Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

krytina na strechu

Ak vás zaujímaju materiály, ich vlastnosti, vhodnosť použitia ..

krytina na strechu

od pejo » Str 11. Jan 2012 22:45:25

Ahojte, chystam sa stavat a zvazujem aku krytinu pouzit na dom. Projekt mam spraveny vraj na tachsiu variantu (skridla) .. ale chcel by som spytat na radu z praxe, ake mate skusenosti so skridlou, plechom ? .. menili by ste ? je v tom z dlhodobeho hladiska rozdiel ? Dik. PJ.
pejo

Re: krytina na strechu

od tenre » Štv 12. Jan 2012 21:46:10

Ja som dal plech. Zatial je vsetko OK a sme spokojni.. ale je to len cca. pol roka takze to je taka kratsia refencna doba :ugeek: . Ked by bol problem dopisem.
tenre

od oondrejj » Uto 18. Dec 2012 21:55:44

my máme na dome škrdlu a sme s ňou nadmieru spokojný. Avšak hrozne tým strecha trpí, pretože je to veľká váha. Z tohto dôvodu by som voli teda plech. Na druhej strane som počul, že plechová strecha začne v miestach kde je upevňovaná po čase slziť. Z toho dôvodu by som volil škridlu. Je to na tebe aký materiál checeš použiť. Škridlu navyše netreba maľovať.
oondrejj

od Richard » Str 28. Aug 2013 18:53:18

Myslím si, že slzenie plechovej strechy je len ďalší mýtus, ide najmä o to, aby sa použila správna metóda, ak je strecha odborne namontovaná, môže byť z akéhokoľvek materiálu a bude ok - ja mám plechovú strechu viac ako 7 rokov a som s ňou spokojný, nemenil by som, aj keby som mal inú možnosť... Každý má však iný názor a preferuje niečo iné. Tu som našiel také stručné zhrnutie, čo sa týka strešných krytín " strecha-tectum.sk/sk/vsetko-o-streche/plechova-strecha-1 " - možno to niekomu pomôže pri výbere.
Richard

od rb27 » Pia 25. Okt 2013 22:44:23

A nezabudni, ze na krytinu musis mat aj urcity sklon strechy. Ale dufam ze na to v projekte nezabudli, lebo potom by to mohol byt problem...
Roman B.
rb27

od nitra.36 » Str 30. Okt 2013 19:57:36

My sme dali skridlu a zatial spokojnost. Tiez by som upozornil na ten sklon. Treba si dat pozor na male sklony, lebo potom tam chcu davat akokeby dalsiu izolaciu celoplosne. My sme nakoniec oproti projektu dvihli sklon kvoli setreniu. A miesto pod strechou uz je tiez zapratane :D .
nitra.36

od lackoo97 » Uto 14. Jan 2014 11:35:35

na dome mame plechovu strechu a nedavno sme sa rozhodli pre stavbu noveho domu a tam mam tiez v plane pouzit plech . ak ide o kvalitnu krytinu a dobre odvedenu pracu, nie je sa coho obavat - ani tolko vsade omielanej hlucnosti plechovej strechy
lackoo97

od Stevo69 » Uto 03. Mar 2015 15:20:59

Ahojte, mate tu niekto na streche asfaltove šindle? Staviame chatku a uvažujem že dáme šindle, jedna sa o 80m2. Mate nejake skusenosti?
Stevo69

od zander » Uto 03. Mar 2015 16:21:21

Ahoj. Ak je to normalna strecha (nic kolme ani ploche), tak si myslim ze na chatku, altanok a pod. je to OK. Skridlu by som riesil kvôli dizajnu alebo dlhodobosti (ja osobne uprednostnujem skridlu pri obytnych stavbach). Ale skridla je zas tazsia (vacsie nosne casti krovu) a drahsia..
My mame sindel na altanku a tam je to dobre. Treba dat pozor na detaily a tiez poctive nakotvenie nech ti to potom nepodfukuje. Ak je stavba zateplena a vykurovana, tak musis dat pozor na odvetranie. TJ neuzavriet priestor hned za zaklopom / debnenim, ale mat tam celoplsnu odvetranu medzeru.
Mail : info@stavba-az.sk , www.projekt.stavba-az.sk
Obrázok užívateľa
zander

od Dammo » Štv 28. Jan 2016 10:41:04

myslim ze skridla je velmi dobrou volbou pri viacerych typoch striech
Dammo

Ďalší

Späť na b.) Materiály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť