Pripoj sa k nám!

Jediný otočný lodný výťah na svete - Falkirk

Zázrak inžinierstva a vlajková loď škótskych kanálov, The Falkirk Wheel. Spojenie kanála Forth & Clyde s kanálom Union v polovičnej otáčke, ktorá trvá iba päť minút!

Jediný otočný lodný výťah na svete, Falkirk Wheel, spája kanál Forth & Clyde s kanálom Union vo výške 35 metrov, čo umožňuje plavidlám plávať po oblohe vďaka jedinečnej fúzii umenia a inžinierstva.

Koleso Falkirk, ktoré transformovalo kontaminované miesto bývalého dechtového závodu, sa otvorilo v roku 2002 a nahradilo 11 plavebných komôr, ktoré kedysi viedli kanál Union až na úroveň Forth & Clyde, viac ako 100 stôp nižšie. Zatiaľ čo unavení cestovatelia mali kedysi dennú náročnú prácu pri otváraní a zatváraní 44 zámkových brán, aby dokončili cestu medzi dvoma kanálmi, koleso Falkirk umožňuje plavidlám prechádzať medzi dvoma vodnými cestami len za pár minút.

Teraz jedna z najrušnejších turistických atrakcií v Škótsku, The Falkirk Wheel, priťahuje každý rok okolo 500 000 návštevníkov. Koleso premenilo Falkirk na kľúčovú turistickú destináciu s návštevníkmi, ktorí cestujú z celého sveta, aby obdivovali fungujúcu sochu, ktorá spája moderné inžinierstvo a technológiu so starými princípmi, ktoré stanovil Archimedes pred viac ako 2000 rokmi. Keď sa spustí jedna z gondol konštrukcie, druhá sa zdvihne a udrží obrovský, 1800-tonový lodný výťah v dokonalej rovnováhe, pretože v priebehu niekoľkých minút vynesie člny do výšky 35 metrov.  otáčku.

Zdroj: https://www.scottishcanals.co.uk/ 

Vaša Stavba od A po Z.

Pridajte Komentár