Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Výstavba bazéna - potreba ohlásenia

Projekty, stavebný zákon, stavebné konanie, a iné ..

Výstavba bazéna - potreba ohlásenia

od Simonta » Štv 02. Júl 2015 12:35:32

Dobrý deň,
chcela by som vedieť ako je to v prípade výstavby bazéna. Chceme stavať bazén rozmerov cca 6 m (dĺžka) x 3 m (šírka) x 1,2 m (hĺbka). Je potreba stavebného povolenia, alebo je postačujúce len ohlásenie na obecnom úrade? Prípadne je možnosť ohlásenia tejto malej stavby aj dodatočne? Patrí bazén medzi drobné stavby alebo nie, ak nie je n ornej pôde, ale vo dvore pri stavbe (pri dome) ?
Ďakujem
Simonta

Re: Výstavba bazéna - potreba ohlásenia

od zander » Sob 04. Júl 2015 8:13:45

Zdravím.

Bazén pri rodinnom dome, alebo inej stavbe by mal byť braný ako drobná stavba, ktorá plní doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe. Tj. jej povolenie by malo ísť cez ohlásenie. Je tam ešte podmienka, že by nemala táto drobná stavba zásadne ovplyvniť životné prostredie. Tejto podmienke však klasický bazén vyhovuje.

Ja by som to ohlásil dopredu, aby sa predišlo problémom (susedia a pod.). Ono ohláška na väčšine úradov prebieha rýchlo.

Z.
Mail : info@stavba-az.sk , www.projekt.stavba-az.sk
Obrázok užívateľa
zander

od Hosť » Pon 06. Júl 2015 12:53:27

Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď. Ešte by ma zaujímalo ako by to bolo v prípade, že bazén už je postavený? Čo robiť v takomto prípade? Ak stavba bola postavená svojpomocne treba mať stavebný dozor? Aké doklady treba?
Ďakujem
Hosť

od zander » Str 08. Júl 2015 4:48:23

Zdravím.

Ak by to bolo už zrealizované a chcete to mať na poriadku, tak by som to ohlásenie podal dodatočne. Ak na úrade nie je podaná nejaká sťažnosť na stavbu, malo by to ísť bez problémov. Čo sa týka výstavby svojpomocne, tak áno je potrebné tam napísať dozora.

Z.
Mail : info@stavba-az.sk , www.projekt.stavba-az.sk
Obrázok užívateľa
zander

od Jaro » Pia 03. Mar 2017 18:14:25

Pokial nemá bazén viac ako 40m3 tak to ani nerieste
Jaro

od Jaro » Pia 03. Mar 2017 18:18:08

Par dón , staci iba žiadosť o povolenie vodného diela nad 5m3 na príslušnom stavebnom úrade ...
Jaro

od martinlor » Štv 16. Mar 2017 11:46:39

nemyslim si, ze je ohlaska potrebna. v takomto rozmere sa to isto bude brat len ako drobna stavba prisluchajuca k domu. ale tak ak to chces podaj si ohlasku vsak ono sa celkovo nic nestane ak si ju aj napriek tomu podas
martinlor

od bentonit » Pia 17. Mar 2017 12:18:31

Ohlasku ale podla mna treba, ci? vsak bu budete napajat na vou. Topredsa nie je len taky bazen ako tie nafukovacie. Ja by som nic neriskoval a pre istotu tu ohlasku podal. Potom sa uz nejak nic stat ohladom formalit nemoze a budete mat srdce namieste, ze mate vsetko v poriadku.
bentonit

od smetos » Uto 21. Mar 2017 12:42:20

Noo ja by som to trak jednoducho nevidel ak pojde samozrejme o bazen murovany. Viete ake su nase urady a zvlast ak mas dobreho suseda tak to by som asi neriskoval. Inak som to aj hladal a le nic o ohlaske som veru nenasiel
smetos

od minusik2009 » Pia 24. Mar 2017 11:34:04

Pokiaľ ide o murovaný, o betónový bazén tak je potrebné to ohlásiť
minusik2009

Ďalší

Späť na a.) Oficiality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť