Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od Domino5 » Pia 22. Mar 2019 7:40:45

Hadice na odtok kondenzátu, anódu, no začínam sa v tom trochu strácať, je teda možné napríklad tú anódu aby som si nejakým spôsobom vymenil sám?
Keď už sme pri tom, tak ako vychádza taký servis?
Pomaly ďalej zájdeš.
Domino5

od milanko435 » Pon 25. Mar 2019 13:07:19

záleží asi aj od toho, že aká firma by ti servis robila, lebo myslím, že každá si pýta za takéto veci inú sumu, že si inak oceňujú svoju prácu, ale podľa mňa je vhodné si dať servis urobiť firme, ktorá ti jednotku aj montuje ;)
milanko435

od nuliaro » Uto 26. Mar 2019 9:20:18

nedaju sa najst niekde nejake navody, ze ako sa taka rekuperacia nastavuje zapaja, ze by si to clovek urobil sam a tym by aj nejake tie peniaze usetril?
nuliaro

od yano » Str 27. Mar 2019 10:03:24

Jasné, že si to vieš nájsť, takých návodov je veľa, ale je to z môjho pohľadu riziko, lebo ty sa vieš odraziť len od nejakej schémy tým pádom, len od dákych papierov, čo si nájdeš, že si vytlačíš. Ale keď by ti to urobil nejaký človek alebo firma, čo už si prešla montážov takéhoto zariadenia, podobnej jednotky aspoň tak bude vedieť aj z praxe, čo ako je vhodné, čo by bolo lepšie!
yano

od renenro » Pia 29. Mar 2019 13:24:08

zalezi aj aky velky servis, su firmy co robia aj mensi, aj vacsi, zalezi od toho, co vsetko chciet aby pozreli aby dali do poriadku povymienali a podobne vecicky :)
renenro

od nuliaro » Uto 02. Apr 2019 12:26:18

myslis, ze uz by som nejaku chybu mohol urobit aj takto na zaciatku?
ze by to mohlo akoze vela veci ovplyvnit?
nuliaro

od renenro » Pon 08. Apr 2019 6:24:47

je to podla mojho pohladu mozne, preto pozor treba davat uz na zaciatku pri samotnych rozvodoch aby boli dobre, spravne urobene, potom pri vybere jednotky a nasledne pri jej obsluhe a udrzbe ;)
jasne, ze netreba sa tej jednotke venovat kazdy mesiac, ze nieco s nou robit, cistit a neviem co, jedine filtre, ak by si teda zil niekde, kde je velmi vela prachu v ovzdusi a proste nie nejaky cisty vzduch, ale inak je to pohodka, ak je vsetko od zaciatku ok
renenro

od kariho » Pon 15. Apr 2019 7:12:38

nadomnou co ti pise, tak ti pise pravdu, vztahuje sa na to kopa veci, co musia byt tip top, aby rekuperacia isla ako hodinky, aby si nemal ziadne problemy s nou ;)
najma je dobre premyslat aj nad jej samotnym umiestnenim v dome, pretoze iste zvuky pri jej chode je pocut, tak aby si nemal potom problem s tym, ze ti to vadi alebo cosi ;)
kariho

od nuliaro » Str 24. Apr 2019 9:46:32

nad samotnym umiestnenim v dome? tak myslim, ze toto je vec, ktoru je najlepsie mat v technickej miestnosti, nie??
nuliaro

od kariho » Štv 25. Apr 2019 7:05:00

toto je sice pravdou, ale nie kazdy to tak ma, pri rekuperaciach je dobre, ze su co sa tyka rozmerov dost prakticke, ze by sme mohli mnohe jednotky prirovnat napriklad ku chladnicke, ze zaberu v podstate len taky priestor, takze je mozne ju umiestnit skoro hocikde, len je dobre, ked ta miestnost ma aj dvere, lebo rekuperacia vydava isty zvuk, ked je v prevadzke, ze neni to uplne tiche :)
kariho

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť