Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od krokid » Uto 10. Dec 2019 10:06:30

Zdravím vás, chcem sa spýtať ako ste vyberali rekuperáciu. Šli ste podľa cenových ponúk alebo ako? Potrebujem poradiť lebo už nemám na výber veľa času
krokid

od suhaj » Uto 10. Dec 2019 12:51:11

a aký máš finančný limit? no ako ale aj tak podľa mňa by to nemal byť až taký smerodajný údaj, keďže potrebuješ aby rekuperácia plnila hlavne svoj účel a bola aj kvalitná.. aj si si prechádzal nejaké tie firmy?
suhaj

od besso » Str 11. Dec 2019 12:51:32

nemôžeš ísť podľa cenových ponúk, pretože to môže byť dosť zavádzajúca informácia, keď si vyberieš jednotku, tak potom si porovnaj ceny ;)
besso

od hranko » Štv 12. Dec 2019 14:56:36

Finančný limit si dávať bez toho aby mal človek prehľad, čo koľko stojí podľa mňa moc hlavu a ani pätu nemá.
Ten si môže dať, až keď bude vedieť čo a ako vychádza aspoň cca. Aby mal jasnejšiu predstavu.
Dobré je vlastne si rozmyslieť, že na čo chceme tú rekuperáciu, či chceme len vetranie, či to je pre nás prioritou, alebo či chceme aj nejaké peniaze naviac ušetriť a napríklad vyriešiť si k tomu ohrev vody, prikurovanie a tieto veci, lebo rekuperácia to dnes už nie je len o tom riadenom vetraní ;)
hranko

od salo » Pon 16. Dec 2019 18:03:23

Najskôr je potrebné si urobiť jasno v tom, či pasívnu rekuperáciu alebo aktívnu. Aké sú reálne rozdiely medzi nimi, aké výhody jedno a druhé nám môže priniesť.
A potom sa vieš posunúť ďalej, o cene by som až neskôr rozmýšľal, určite nie na začiatku, lebo to ti môže celý výber skomplikovať :aaaa:
Obrázok užívateľa
salo

od suhaj » Pon 16. Dec 2019 18:28:40

nevravím, no rôzne firmy, rôzne sumy, proste to je tak bohužiaľ a ako je jasné, že človek musí mať nejaké očakávania, no pochybujem, že nik pri tom nerieši cenu. a či pasívna alebo aktívna, myslím si, že ľudia ani nevedia čo všetko vlastne dokáže rekuperácia. poznám aj takých, ktorí ju majú, no vlastne ani nevedia, že akú.... mňa by zaujímalo, keď sme začali o tých peniazoch, či je veľký cenový rozdiel medzi aktívnou a pasívnou a či sa na ten rozdiel aj oplatí pozerať
suhaj

od panoro » Uto 17. Dec 2019 11:58:42

krokid je fajn poradit sa s niekym z fachu, z toho odboru, aby proste si si vedel vybrat vhodne riesenie pre tvoj dom a tvoju domacnost, aby to bolo citelne a v pohode, je to dobre, ze rekuperacie vies istym sposobom usetrit aj peniaze, aj ked pre mnohych by som povedal, ze je to skor az druhorade a ten komfort je na tom prvom mieste ;)

suhaj ze maju a nevedia aku? to ja by som nedal peniaze do niecoho o com by som nevedel, ake to ma vyhody, co sa oplati a podobne veci, to by mi proste svedomie nedalo, by ma to skrelo predsa len to nie je o stovkach eur, ale o tisickach cele :|
panoro

od suhaj » Uto 17. Dec 2019 15:39:17

fúha to až toľko? to už je ale potom o tom, že kto si akú môže dovoliť nie?
suhaj

od salo » Str 18. Dec 2019 17:43:33

Aj o tom, ale tak keď už niekto má na stavanie domu, tak myslím, že by mal mať aj na kvalitnú rekuperačnú jednotku nemyslíš?
Obrázok užívateľa
salo

od suhaj » Štv 19. Dec 2019 12:00:24

prakticky áno, človek musí rátať s takouto investíciou to je pravda. len hlavne by som chcel aby som si vybral dobre keď už mám do toho dať také peniaze vieš
suhaj

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia