Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Zmena ucelu vyuzivania stavby

Projekty, stavebný zákon, stavebné konanie, a iné ..
  

Zmena ucelu vyuzivania stavby

od Katkab » Pia 31. Júl 2015 12:03:57

Potrebovali by sme ohlasit zmenu v uzivani rodinneho domu. Dom uzivame niekolko rokov na byvanie a teraz by sme tu chceli zriadit firmu- kancelarie, laboratorium a prislusenstvo pre zamestnancov. Potrebujem na to povolenie stavebneho uradu pripadne suhlasy susedov? Viete mi niekto poradit, pripadne uviest svoje skusenosti? dakujem.
Katkab
 


Re: Zmena ucelu vyuzivania stavby

od zander » Pon 03. Aug 2015 19:16:25

Zdravím.

Áno, pre zmenu užívania stavby je potrebné absolvovať stavebné konanie. Nový - navrhovaný stav treba povoliť projektom pre stavebné povolenie, ktorý bude riešiť stavbu komplet aj s dotknutými profesiami. Tj. napr. zdravotechnika, vzduchotechnika, elektroinštalácia, statika a pod..
Vo vašom prípade, alebo ak ide o zriadenie novej prevádzky všeobecne, stavbu bude určite posudzovať aj oddelenie životného prostredia a pri kolaudácii / uvedení objektu do prevádzky sa do toho zapojí hygiena + úrad to môže podľa uváženia posunúť na ďalšie svoje oddelenia (napr. doprava - parkovacie miesta a pod.).
Povoľovať stavbu s prevádzkou treba podľa môjho názoru s premysleným projektom, ktorý vám zachytí možné problémy. Napr. ja odporúčam náročnejšiu prevádzku s hygienou prekonzultovať dopredu a vyžiadať si vyjadrenie už počas stavebného konania (aj keď to stavebný úrad nepožaduje), aby im zrazu pri uvedení do prevádzky nechýbalo niekde umývadlo ;) .
Mail : info@stavba-az.sk , www.projekt.stavba-az.sk
Obrázok užívateľa
zander
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Ned 16. Okt 2011 20:48:55  

Späť na a.) Oficiality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť