to až také ťažké. Mne sa páčia tieto vyvýšené záhony keď sú urobené zo starých tehál

no, s týmto odhadom si sa tak "trochu" netrafil ;)
hrano píše:@zander super! parádne ste to vymysleli, mne sa to hrozne lúbi takéto obložené kameňom. koľko vám trvalo to takto celé urobiť?

Vďaka. Môžeš počítať cca. 1 deň výkopy 2. spodný betón - základy, 3. 4. deň steny z DT a obklad im trval cca. 4 až 5 dní. Je to prírodný kameň, tak pri obkladaní sa s tým treba kúsok hrať, aby sedel pekne k sebe. Nopovú fóliu a zasypanie sme si už spravili my priebežne.
Vo výsledku to trvalo ale dlhšie (nie len súčet dní), lebo jednotliví majstri nemohli hneď. Obklad sme robili dokonca až po zime. Zavlažovanie zo studne a chodníky v strede ešte ako vidíš dokončené nie sú :construct: .
Obrázok užívateľa
zander

od fukot » Uto 08. Aug 2017 11:07:58

fu tak to ste sa tomu pekne povenovali. ale zase sú taj také záhony čo sa dajú zbúchať aj za jeden deň nie?
fukot

od zander » Uto 08. Aug 2017 12:22:24

fukot píše:fu tak to ste sa tomu pekne povenovali. ale zase sú taj také záhony čo sa dajú zbúchať aj za jeden deň nie?

j. Ja som ale popisoval riešenie toho čo sme stavali. Viem si predstaviť aj záhony v pekných drevených debničkách, ktoré len natrieš, obalíš z vnútra fóliou a naplníš. To sa dá myslím spraviť aj za deň ;). My sme toto ale stavali tak, aby to vizuálne sedelo k stene altánku.

Spomínaný altánok : Drevený altánok so zadnou stenou.
Obrázok užívateľa
zander

Predchádzajúci

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť