Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od Domino5 » Str 20. Feb 2019 8:57:16

Čo sa týka ceny rekuperácie takej, ktorá má na starosti len vetranie a ktorá má na starosti aj kadejaké iné veci, sú tie ceny veľmi rozdielne?
Pomaly ďalej zájdeš.
Domino5

od hranko » Str 27. Feb 2019 10:13:05

Rozdiel tam je, podľa niekoho si myslím, že aj značný, ale keď chceš, že vieš, že využiješ aj chladenie, aj kúrenie a všetky tieto veci, tak do toho tie peniaze dáš. Lebo proste sa ti to časom vráti a najmä sa ti to vráti v tej podobe komfortu.
Len ono je dobré dať si naceniť celkovo to riešenie, aby si sa vedel na to pripraviť ;-)
hranko

od veteran » Pon 04. Mar 2019 13:18:57

domino tiež som pozeral tie ceny, tie rozdiely nie sú také obrovské, že by to človeka zruinovalo a najmä asi skôr ide o to, čo chceš, čo oceníš aké riešenie, že nie len cenou sa riadiť, aspoň tak som to ja začal vnímať ;-)
veteran

od yano » Str 06. Mar 2019 8:22:03

Rozdiely cenové a celkovo cena záleží aj od značky, aj od výbavy jednotky. V tomto smere sa podľa mňa moc radiť nedá, lebo každý má iné možnosti, no môj pohľad je taký, že investícia do rekuperácie sa človeku vráti. Že oplatí sa uskromniť a dať radšej do tohto peniaze.
Takto kým ešte tú jednotku nemáš doma, že nevieš, nemáš predstavu ako funguje tak si možno aj povieš, že stačí, keď bude menej vybavená, že veď to nezbadáš, ale opak je pravdou.
Čím väčšia výbava jednotky, tým lepšie. Aj keď to je môj pohľad :-)
yano

od Domino5 » Uto 12. Mar 2019 9:03:02

Ďakujem za info. To mi je plne jasné, že každý ma iné možnosti. Ale tak, keď budem vedieť budem mať istotu, že niečo je lepšie, kvalitnejšie, tak tie peniaze nájdem a ušetríme inde na niečom.
Rekuperáciu je potrebné aj nejako pravidelne servisovať?
Pomaly ďalej zájdeš.
Domino5

od yano » Str 13. Mar 2019 11:45:45

Prirodzene, že je to potrebné, keď chceš aby ti slúžila tá jednotka roky a tak ako má aby nebol problém, aby si si mohol užívať ten komfort, aby proste bolo dobre. Tak servis je dôležitý, pre životnosť jednotky!
yano

od Domino5 » Štv 14. Mar 2019 8:18:21

Aj sú nejaké intervaly v ktorých by sa ten servis mal robiť? Alebo je to len o tom pocite, že si myslím, že je čas aby sa na to niekto prišiel pozrieť? Ak by sa mi niečo nezdalo??
Pomaly ďalej zájdeš.
Domino5

od besso » Uto 19. Mar 2019 8:30:03

poviem ti to tak ako je, tie prehliadky, nejaký servis rekuperačnej jednotky nie je povinný, to je na každom človeku či do toho pôjde či si ju dá skontrolovať alebo nie, mnohí si jednotky kontrolujú doma aj sami, len človek môže niečo zanedbať alebo si niečo nevšimnúť a osobne čosi také by som si na vlastné triko nevzal a keď už by si si sám doma kontroloval, tak treba si uvedomiť, že treba skontrolovať a meniť filtre, čistiť vonkajšie mriežky, tiež treba pozrieť hadice na odtok kondenzátu a tiež včas vymeniť anódu, ktorá chráni nádrž na vodu
besso

od hranko » Str 20. Mar 2019 10:39:16

Pri servise nič netreba zanedbať. Tiež si myslím, že z času na čas je dobré si na servis zavolať technika, ktorý bude jednotku poznať, ktorý bude vedieť ako čo má byť spravené, nastavené a pod.
hranko

od besso » Štv 21. Mar 2019 21:40:50

len na ten servis sa každý prizerá inak si myslím, každý to berie inak, pre niekoho sú to akoby utratené peniaze, pre mňa nie, ale niekto keď si myslí, že to zvládne sám tak proste budiš, dobre ušetrí čosi, ale mne osobne nejaké ušetrené peniaze za to nestoja, zase nie je to nejaký veľký výdavok a povedzme si ako to je takýto servis sa nerobí každý mesiac, že by to nejako narušilo rozpočet rodiny
besso

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia