Pripoj sa k nám!
Oprava terasy 1000 ...
 
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Oprava terasy 1000 krát inak, a len raz dobre

49 Príspevky
48 Užívatelia
0 Likes
44.2 K Zobrazenia
(@erikjuracic)
Príspevky: 12
Eminent Member
Topic starter
 

Jeden z častých problémov starších rodinných domov je zatekajúca terasa.
Tento problém nemusí vždy spôsobovať pretečenie vody cez murivo a následné ”fľaky” na strope, niekedy je toto zatekanie viac viditeľné zo strany samotnej povrchovej úpravy terasy.
Dlažba odlupujúca sa zo svojho lôžka v dôsledku zatečenia vody až ku lepidlu dlažby,
plesnivejúce spary okolo dlažby, ktoré vedú k neskoršiemu prasknutiu spárovacej hmoty a vypadnutiu dlažobnej kocky.Tieto problémy majú spoločného menovateľa - NEDOSTATOČNÚ IZOLÁCIU.

Ako ale zabezpečiť, aby terasa vydržala naozaj dlho?
Každý materiál má svoju životnosť, svoje pozitíva, ale aj svoje negatíva.
Úlohou remeselníka je poradiť vám pri výbere správneho materiálu a eliminovanie najväčšieho možného počtu problémov.
Pri dlažbe nikdy nedosiahnete dokonalý dlhotrvajúci výsledok,pretožehydroizolácia dlažby nie je dokonalá. Preto odporúčame používať hydroizolačné fólie,ktoré zabezpečia dlhodobú životnosť vašej terasy bez ďalšej investície.

Postup pre dokonalú terasu je naozaj jednoduchý.
Zabetónovanie a spádovanie podlahy na ktorú sa zakotvia štartovacie prvky z poplastovaného plechu.
Tie zabezpečia odvod vody od ostenia terasy, ale hlavne nám umožňujú uchytiť pvcp fóliu ku betónovému podkladu.
Posledným krokom je samotná pokládka pvcp fólie, ktorá sa vyrába aj v pochôdznomprotišmykovom prevedení.
Finálna podoba terasy je len na vás a je možné ju prispôsobiť na 1000 spôsobov,či už nanesením ďalšej vrstvy betónového poteru a položenie špeciálnych epoxidových vrstiev, lámaného kameňa, bridlice, štrkového lôžka, a podobne.
V prípade, že by ste chceli mať zelenú terasu (terasa určená pre priamu výsadbu alebo zatrávňovanie), ponúkame aj takéto riešenia prispôsobením podkladovej vrstvy a samotnej fólie.

Pri oprave starej terasy, kde už je položená dlažba, má pvcp fólia tiež výhody, ktoré vám ušetria celkové náklady na opravu.
Pred pokládkou fólie nie je nutné odstraňovať starú dlažbu. Stačí odstrániť len nesúdržné časti, zakotviť štartovacie prvky a ošetriť podkladovú vrstvu hrubšou textilnou ochranou.

článok pripravil tím www.izolujem.sk

WWW.IZOLUJEM.SK

 
Publikované : 21/12/2015 7:43 pm
zander
(@zander)
Príspevky: 321
Reputable Member
 

ja by som len podotkol :) hlavne nech je to správne vyspádované. Aj pri rekonštrukcii, skúste na starej terase vyliať vodu a pozrite sa, či sa vám voda nedrží pri objekte a pod. Ak áno, určite by som zainvestoval do odstránenia vrstiev a nového spádového poteru ;) .

Z.

 
Publikované : 26/12/2015 12:13 pm
(@nicolas)
Príspevky: 94
Trusted Member
 

presne ako radi zander, treba najprv to vyskusat a potom robit to co je vhodne

 
Publikované : 20/09/2016 2:33 pm
romulekus
(@romulekus)
Príspevky: 75
Trusted Member
 

ja by som len podotkol :) hlavne nech je to správne vyspádované. Aj pri rekonštrukcii, skúste na starej terase vyliať vodu a pozrite sa, či sa vám voda nedrží pri objekte a pod. Ak áno, určite by som zainvestoval do odstránenia vrstiev a nového spádového poteru ;) .

presne ja som sa takto tiez oklamal nemal som to dobre vyspadovane a potom s tym boli len problemy takze jasne ze davat na to pozor

 
Publikované : 14/10/2016 1:33 pm



(@dammo)
Príspevky: 203
Estimable Member
 

na to si treba davat velky pozor ;)

 
Publikované : 25/10/2016 2:39 pm
(@javorka)
Príspevky: 46
Eminent Member
 

My na jar budeme u našich dávať na poriadok terasu, som zvedavá či sa s tým trápiť nebudeme či to bude ozaj také jednoduché ;)

 
Publikované : 27/10/2016 1:30 pm
(@rudike)
Príspevky: 104
Estimable Member
 

zalezi na tom kto sa do toho pusti. Poznam xy ludi co si mysleli ze to je v pohode opravit dat dokopy a pritom ked sa na to dali tak len zalamovali rukami

 
Publikované : 03/11/2016 2:21 pm
(@mikulovci)
Príspevky: 35
Eminent Member
 

1000 krát keby mám niečo prerábať tak by ma asi porazilo :oops:

 
Publikované : 15/11/2016 11:24 am



(@miloh)
Príspevky: 147
Estimable Member
 

tak nemusíš to brať doslovne :)

 
Publikované : 15/11/2016 3:37 pm
(@tomreedle)
Príspevky: 124
Estimable Member
 

No tak to aj mna. By som to asi psychicky neprezil :D😀

 
Publikované : 29/06/2017 11:18 am
hajnik
(@hajnik)
Príspevky: 138
Estimable Member
 

to by porazilo asi každého ale je pravda, že keď sa už do niečoho takéhoto chce človek pustiť tak je to najlepšie urobiť na prvý krát poriadne a potom s tým mať pokoj ako to musieť každé dva roky opravovať.

 
Publikované : 03/07/2017 2:26 pm
rikko
(@rikko)
Príspevky: 144
Estimable Member
 

bud si to spravit poriadne sam, no ak si na to clovek netrufa alebo s tym nema skusenosti, tak by bolo asi najlepsie, ak by si to dal spravit niekomu, kto sa tomu rozumie alebo este nejakej firme. podla mna sa za kvalitu oplati si priplatit

 
Publikované : 04/07/2017 2:12 pm



chromso
(@chromso)
Príspevky: 68
Trusted Member
 

Rikko len nie je kazdy odbornik, kto sa tak tvari.

 
Publikované : 06/07/2017 3:57 pm
(@saso_1660207283)
Príspevky: 107
Estimable Member
 

To si uz kazdy musi potom zvazit sam komu doveruje komu si tieto veci da, alebo naopak neda urobit

 
Publikované : 06/07/2017 6:59 pm
ermino
(@ermino)
Príspevky: 30
Eminent Member
 

niekedy clovek aj doveruje a potom to dopadne este horsie - na vlastnej kozi som to pocitil

 
Publikované : 07/07/2017 12:31 pm
Stránka 1 / 4
Pripoj sa k nám!
Online užívatelia

 Žiadny člen momentálne prihlásený

Kategórie článkov:

Zo správ, aktualít, tém a inšpirácií :)..