Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od mircho » Pon 19. Apr 2021 13:23:19

mecho tak tych znaciek je vela a podla mna pri nich si treba zvazit to, co ti kto dokaze poskytnut akoze aj navyse, ze servis, pozarucny servis, pripadne nejake poradenstvo a take prakticke veci, co ti pomozu sa nejako zorientovat aby si si urobil co najlepsi obraz, nech vies akym smerom sa vybrat a najma preco ;)
mircho

od adamcoo2 » Uto 20. Apr 2021 11:08:50

po nejakom čase ste neľutovali žeby ste rekuperáciu dali? osvedčilo sa vám takéto vetranie aj s odstupom času, najmä keď to nie je lacná záležitosť
adamcoo2

od fero223 » Uto 20. Apr 2021 17:31:07

Ja osobne ju ešte v dome nemám, no mám priateľov a aj švagor hovorí, že to boli veľmi dobre inevstované peniaze. On mi aj pohol vyberať jednotku. Je to úpne iné vidieť a hlavne cítiť ako o tom čítať
fero223

od nuliaro » Štv 22. Apr 2021 20:33:37

adamco ta cena, co ty za rekuperaciu zaplatis ma svoje opodstatnenie, predsa len treba si uvedomit, co ta cena zahrna a ako sa ti to prejavi, ze to ma svoje opodstatnenie, ze nemozes cakat, ze to bude stat ja neviem 7 stoviek a vybavena vec, proste vsetko nieco stoji a ked si chces uzivat, co so sebou prinasa rekuperacia, tak musis investovat :-)
ale o tom som nechcel pisat, skor som chcel o tom, ci to nelutujeme, nemyslim si ze sa najde clovek ktory by to lutoval, pretoze ide o to, ze nemas problemy s vetranim v zime, nemas problem s prachom, kedze su aj prachove filtre ani napriklad s vonou doma, co napriklad ja nemam rad ked je citit obed vsade, co sa vari a prave aj preto je to fajn ;-)
nuliaro

od brandys » Pia 23. Apr 2021 14:30:58

adamcoo2 píše:po nejakom čase ste neľutovali žeby ste rekuperáciu dali? osvedčilo sa vám takéto vetranie aj s odstupom času, najmä keď to nie je lacná záležitosť

Nepoznaj jedneho cloveka co by lutoval, ze si dal do domu rekuperaciu. Bol si uz v takom dome? Ja som si uz zvykol, ze ked pridem ku kamaratovi co to v dome ma, nekycham, nesvbi ma nos ako nahle idem k nasim tak citim, ze te vzduch je tam iny. skus si to porovnat a uvidis
Obrázok užívateľa
brandys

od daffko » Pon 26. Apr 2021 8:57:57

brandys to podla mna malokto takto spozoruje, skor keby to mal doma, ze je dlhsie na to zvyknuty, tak potom by to mohol pozorovat, ale dobre je aj to, ze rekuperacia napriklad je taka prevencia voci plesniam, to tiez je podla mna dost zasadna vec, lebo viem, ze s tym bojuje mnoho ludi a teda v novych domoch, co by vobec tak nemalo byt
Obrázok užívateľa
daffko

od brandys » Pon 26. Apr 2021 15:37:05

Ja ako silny alergik, to zistim. ja to citim a samozerejme aj vidim ked ma niekto aktivnu rekuperaciu, bezny clovek to mozno nespozoruje, no ako som si zistoval co to je co k tomu treba a ako sa to vsetko instaluje tak to vidim a aj citim
Obrázok užívateľa
brandys

od renenro » Uto 27. Apr 2021 9:29:14

tak co mozes na rekuperacii vidiet akurat tak vyduchy niekde v miestnostiach a pripadne ovladaci panel nie? :)
renenro

od fero223 » Str 28. Apr 2021 20:43:41

renenro píše:tak co mozes na rekuperacii vidiet akurat tak vyduchy niekde v miestnostiach a pripadne ovladaci panel nie? :)

Trebárs aj to, bol si už v dome kde je aktívna rekuperácia?
fero223

od maroon » Ned 02. Máj 2021 12:32:32

mecho značiek je veľa, ono dobré je prizerať najmä na to, kto ti aký servis vie poskytnúť, s kým sa aj dobre komunikuje a pri Nilane osobne som zatiaľ nepostrehol nejaké problémy, komunikujem s firmou Reheat, lebo tiež má táto značka oslovila a teda všetko OK zatím, urobia aj prípravu na samotnú jednotku, vysvetlia, kde je dobré ju mať umiestnenú ako nastavenú a ako si to všetko aj korigovať, lebo pri rekuperácii je to všetko viac menej o pocite, ktorý máme ;-)
maroon

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu