Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od jaro27 » Uto 04. Máj 2021 13:47:04

maroon píše:mecho značiek je veľa, ono dobré je prizerať najmä na to, kto ti aký servis vie poskytnúť, s kým sa aj dobre komunikuje a pri Nilane osobne som zatiaľ nepostrehol nejaké problémy, komunikujem s firmou Reheat, lebo tiež má táto značka oslovila a teda všetko OK zatím, urobia aj prípravu na samotnú jednotku, vysvetlia, kde je dobré ju mať umiestnenú ako nastavenú a ako si to všetko aj korigovať, lebo pri rekuperácii je to všetko viac menej o pocite, ktorý máme ;-)

To je ich obchodný partner? Či ako mám tomu chápeť? Riešime stavbu domu a rozhodli sme sa pre rekuperáciu, no veľa firiem je už zajednaných a my by sme prišli na rad až niekedy na jeseň a to je pre nás neskorý termín
jaro27

od hribikmajo » Pia 07. Máj 2021 11:34:47

Jaro vás to nejako už ponáhľa? Aký typ rekuperácie máš v pláne si dať? Brat ten tiež akurát pozerá, čo je vhodné, aké sú rozdiely, lebo budú musieť čosi vybrať.
Obrázok užívateľa
hribikmajo

od dmarod » Pon 10. Máj 2021 9:20:56

Najlepsie je podla mna sa oboznamit s tymto este v case ked ta to neponahla. Ked mas cas. Pretoze mas aspon priestor si vsetko porovnat a urobit si poriadny obraz o tom, co a ako. Aspon pre mna by to bolo najvhodnejsie, lebo ja rad mam tieto veci najskor prelustrovane, ze mam prehlad o tom, co a ako treba.
dmarod

od fero223 » Pon 10. Máj 2021 15:54:42

No si sa trošku neskoro zobudil veru, ono takéto veci sa riešia už v zime aby si mal pevný terním :/
fero223

od hugros » Uto 11. Máj 2021 9:20:09

diky za rady, co ste mi tu dali, ze trochu som sa v tom zorientoval, ze kde je sever, ale aj tak by som bol rad keby bola nejaka moznost nejakeho odborneho poradenstva, ake mate skusenosti s firmami, ktore toto vedia poskytnut??
hugros

od fero223 » Str 12. Máj 2021 8:35:02

Ja by som radil oslovit viacero firiem, každá má svoje + a -. Neviem či vieš čo presne by si potreboval a chcel.Ja zisťujem, že je naozaj dosť možností
fero223

od dmarod » Str 12. Máj 2021 8:42:04

Hugros tak z mojho laickeho pohladu si myslim, ze by toto mali vediet poskytnut vsetky firmy, ktore sa tomu venuju predsa len by mali vediet o tych jednotkach najviac, tak ti aj poradit, co by bolo vhodne pre teba.
Len tam k tomu musis mat podklady uz pre nich nech vedia cca pre aky dom, aky je ten projekt, ze aku vykonnu jednotku. Ale myslim, ze viacere firmy, by mali nieco taketo poskytovat.
dmarod

od millo55 » Štv 13. Máj 2021 10:19:50

keby si to vybavoval skôr, že by ťa to neponáhľalo, tak by si mohol aj čosi ušetriť, lebo zn. nilan napríklad má možnosť zakúpiť si voucher, ktorého hodnota sa ti po nejakom čase, vidí sa mi, že po pol roku zhodnotí na raz takú sumu ako si zaň dal, takže sa to oplatí, len tebe to asi moc nepomôže keď ti to už naháňa teraz :|
millo55

od jaro27 » Pon 17. Máj 2021 16:22:36

no prišli skrátka aspekty kvôli ktorým sa nám stavba posunula a museli sme riešiť sklz a kvôli tomu som nevedel zajednať firmu, čo by to namontovala. ako to je keby montáž spraví firma, ktorá to robí. no neviem ako je to zo zárukou? vzťahuje sa na to keď kúpim jednotku, no montáž bude robiť niekto iný?
jaro27

od milanko435 » Uto 18. Máj 2021 11:45:24

jaro nerozumiem prečo by to mal robiť niekto iný? nám napríklad robila firma Reheat, lebo sme chceli jednotku Nilan a tí s nimi robia a ich montujú, takže je na to normálne záruka aj všetko ;)
poznajú tie jednotky, vedia ako fungujú ako je treba ich zapojiť, nastaviť a všetko okolo toho, takže záleží aj od toho akú značku chceš a potom si pozisťovať, kto tie jednotky montuje aby mal ozaj potrebné odborné znalosti v tomto smere ;)
milanko435

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu