Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od mecho » Štv 20. Feb 2020 15:21:42

veteran píše:tak to na koľko percent ide rekuperácia, vetranie, tak to je skôr na človeku, ako uzná za vhodné aj z pohľadu toho aké je napríklad počasie vonku ;)
na toto myslím, že veľa ľudí dbá, dáva pozor, aby filtre boli čisté, skôr na čo by som ja apeloval v tomto smere, že servis rekuperácie ako taký je potrebný, lebo to nie je len o menení filtrov, ale aj iných častí jednotky, pretože keď sa tie včas neskontrolujú napríklad, tak môžu poškodiť niečo iné ;-)

ako myslíš kontrolovať? to si má človek sám, či myslíš nejaké servisné prehliadky?
mecho

od veteran » Štv 20. Feb 2020 20:06:17

sám si ty môžeš a vieš skontrolovať akurát tak filtre, k iným častiam by si sa možno tiež vedel dostať ale nebolo by vhodné niečo iné meniť vlastnými rukami, len tak, firmy normálne zabezpečujú servis, prehliadky ;-)
veteran

od besso » Pon 24. Feb 2020 21:30:14

veteran hej, niektoré firmy majú také akoby servisné balíky, čo zahŕňajú toho viacej, tiež som to pozeral a je to podľa mňa dobrá vec, šak hádam keď raz niekto má na rekuperáciu, tak má aj na servis, no nie?
besso

od nuliaro » Uto 25. Feb 2020 17:45:45

besso s tymto, co si pisal je to tak trochu na polemizovanie, lebo poznam aj ludi, co si kupia drahe auto, ale na jeho servise zase setria, cize to je take dost na zamyslenie :)
pozeral som tieto baliky, co si pisal pri nilane, ti maju v ramci standardnej prehliadky, ze vymenia filtre, skontroluju hluk, tiez aj aktualnost sofwaru, okontroluju anodu a vycistia jednotku a pod, co si myslim, ze v tom standarde to nie je malo ;)
nuliaro

od besso » Str 26. Feb 2020 14:31:36

nuliaro jo tak v tomto ti musím dať zapravdu, z časti na tom niečo je :? , len by to tak vôbec nemalo byt ;)
nutnosť skontrolovať tú anódu mnoho ľudí podceňuje, akoby sme si neuvedomovali, že čo môže anóda spôsobiť, ak už nie je na tom dobre
besso

od brancici » Pia 28. Feb 2020 11:03:24

Čo je to za anódu? Čo má na starosti??
brancici

od nuliaro » Sob 29. Feb 2020 13:54:14

ta anoda, o ktorej som pisal, ze sa kontroluje pri prehliadke, tak to je ochranna anoda, ktora sluzi ako ochrana pred koroziou nadrze.
mala by sa kontrolovat raz rocne, su jednotky, ktore maju uz aj elektronicku kontrolu priamo na displeji. keby anoda bola poskodena alebo nedajboze by nebola, tak to moze urychlit koroziu a tym padom nenavratne sa poskodi nadrz. este mi napadlo k tomu, ked ukazuje na displeji, tak ukazuje uz az v pripade ked je nutna vymena, neukazuje to stylom, ze kolko este zostava, ze kedy bude treba ju menit ;)
nuliaro

od brancici » Ned 01. Mar 2020 19:31:06

Ja si to neviem nejako skontrolovať a vymeniť sám keby bolo treba? Aby som nemusel za servis platiť?
brancici

od vepon » Pon 02. Mar 2020 18:49:21

Asi podľa servisu, ak by to bolo len raz ročne, tak by to moc nákladné nemuselo byť
Obrázok užívateľa
vepon

od nuliaro » Str 04. Mar 2020 12:55:12

teoreticky vies, len to by si musel mat prehlad celkovo o jednotke a nie kazdy to ma, pri kontrole je nutne odpustit cast vody z nadrze a potom anodu vysrobovat :)
kazdy rok netreba anodu menit, teda treba len v extremnych pripadoch, ale bezne sa tak meni raz za 3 - 4 roky, ale vraj sa moze stat, ze vydrzi aj pat rokov, ale to je skor rarita
nuliaro

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť