Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

uprava travnika

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: uprava travnika

od kolega » Uto 07. Mar 2017 16:53:53

Keď Ti poviem, že naša suseda si čistí trávnik ručne a to prosím pekne vidličkou. Nepoužíva nič iného ako vidličku a ocot. A čuduj sa svete má trávnik ako málo kde v časopise na obrázku :)
kolega

od vladarko » Pia 10. Mar 2017 10:25:09

to by sa mi isto nechcelo štvornožkovať ale zas na druhej strane je to jej vec, možno si tak ventiluje stres a vyburuje sa na tej burine:) keď sa niečo takéto objaví, treba si zbehnúť do obchodu a tak by isto vedeli poradiť a dokonca si myslím, že tých druhov na ničenie buriny bude neúrekom, aby ešte nebol problém s tým, že si nebudeš vedieť vybrať
vladarko

od martinlor » Štv 16. Mar 2017 11:58:37

treba si zbehnut do zahradkarskych potrieb a isto tam budu mat nieco na burinu vsak s tym isto nemas problem len ty a hlavne treba travu trochu prevzdusnovat nech rastie trava a nie burina a k tomu kolenackovaniu, tak to by sa mi isto nechcelo to riesit hentak
martinlor

od bentonit » Pia 17. Mar 2017 12:14:56

Presne tak, vsak v zahradkarstvach je toho kopec. Tu ti kady doporuci to, co pouziva sam ale nejaka odbornost v tom tazko bude. Je vsak pravda, ze travnik treba riadne prekyslicovat a najlepsie kultivatorom pri koseni. No a kosit pravidelne radsej v mensich intervaloch. Mat krasny travnik to e asi sen kazdeho. To je taka vizitka.
bentonit

od kika_luky » Str 22. Mar 2017 11:38:33

Darmo je dom pekný, keď je trávnik v hroznom stave. To je podľa mňa také zrkadlo. Viem, že je s ním veľa práce ale teraz už je toľko všeliakých druhov trávnikov a prípravkov a ochranných postrekov, že to nie je až také ťažké sa oň starať
kika_luky

od tomreedle » Str 29. Mar 2017 9:10:41

kika_luky píše:Darmo je dom pekný, keď je trávnik v hroznom stave. To je podľa mňa také zrkadlo. Viem, že je s ním veľa práce ale teraz už je toľko všeliakých druhov trávnikov a prípravkov a ochranných postrekov, že to nie je až také ťažké sa oň starať

tak to si len myslis, ze to nie je tak tazke. Neuvedomujes si kolko casu stoji venovat sa travniku a starat sa on aby bol ukazkovy. Nie je to len o peniazoch za prostriedky ale najma o tom case. Kosenie, prevetravanie, hrabanie, hnojenie, postrekovanie. Obnasa to vela prace
tomreedle

od Rondeo » Štv 06. Apr 2017 12:40:43

Najlepsie upravit travnik vie zahradkar. My si ho vzdy aspon raz za cas zavolame aby sa nam postaral o zahradku
Rondeo

od difus » Pia 07. Apr 2017 11:54:30

no u nas pride travnik na rad az za nejaky cas lebo este nemame ukoncenu stavbu domu no chcel by som pocut vas nazor a mozno aj radu aky druh travnika pouzit je ich na trhu milion ale neviem ktory potom vybrat chcel by som taky nejaky jednoduchy pekny akurat sa bojim ci mi ho pes nejako neznici
staviam sam a rad
difus

od mailanoo » Uto 11. Apr 2017 9:31:55

@difus to je ťažko ti takto poradiť presný druh. Ak chceš mať trávnik tip top možno by som šiel do tých kvázi golfových odrôd ale o ne sa treba príkladne postarať aby bol trávnik taký ako má byť. Ale to platí pri každej odrode by som bol povedal. Vyber si akýkoľvek a hlavne veľa zalievať a hnojiť. Psa si už naučíš aby ti ho neničil.
mailanoo

od fukter » Uto 18. Apr 2017 10:05:29

Je to jedno môžno tie drahšie druhy môžu byť o čosi krajšie ale myslím, že budú aj náročnejšie na údržbu resp. samotnú starostlivosť aby z nej v konečnom dôsledku aj niečo bolo. Asi by som skúsil pomiešať aspoň dva druhy a tak ich vysial
fukter

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia