Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od salo » Štv 06. Dec 2018 9:16:22

Nevieš akú mám radosť, že s tým nie sú problémy, že ani s obsluhou, že nebudem musieť nejako okolo takejto jednotky skákať. Keď máte rekuperáciu, kde ju máte doma umiestnenú?
Kde ju máte akože skrytú??
Obrázok užívateľa
salo

od hranko » Štv 06. Dec 2018 11:24:16

Rekuperácia podľa mňa patrí do technickej miestnosti, dnes každý dom už má takúto miestnosť aspoň čo si všímam aj vo svojom okolí, čiže to je najideálnejší priestor pre takúto jednotku. Áno nezaberie veľa miesta, čiže je možné ju mať umiestnenú aj inde, ale načo, keď technická je podľa mňa práve na takéto veci ;)
hranko

od salo » Pia 07. Dec 2018 9:22:32

hranko píše:Rekuperácia podľa mňa patrí do technickej miestnosti, dnes každý dom už má takúto miestnosť aspoň čo si všímam aj vo svojom okolí, čiže to je najideálnejší priestor pre takúto jednotku. Áno nezaberie veľa miesta, čiže je možné ju mať umiestnenú aj inde, ale načo, keď technická je podľa mňa práve na takéto veci ;)

Píšeš, že nezaberie veľa miesta, mám rátať s akou veľkosťou? Každá jednotka má iné rozmery?
Obrázok užívateľa
salo

od hranko » Pia 07. Dec 2018 14:05:47

Záleží to od značky, od jednotky, čo všetko daná jednotka má, ale väčšinou rekuperácia nie je nejaká veľká záležitosť. Prirovnal by som to napríklad k chladničke, približne taká veľkosť :-)
hranko

od salo » Pon 10. Dec 2018 12:10:36

hranko píše:Záleží to od značky, od jednotky, čo všetko daná jednotka má, ale väčšinou rekuperácia nie je nejaká veľká záležitosť. Prirovnal by som to napríklad k chladničke, približne taká veľkosť :-)

Chod rekuperácie nie je nejako hlučný? Je to tiché?
Ten rozmer ma teší, že je to len také veľké, že tie jednotky nie sú nejako obrovské ;)
Obrázok užívateľa
salo

od besso » Uto 11. Dec 2018 9:53:16

všetko záleží aj od typu rekuperácie, aj či je jej chod správny, či je správne nastavená a podobne, ale sama o sebe nemá prečo byť nejako hlučná, jasné, že počuť ju je, to by som klamal, keby som napísal, že nie, ale je to proste taký zvuk chodu, že proste je v prevádzke, ale nemalo by to byť nejako rušivé, nemalo by to narúšať komfort bývania
besso

od hranko » Str 12. Dec 2018 16:02:02

Rekuperácia dokáže mnoho a nemusí byť ani veľká to je super, to je tiež jeden z benefitov, ktoré rekuperácia so sebou prináša, že v podstate rieši celé vetranie v dome, celé to riadi a pritom nie je väčšia tá jednotka jak chladnička v kuchyni.
Je počuť, že tá jednotka ide, ale ako tu už zaznelo nemal by to byť zvuk, ktorý by nejako rušil. Počuješ, že ide, ale nemalo by ťa to obmedzovať, nejako vadiť. Keď by bola jednotka nejako moc hlučná to už treba riešiť
hranko

od kariho » Str 12. Dec 2018 19:17:57

ale dvere ked sa na technickej miestnosti zavru, tak nepocujes nic, tohto by som sa nebal, tymto by som sa nejako zvlast netrapil, skor by som sa orientoval na kvalitu, na znacku jednotky a co vsetko ti vie poskytnut dat ako zlepsit komfort 8-)
kariho

od hranko » Pia 14. Dec 2018 8:04:08

Jasné, že toto je vec, ktorej sa obávať netreba ani náhodou, veď prečo by aj. Šak je to prirodzené, že zvuk počuť nejaký bude, ale keby to nejako narúšalo, že kľud domova alebo akoby som to mal pomenovať, tak myslím, že by si to nedávalo do domu také množstvo ľudí, jak si dáva 8-)
hranko

od salo » Pia 14. Dec 2018 10:07:30

To nastavenie mi urobí kto? Rekuperáciu mi môže zapojiť akože ktokoľvek?
Obrázok užívateľa
salo

Predchádzajúci

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia