Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od daffko » Pia 26. Jún 2020 15:49:00

mat rozpocet je super vec, len treba ratat aj s nejakou rezervou radsej vzdy, aby clovek neostal prekvapeny, ked sa nezmesti uplne do toho do coho chce, my sme tiez mali isty budget na vsetko, ale 10% som tak ratal, ze to moze cca vyskocit tie ceny, predsa len ceny sa neustale menia, bude to dobre, neboj nic ;)
Obrázok užívateľa
daffko

od nuliaro » Sob 27. Jún 2020 15:36:33

daffko navysit sa veci mozu, ale ked raz dostanes nejaku cenovu ponuku, napriklad na rekuperaciu, tak tam nejako nie je dovod na nejake predrazenie alebo cosi podobne, ked jednotka ma jasne stanovenu cenu a vsetko okolo toho ;-)
takze je dobre si dat nacenit cely projekt, spravenie rozvodov vzduchotechniky, kupu jednotky, zapojenie, montaz a tam nevidim problem drzat sa tej ceny, tam netreba mat strach ;-)
nuliaro

od mijke623 » Pon 29. Jún 2020 8:44:06

to som chcel napisat akurat, ze ved na tieto veci si normalne das urobit cenovu ponuku a ta by uz podla mna mala byt zavazna pokial teda nechces robit nejake zmeny, to je jasne, ze sa moze potom cena hybat. ale suhlasim, ze pri stavbe domu je to nevyspytatelne moze sa milion veci objavit takze tam treba ratat, ze sa to moze o nieco predrazit
mijke623

Predchádzajúci

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia