Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

krytina na strechu

Ak vás zaujímaju materiály, ich vlastnosti, vhodnosť použitia ..

Re: krytina na strechu

od mijke623 » Štv 07. Sep 2017 14:17:25

a kde zistim, zeje ta spravna?
mijke623

od minusik2009 » Štv 07. Sep 2017 14:35:53

len hydroizolácia je taká záležitosť, ktorú treba riešiť pred samotnou pokládkou strechy? Alebo sú ešte nejaké veci, ktoré treba vyriešiť? Mňa by celkom zaujímalo, že akým štýlom sa šindle, o ktorých sa tu písalo upevňujú na strechu.
Pomocou nejakých spon alebo niečoho podobného?
minusik2009

od zahmi » Pon 11. Sep 2017 7:25:08

minusik2009 píše:len hydroizolácia je taká záležitosť, ktorú treba riešiť pred samotnou pokládkou strechy? Alebo sú ešte nejaké veci, ktoré treba vyriešiť? Mňa by celkom zaujímalo, že akým štýlom sa šindle, o ktorých sa tu písalo upevňujú na strechu.
Pomocou nejakých spon alebo niečoho podobného?

Mas na mysli IKO Cambridge Xtreme? Tieto sindle? Pri nich je to tak, ze sa instaluju pomocou IKO klincov, cely postup je v podstate taky, ze podklad musi byt bud z dreveneho alebo betonoveho stresneho debnenia a hlavne s poistnou hydroizolaciou, potom je mozna instalacia sindlov, super je napriklad aj to, ze co sa tyka uzlabia, narozia a hrebenov tak je mozne ich instalovat bez nutnosti nejakeho velkeho prislusenstva, co je velkou vyhodou.
Obrázok užívateľa
zahmi

od minusik2009 » Uto 12. Sep 2017 8:52:21

zahmi píše:Mas na mysli IKO Cambridge Xtreme? Tieto sindle? Pri nich je to tak, ze sa instaluju pomocou IKO klincov, cely postup je v podstate taky, ze podklad musi byt bud z dreveneho alebo betonoveho stresneho debnenia a hlavne s poistnou hydroizolaciou, potom je mozna instalacia sindlov, super je napriklad aj to, ze co sa tyka uzlabia, narozia a hrebenov tak je mozne ich instalovat bez nutnosti nejakeho velkeho prislusenstva, co je velkou vyhodou.

áno tie šindle som mal na mysli. Čo sa týka hrebeňov a nárožia, tak tam je to ako môžu byť použité tieto šindle? Otec mi spomínal niečo už v minulosti, keď bol na jednej streche pomáhať, že museli to nejako kombinovať, čomu som celkom nerozumel a neviem, že či je to pri všetkých krytinách alebo len pri nejakých a najmä ako to teda spraviť aby to dobre bolo?
minusik2009

od jaro27 » Uto 12. Sep 2017 15:12:02

ono je to nejaky univerzalny sindel?
jaro27

od zahmi » Str 13. Sep 2017 13:11:01

minusik2009 píše:áno tie šindle som mal na mysli. Čo sa týka hrebeňov a nárožia, tak tam je to ako môžu byť použité tieto šindle? Otec mi spomínal niečo už v minulosti, keď bol na jednej streche pomáhať, že museli to nejako kombinovať, čomu som celkom nerozumel a neviem, že či je to pri všetkých krytinách alebo len pri nejakých a najmä ako to teda spraviť aby to dobre bolo?

Kombinovat akoze mas na mysli s nejakymi inymi sindlami? Pri tychto sindloch sa to odporuca, odporuca sa pri naroziach a hrebenoch pozit sindle Superglass, v podstate by sa to malo robit tak, ze ked si ty kupis sindle na strechu, tak by si si mal vybrat tieto druhe sindle v rovnakom farebnom prevedeni.
Obrázok užívateľa
zahmi

od mijke623 » Str 13. Sep 2017 14:10:42

nato musis mysliet sam, alebo ti to firma, u ktorej kupujes sindle aj povie ?
mijke623

od jurjak » Štv 14. Sep 2017 11:00:01

mijke623 píše:nato musis mysliet sam, alebo ti to firma, u ktorej kupujes sindle aj povie ?

Povedia ti to, predsa len ak si toto v živote nevybavoval, že si si nevyberal strechu a takéto záležitosti, tak nemáš to v podstate z kade vedieť, jedine, že by si si to všetko študoval. Preto je dobré aj toto vybavovať priamo cez predajcov, poprípade sa nakontaktovať priamo na obchodného zástupcu výrobcu, ale nemusíš sa obávať niečoho takého, že by si tieto veci nevedel, že by proste ti to niekto nepovedal, že by si sa tú informáciu nedozvedel, ja tiež som toho na začiatku nevedel ani zďaleka toľko ako teraz ;)
Obrázok užívateľa
jurjak

od jaro27 » Uto 19. Sep 2017 14:15:38

a Iko taketo informacie poskytuje bez problemov? da sa s nimi dohodnut strestnutie, popripade obhliadka strechy?
jaro27

od kremlo » Uto 19. Sep 2017 14:31:12

jurjak píše:Povedia ti to, predsa len ak si toto v živote nevybavoval, že si si nevyberal strechu a takéto záležitosti, tak nemáš to v podstate z kade vedieť, jedine, že by si si to všetko študoval. Preto je dobré aj toto vybavovať priamo cez predajcov, poprípade sa nakontaktovať priamo na obchodného zástupcu výrobcu, ale nemusíš sa obávať niečoho takého, že by si tieto veci nevedel, že by proste ti to niekto nepovedal, že by si sa tú informáciu nedozvedel, ja tiež som toho na začiatku nevedel ani zďaleka toľko ako teraz ;)

Je to veru ine, ked uz riesis strechu nad svojou hlavou, vtedy chces aby bolo vsetko tip top ako ma byt aby dlhe roky si mal pokoj. Viem presne o com pises, je potrebne byt otvoreny veciam a zistovat si co najviac informacii pretoze ja tiez som taky typ cloveka, ze musim byt presvedceny o tom, ze to do coho chcem ist je spravne ;-)
kremlo

PredchádzajúciĎalší

Späť na b.) Materiály

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť