Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

drevena terasa

Trávnik, altánky, jazierka, rastliny, záhrada..

Re: drevena terasa

od miloh » Str 28. Sep 2016 10:30:50

určite to padne na úrodnú pôdu si myslím. Aj keď poznám ľudí, ktorí by hodili rukou nad tým a povedali si, že veď drevo môžu vyčistiť aj nejako po domácky a nemusia riešiť nejaké prípravky priamo na to určené, že aspoň ušetria, ale kameň úrazu nastane potom keď chcú to drevo dobre ochrániť a ten náter nechytí na to drevo tak ako si predstavovali alebo ako by teda v podstate mal
miloh

od fukter » Str 28. Sep 2016 15:55:48

viete mi poradiť aj ako je to s obnovou náteru? vtedy je tiež potrebné použiť viac náterov a drevo nejako očistiť? či s tým sa pri obnove nemusím vôbec zaťažovať a stačí len naniesť novú vrstvu lazúry?
fukter

od miloh » Štv 29. Sep 2016 14:50:21

fukter píše:viete mi poradiť aj ako je to s obnovou náteru? vtedy je tiež potrebné použiť viac náterov a drevo nejako očistiť? či s tým sa pri obnove nemusím vôbec zaťažovať a stačí len naniesť novú vrstvu lazúry?

Záleží ako veľmi sú poškodené nátery. Pokiaľ veľmi tak je treba dať BORI tenkovrstvú lazúru a až na to lakovú. Pokiaľ tie nátery nie sú nejako veľmi poškodené, tak úplne v pohode stačí dať jednu dve vrstvy lakovej lazúry. Len je potrebné tiež predtým nejako to drevo očistiť, prebrúsiť aby to drevo opäť bolo chránené dobre ako aj na začiatku ;)
miloh

od fukter » Štv 29. Sep 2016 16:58:52

miloh píše:Záleží ako veľmi sú poškodené nátery. Pokiaľ veľmi tak je treba dať BORI tenkovrstvú lazúru a až na to lakovú. Pokiaľ tie nátery nie sú nejako veľmi poškodené, tak úplne v pohode stačí dať jednu dve vrstvy lakovej lazúry. Len je potrebné tiež predtým nejako to drevo očistiť, prebrúsiť aby to drevo opäť bolo chránené dobre ako aj na začiatku ;)

Jasné tomu rozumiem, lenže tam nie je nejaká pravdepodobnosť, že pri obnove dreva by mi mohlo stmavnúť viac akoby som chcel, keď predtým som už použil farebný odtieň lazúry a teraz chcem ten istý použiť zas? nie je to tak, že čím viac vrstiev tým drevo bude tmavšie?
fukter

od miloh » Pia 30. Sep 2016 11:29:16

Aha tak toto som ti nenapísal prepáč, keď ideš obnovovať tak je lepšie zvoliť si svetlejší odtieň ako bol ten prvotný v podstate, alebo pôvodný zmiešaš s bezfarebným to je tiež jedna z možností - pretože každá dodatočná ochrana rovnakým odtieňom spôsobuje stmavnutie povrchu;)
miloh

od nicolas » Pia 30. Sep 2016 12:04:49

miloh to je dost podstatne a myslim ze na to netreba zabudat pri obnove nateru aby clovek potom nezostal zaskoceny, ja som toto leto tiez pouzil tieto lazury a prijemne ma prekvapili ako dobre to vyzera. Najprv som si hovoril, ze toto je take miesto ze to nejako osetrit drevo nepotrebuje ale opak je pravdou tak som sa dat do toho. A drevo je aspon chranene a tiez na pohlad to dobre ukaze...
Prílohy
ddd.jpg
nicolas

od Opko » Pia 30. Sep 2016 14:47:41

miloh píše:Aha tak toto som ti nenapísal prepáč, keď ideš obnovovať tak je lepšie zvoliť si svetlejší odtieň ako bol ten prvotný v podstate, alebo pôvodný zmiešaš s bezfarebným to je tiež jedna z možností - pretože každá dodatočná ochrana rovnakým odtieňom spôsobuje stmavnutie povrchu;)

Áno, to stmavnutie pekne vidieť na drevostavbách. Stačí chodievať do nejakého lyžiarskeho strediska ako Valčianska dolina a tam je pekne vidieť ako stavby rokmi tmavnú :)
Obrázok užívateľa
Opko

od Hosť » Štv 06. Okt 2016 10:14:20

Ja si tiež myslím že by si mal investovať do poriadneho ošetrenia hneď na začiatku a potom už budeš mať pokoj. Pretože na začiatok možno väčšie výdavky ale ušetrí ti to omnoho viac peňazí, než keby si potom musel odstraňovať nejaké parazity a podobne. Takže daj na rady čo ti píšu tu vyššie a myslím že nebudeš mať žiaden problém.
Hosť

od minusik2009 » Štv 06. Okt 2016 10:15:43

Ja si tiež myslím že by si mal investovať do poriadneho ošetrenia hneď na začiatku a potom už budeš mať pokoj. Pretože na začiatok možno väčšie výdavky ale ušetrí ti to omnoho viac peňazí, než keby si potom musel odstraňovať nejaké parazity a podobne. Takže daj na rady čo ti píšu tu vyššie a myslím že nebudeš mať žiaden problém.
minusik2009

od ewinna » Str 10. Jan 2018 10:08:31

Minusik a vieš aj niečo účinné a poriadne poradiť??
Príroda nie je chrám, ale dielňa a človek je v nej robotníkom
Obrázok užívateľa
ewinna

PredchádzajúciĎalší

Späť na e.) Záhrada a landscape design

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 3 hostia