Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

uprava travnika

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

uprava travnika

od lemar » Pia 18. Máj 2012 18:17:58

Ahojte, chcel by som sa poradit ohladom travnika. Na zahrade mame taku pupavovu klasiku, margaretky a pod :mrgreen: . Neviete poradit nejaky pripravok na precistenie travy co by nevypalil uplne vsetko ? A tiez aku travu je dobre kupit, je vnich nejaky rozdiel ? Zahradu nemame cistu luku ale mame tam aj stromy, cize tien. Thnx.
lemar

Re: uprava travnika

od zelenac » Ned 20. Máj 2012 14:54:47

Podla toho co pises by si potreboval tzv. selektivny herbicid ako su Bofix, Lontrel a pod. .. tie nicia iba netravu. Je ich viacej druhov a treba sa spytat v nejakom lokalnom obchode co maju. Tiez je ich dobre kombinovat aby si pokryl co najviac buriny. Ak toho ale mate vela tak by som mozno zvazil kompletnu cistku, potom to vsetko vytrhat a nasadit novu travu.
Ten typ travy to sa treba tiez priamo v obchode spytat .. existujú zmesy do tiena.
zelenac

od lemar » Str 06. Jún 2012 12:45:42

ok, nieco take teda kupim .. len este mi kolega vravel ze by to bolo dobre potom prejst vertikutatorom a az potom siat .. je to naozaj treba ? Ako ja si ho poziciam, len aby som zbytocne neblbol .. bude to mat nejaky efekt ? Vdaka.
lemar

od zelenac » Uto 12. Jún 2012 12:36:03

No, myslim ze kolega dobre vravi .. to by mohlo vytrhat vacsinu bordelu a hornu zem prevzdusnit .. ak je moznost pozicat si to, tak by som to zbehol aj tým tutátorom ;).
zelenac

od farell » Pia 22. Jún 2012 9:05:21

Ahojte, ako riesite zavlazovanie ? Je potrebne sa tymto zaoberat, alebo to staci nehat na pocasie ?
farell

od m. » Uto 16. Apr 2013 8:35:48

Ja mam v potoku osadene cerpadlo a presuvam po zahrade stojanove rozprasovace. Ako tak kukam pocasie, zacnem pomaly jarnu reviziu .. ;) .
m.

od river » Pon 19. Dec 2016 11:40:52

Ja som rozmyslal, ze by som dal spravit poriadnu zavlahu aby som mal travnil vzdy zeleny a nemusel behat s hadicou. Viete mi niekto poradit ako mam postupovat? Zavlahu by som chcel robit asi az o rok ak vsetko dobre pojde, ale neviem ci mam zakladat travnik alebo nie. Ako je to lepsie
Nemôžeme milovať niekoho, koho sa bojíme, ani niekoho, kto sa bojí nás.
Obrázok užívateľa
river

od Dammo » Uto 20. Dec 2016 11:08:13

To je potrebne riesit pred ulozenim zasiatim travy ;)
Dammo

od marcelitoss » Uto 10. Jan 2017 15:18:47

pokial chce mat clovek travnik pekny tak zavlazovanie kvalitne je velmi podstatne :)
Čím viac prekážok, tým väčšia radosť v cieli.
marcelitoss

od stevinuu » Str 11. Jan 2017 2:29:23

@marcelitoss nie nadarmo sa vaví, zelené srdce záhrady :) :) trávnik potrebuje veľa starostlivosti.
stevinuu

Ďalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť