Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

krytina na strechu

Ak vás zaujímaju materiály, ich vlastnosti, vhodnosť použitia ..

Re: krytina na strechu

od laluho » Štv 21. Sep 2017 12:22:40

jaro27 píše:a Iko taketo informacie poskytuje bez problemov? da sa s nimi dohodnut strestnutie, popripade obhliadka strechy?

prečo by mali mať nejaký problém pomôcť pri výbere? ja som s nimi komunikoval mnoho vecí, keď som riešil krytinu a nevedel som napríklad ako to je aj so samotnou montážou a všetkými takými vecami a ochotne mi poradili. takže nevidím problém. myslím, že by sa dalo dohodnúť aj stretnutie, no my sme všetko riešili telefonicky a mailom a v pohodke som to vybavil k šťastnému koncu. obhliadku strechy máš na mysli akože priamo dom, kde je taká strecha? to neviem, nie som si istý, či sa to dá. ja som to neriešil, takže to myslím, že tiež by bolo vhodné keby si sa nakontaktoval priamo na firmu
Obrázok užívateľa
laluho

od steuko » Pon 25. Sep 2017 8:36:12

Laluho, ale ty si mal aspon nejaku predstavu, ze co chces a podobne nie? Ked si sa ohladne toho rozhodoval, ze aku krytinu a ked si sa v tej firme informoval, nie? Asi je podstatne aby clovek mal prehlad v niektorych veciach a aby mal mnoho veci ujasnenych ako ich chce riesit, ci?
:wrahhh:
steuko

od zahmi » Uto 26. Sep 2017 8:13:28

steuko píše:Laluho, ale ty si mal aspon nejaku predstavu, ze co chces a podobne nie? Ked si sa ohladne toho rozhodoval, ze aku krytinu a ked si sa v tej firme informoval, nie? Asi je podstatne aby clovek mal prehlad v niektorych veciach a aby mal mnoho veci ujasnenych ako ich chce riesit, ci?

Predstavu ma podla mna kazdy uz nejaku. Ty uz na zaciatku musis vediet do akeho typu krytiny chces ist. Ci sindle alebo nejaky iny druh a potom sa od toho odrazis, ze ake konkretne. Dolezite je pri sindloch mysliet na ich zivotnost a kvalitu, aby odolavali vetru, dazdu a takymto problemom, ktore kedykolvek mozu prist.
Obrázok užívateľa
zahmi

od frodisko » Str 27. Sep 2017 19:03:19

Zivotnost dobrych sindlov by mala byt kolko rokov? Desat rokov je dost na krytinu, ci aj viac by mala strecha vydrzat? Nemal som zatial cest takymto problemom celit, preto sa na to pytam.
Pomohlo by mi keby som toto vedel :)
Vsetko co sa deje ma svoj dovod
Obrázok užívateľa
frodisko

od zahmi » Štv 28. Sep 2017 8:15:19

frodisko píše:Zivotnost dobrych sindlov by mala byt kolko rokov? Desat rokov je dost na krytinu, ci aj viac by mala strecha vydrzat? Nemal som zatial cest takymto problemom celit, preto sa na to pytam.
Pomohlo by mi keby som toto vedel :)

Zivotnost by mala byt minimalne 20 rokov pri krytinach, ale samozrejme, ze lepsie, kvalitnejsie krytiny, sindle maju aj vyssiu zivotnost a samozrejme aj vyssiu zaruku oproti tej, ktora je pri krytinach s nizsou zivotnostou. Je potrebne ale aby ta krytina tie roky bez problemov odolavala pocasiu, lebo to je castym problemom pri strechach, krytinach, ze ten material neznesie tie zmeny pocasia
Obrázok užívateľa
zahmi

od laluho » Uto 03. Okt 2017 7:21:35

steuko píše:Laluho, ale ty si mal aspon nejaku predstavu, ze co chces a podobne nie? Ked si sa ohladne toho rozhodoval, ze aku krytinu a ked si sa v tej firme informoval, nie? Asi je podstatne aby clovek mal prehlad v niektorych veciach a aby mal mnoho veci ujasnenych ako ich chce riesit, ci?

mal som nejakú tú predstavu, áno vedel som, čo vlastne chcem, ale to je len špička ľadovca, pri tom treba sa zamyslieť nad viacerými vecami. v niečom je dobré mať jasno, ale je jasné, že proste nie každý sa s niečím takýmto v živote stretol a že by rovno vedel, čo chce ako to chce aj akoby to malo vyzerať, preto je aj dobré sa nakontaktovať priamo na firmu
Obrázok užívateľa
laluho

od zahmi » Str 04. Okt 2017 13:04:03

So spickou ladovca si to vystihol skvelo. Vyber krytiny, strechy obnasa toho velmi vela, nie je to len o tom napriklad, ze viem, ze chcem asfaltovy sindel na strechu, tymto sa vsetko este len zacina, ale ani zdaleka nekonci ;-)
Obrázok užívateľa
zahmi

od dado0 » Pia 06. Okt 2017 8:05:54

viem sa poradiť s niekým konkrétne ohľadne montáže šindľov IKO Cambridge Xtreme? s niekým kto s tým má skúsenosť aby pri samotnej montáži nenastal nejaký problém alebo sa neudiala nejaká tá chyba?
rád by som bol, keby sa mi takýmto veciam podarilo predísť
Obrázok užívateľa
dado0

od Adabert » Pon 09. Okt 2017 11:35:54

dado0 píše:viem sa poradiť s niekým konkrétne ohľadne montáže šindľov IKO Cambridge Xtreme? s niekým kto s tým má skúsenosť aby pri samotnej montáži nenastal nejaký problém alebo sa neudiala nejaká tá chyba?
rád by som bol, keby sa mi takýmto veciam podarilo predísť

Tiez som toto chcel vediet. Zistoval som si to a dosiel som k tomu, ze je dobre sa bud obratit na predajcov, ale ze este lepsie je na obchodneho zastupcu priamo tej znacky, toho vyrobcu, pretoze aspon budes mat najviac info a hlavne presnych ohladne toho, co ako je potrebne, ako polozit tu krytinu, preco tak a nie onak a podobne.
Obrázok užívateľa
Adabert

od dado0 » Uto 10. Okt 2017 8:58:48

na predajcov sa viem obrátiť, to áno, avšak neviem akoby som sa obrátiť mohol priamo na obchodného zástupcu
tak ako si mi to napísal asi to nebude celkom jednoduché a po pravde nemyslel som si, že by mi oni vedeli a mohli poskytnúť podrobné info
ohľadne tohto, že by mi to mohlo pomôcť
Obrázok užívateľa
dado0

Predchádzajúci

Späť na b.) Materiály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť