Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od yano » Ned 16. Dec 2018 11:57:00

salo píše:To nastavenie mi urobí kto? Rekuperáciu mi môže zapojiť akože ktokoľvek?

Ako myslíš ktokoľvek? Napríklad ako som písal my máme rekuperáciu od Nilanu, cez firmu, ktorá s nimi akoby spolupracuje alebo akoby som to nazval sme si riešili aj nastavenie aj montáž.
Áno môže ti montáž urobiť aj niekto iný, že niekto kto montuje všeobecne rekuperačné jednotky, no ja osobne som radšej a pokojnejší, keď viem, že nám to robil človek, ktorý má priamo skúsenosti s danou značkou, chápeš ;-)
yano

od daffko » Pon 17. Dec 2018 9:40:15

ked citam, co vsetko ste pisali som dost prekvapeny, ze ake moznosti v dnesnej dobe mame a co vsetko vlastne rekuperacia dokaze, sice na zaciatku jak kukam je to investicia vacsia, ale stoji to evidentne zato a vidim to tak, ze aj do buducna bude velkou vyhodou taketo riesenie mat doma ;) a to aj skrz to, ze coraz viac alergikov je :egmh:
Obrázok užívateľa
daffko

od nuliaro » Pon 17. Dec 2018 11:21:23

nad tymto momentalne aj my premyslame, vidim to tak, ze celu zimu sa budem tomu venovat, lebo na jar by som chcel temu rekuperacie doma uzavriet, mame syna, ktory je dost silny alergik a som z toho uz miestami zufaly a tiez som pocul o tom, ze rekuperacia by z velkej miery mohla prispiet k zlepseniu stavu, len asi ide aj o kvalitu filtrov a takychto veci aby to malo efekt taky ako ocakavam, co?
nuliaro

od salo » Str 02. Jan 2019 10:58:13

yano píše:Ako myslíš ktokoľvek? Napríklad ako som písal my máme rekuperáciu od Nilanu, cez firmu, ktorá s nimi akoby spolupracuje alebo akoby som to nazval sme si riešili aj nastavenie aj montáž.
Áno môže ti montáž urobiť aj niekto iný, že niekto kto montuje všeobecne rekuperačné jednotky, no ja osobne som radšej a pokojnejší, keď viem, že nám to robil človek, ktorý má priamo skúsenosti s danou značkou, chápeš ;-)

Aha, takže takto. Ale také, že nastaviť si to sám a podobné veci, to asi nie je na mieste riešiť. Zamýšľať sa nad tým že?
Obrázok užívateľa
salo

od renenro » Štv 03. Jan 2019 9:07:37

nuliaro píše:nad tymto momentalne aj my premyslame, vidim to tak, ze celu zimu sa budem tomu venovat, lebo na jar by som chcel temu rekuperacie doma uzavriet, mame syna, ktory je dost silny alergik a som z toho uz miestami zufaly a tiez som pocul o tom, ze rekuperacia by z velkej miery mohla prispiet k zlepseniu stavu, len asi ide aj o kvalitu filtrov a takychto veci aby to malo efekt taky ako ocakavam, co?

ide o vela veci, na ktore bude potrebne mysliet aby to bolo take ako si napisal, ze ako ocakavas, ale je pravdou, ze rekuperacia ma vplyv aj na alergie aj celkovo na zdravie ci uz deti alebo vlastne celej rodiny, ide o to, ze sa vetra priebezne, neustale, ze to nie je narazove vetranie pri ktorom by mohol niekto ochoriet a najma pri vetrani pomocou rekuperacie su filtre, ktore zabezpecuju aby sa dnu nedostal nejaky prach a necistoty, comu pri vetrani oknom proste nezabranis
renenro

od nuliaro » Pia 04. Jan 2019 9:43:10

renenro píše:ide o vela veci, na ktore bude potrebne mysliet aby to bolo take ako si napisal, ze ako ocakavas, ale je pravdou, ze rekuperacia ma vplyv aj na alergie aj celkovo na zdravie ci uz deti alebo vlastne celej rodiny, ide o to, ze sa vetra priebezne, neustale, ze to nie je narazove vetranie pri ktorom by mohol niekto ochoriet a najma pri vetrani pomocou rekuperacie su filtre, ktore zabezpecuju aby sa dnu nedostal nejaky prach a necistoty, comu pri vetrani oknom proste nezabranis

tie filtre su dostatocne? myslim ci dostatocne vedia prach a tieto veci zachytit aby sa teda dnu nejako nedostali? pocul som aj o tom, ze rekuperaciu je mozne vyuzit aj akoby na kurenie, to je pravda?
nuliaro

od yano » Uto 08. Jan 2019 8:21:33

Salo nie, najlepšie je, keď zapojenie, montáž a prvotné nastavenie spraví skúsený človek. Technik, čo sa tomu rozumie, keď na začiatku sa všetko toto urobí dobre, potom máš pokoj na roky. Že ty sa nemusíš starať nejako o chod, len proste o menenie filtrov a také bežné záležitosti, ale do samotného chodu nemusíš nijak zasahovať ;)
yano

od renenro » Uto 08. Jan 2019 9:12:14

ano je to pravda, ale neda sa to s kazdou jednotkou, lebo su jednotky, ktore napriklad maju primarne len vetranie, ze len to zabezpecuju, ale potom su uz aj prepracovanejsie, ktore zabezpecuju viacero vecia jednou z nich je prave aj to kurenie ;)
co sa tyka toho prachu a tychto veci, tak je to spolahlive, ze dostatocne to zadrzi vsetok prach a necistoty, ktore nechces aby sa ti dnu dostali a ktore by sa ti normalne pri beznom vetrani okna dostali dnuka hned
renenro

od nuliaro » Str 09. Jan 2019 10:30:01

potom tie su ale aj drahsie nie? ked uz zahrnaju aj ine veci nie len samotne vetranie, je lepsie viac zainvestovat do bohatsej jednotky? myslim bohatsej na vybavu??
nuliaro

od panoro » Str 09. Jan 2019 11:40:35

minusove teploty nemaju nejaky vplyv na chod rekuperacie? nemohlo by sa stat, ze by nieco v nej zamrzlo, ked to berie vzduch zvonku? da sa rekuperacia plnohodnotne vyuzivat normalne pocas celeho roka?
panoro

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia