Pripoj sa k nám!

Niektoré inštalácie a pavilóny na Burning Man 2023

Raz za rok sa v obrovskej a nemilosrdnej púšti Black Rock Desert v Nevade objaví mesto. Tisíce ľudí sa spájajú, aby vytvorili dočasnú metropolu s kolektívnym duchom. Burning Man 2023 odstraňuje všetky obmedzenia týkajúce sa vyjadrovania sa a umožňuje, aby boli formy neočakávané.

 Tento rok bola témou Burning Man Festivalu Anamilia, ktorá premenila The Black Rock Desert na prázdne plátno pre tvorbu, ihrisko na sebaobjavovanie a útočisko pre radikálne sebavyjadrenie.  ANIMALIA vzdáva hold rozmanitosti živočíšnej ríše, od zvierat, ktoré žijú v prechodných oblastiach púšte, až po mýtické a fiktívne zvieratá, ktoré sa objavujú v našich snoch. Tohtoročné inštalácie a pavilóny, inšpirované morom, pieskom, oblohou a nápaditosťou, siahajú od inštalácie rýb predstavujúcej sladké vody cez živý pletený pracovný pavilón, ktorý má formu textílií, až po geometrickú štruktúru predstavujúcu potenciál kocky.

ATABEY od NiNo

ATABEY je Taíno Āoddesa sladkých vôd, ktorá predstavuje Ducha Zeme, Božskú Matku. Vzhľadom na environmentálne problémy, ktoré mal ostrov za posledných päť rokov a momentálne v súvislosti s hurikánom Fiona, sa autori rozhodli uctiť si symboliku Atabey, aby upozornili na stav Zeme a strašné dôsledky dnešných dominantných svetonázorov.

Loophole od Calidos

Loophole je umelecká inštalácia navrhnutá špeciálne pre Burning Man . Je inšpirovaný geometrickým tvarom torusu, čo je tvar magnetického štítu, ktorý chráni život na Zemi. Centrálna platforma predstavuje Zem a je priestorom, kde ľudia môžu oslavovať život. Séria kovových kruhov vytvára polovičný toroidný tvar, ktorý v noci vytvára nekonečnú slučku svetelnej animácie. Polkruhy pripevnené k zemi sú vyrobené z hliníka a jemne posunuté, aby sa dosiahol špirálovitý tvar. V strede je malá drevená plošina.

Brúska na tvár od Adama Freya

Brúska na tvár je zrkadlová špirála podobná disko guli, ale v tvare špirály, navrhnutá tak, aby sa otáčala vo vetre. Jeho rotujúce fazety vytvárajú fascinujúci kaleidoskopický odraz okolitých snímok, farieb a svetla.

 

Živá pletenina od Irmandy Wicaksono

„Živý úpletový pavilón“ je umelecká, výskumná a pohlcujúca zážitková inštalácia, ktorá má formu dvanásťuholníkovej pyramídovej štruktúry. Skladá sa z 12 látok okvetných lístkov, z ktorých každá je individuálne navrhnutá s 90 textilnými reliéfmi.

Complexahedron od Kelly Davison

Complexahedron je 22′ vysoká interaktívna geometrická štruktúra, ktorá predstavuje potenciál zložitosti klamlivo jednoduchej kocky a oslavuje jej šesťuholníkové systémy symetrie.

 

Mechan 1000 od Tylera Fuqua Creations

Dvaja roboti z dvoch rôznych období uviaznutí v čase v púšti. Jeden je skorý model, možno prototyp. Jeden je čerstvo z továrne. Títo roboti stojaci tvárou v tvár s ukazovákmi len pár centimetrov od seba nemôžu byť odlišnejší, no zároveň sú si strašidelne podobní. Mechanics 1 je vyrobený z dreva a má steampunkovú atmosféru. Mechan 1000 je vyrobený z lesklej ocele a je vybavený LED svetlami, ktoré menia farbu. Na chrbte má jet pack, ktorý je elegantný a lesklý.

 

Amun-Ra od Davida Servan-Schreibera

Amun-Ra stojí ako vysoká kubická štruktúra, ktorá obklopuje centrálnu zlatú planétu. Tento pozoruhodný kúsok spája spiritualitu a udržateľnosť. Amun-Ra, poháňaný solárnymi panelmi na osvetlenie, podporuje využívanie obnoviteľnej energie.

Múzeum bez divákov od Johna Marxa + J Absinthia Vermut

Museum of No Spectators, pop-up múzejný projekt, ktorý spochybňuje tradičný zážitok z múzea, sa vrátil do Burning Man 2023 s novými umeleckými dielami a funkciami. Múzeum, ktoré v roku 2019 založili architekt John Marx a umelkyňa Absinthia Vermut, vyzýva návštevníkov, aby sa podieľali na tvorbe jeho výročnej výstavy. Lonnie Graham sa vracia ako kurátor/riaditeľ kultúrnej inklúzie.

Apex of Azure od Anny Gribovskej

Interaktívna inštalácia plánovaná na Burning Man 2023, Apex of Azure (AoA), umožňuje divákom prechádzať sa okolo dynamickej maľby pomocou priehľadnosti, svetiel a štrukturálneho dizajnu. Inštalácia má štruktúru podobnú pyramíde vyrobenú z trojuholníkových plexisklových panelov, ktoré pripomínajú futuristické farebné sklo. Každý panel je natretý alkoholovými atramentmi (pigmenty na báze izopropylu) zobrazujúcimi vodu a oblohu. Svetlo prechádza cez panely a vytvára viacvrstvový obraz. Cez vrchol v noci svieti maják.

Vaša Stavba od A po Z.

Pridajte Komentár