Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od kariho » Str 26. Sep 2018 16:12:06

pasivna vychadza ano cenovo nizsie, ako aktivna, ale zase nema take vyhody ako ma aktivna rekuperacia, radsej si priplatit a kupit aktivnu a vyuzivat tie vyhody ktore ma, viac sa to oplati a hlavne aj ten komfort byvania sa pri takomto rieseni zvysi, aj ked viem, ze teraz asi je to pre teba tazko predstavitelne, ze jak sa ten komfort moze zvysit, ale moze, nebudes musiet vetrat oknami, budes moct vetrat ci bude vonku zima alebo teplo :-)
kariho

od yano » Štv 27. Sep 2018 15:39:12

K tomuto názoru, ktorý tu zaznel sa jednoznačne prikláňam. Má to veľa do seba. Aktívna dokáže mnoho a hlavne dokáže veci, ktoré tebe spríjemnia celkovo to bývanie v dome. Ako už bolo napísané - zvýšia komfort žitia. Bývania.
Nebudeš mať problém s vetraním, tým pádom ani s plesňami. Budeš môcť vetrať, či bude vonku teplo alebo zima, nebudeš sa musieť nad tým absolútne zamýšľať.
Sú jednotky aj také, že sa s nimi dá riešiť aj ohrev vody. Čiže aj to je taký benefit, ktorý ja osobne si cením. 8-)
yano

od milanko435 » Štv 27. Sep 2018 18:03:26

len tie výhody si musí človek zvážiť sám, že čo by bolo dobré, čo by bolo vhodnejšie, či on by aj v praxi ocenil napríklad to chladenie, nech si to sám spíše porovná a na základe toho sa rozhodne :)
milanko435

od kariho » Pia 28. Sep 2018 12:40:40

ano len tazko si to zvazovat, ked nema s tym skusenost, ja teraz uz viem, ze ake ma co vyhody, ale tiez som dlho nevedel niektore veci, je to ine, ked mas rekuperaciu doma a vyuzivas ju :Up:
kariho

od yano » Uto 02. Okt 2018 16:01:33

Ale preto je dobre sa pýtať, informovať sa, pobaviť sa s niekým kto má skúsenosť, kto má doma rekuperáciu. Keby som si ja nezisťoval, tak tiež by som asi nevedel toľko čo viem dnes.
Tožvie keby som si to nezisťoval, či by som do rekuperácie aj išiel. Ale zaujímalo ma to, tak som hľadal možnosti :-)
yano

od cash » Str 03. Okt 2018 18:13:48

Dodatočne ste niekto rekuperáciu riešili do domu? Dá sa to? Alebo to nie je vhodné dorobiť do nejakého domu, ktorý už stojí?
:shock: :shock: :shock:
cash

od sofer » Štv 04. Okt 2018 17:13:18

cash píše:Dodatočne ste niekto rekuperáciu riešili do domu? Dá sa to? Alebo to nie je vhodné dorobiť do nejakého domu, ktorý už stojí?
:shock: :shock: :shock:

da sa to, pri prestavbe to ide, len je trochu viac roboty s tym ako ked stavias novy dom a ratas uz s tym, ale napriklad keby si, ze zo stareho domu len mury alebo tak, tak este furt sa to da v pohode vyriesit, riesenie sa da najst zakazdym, len je dobre to konzultovat niekym od fachu ;) aby si mal informacie o tom, co dodatocne bude potrebne vybavit aby to slapalo jak ma ;)
sofer

od filhipo » Pia 05. Okt 2018 16:23:23

Na rekuperaciu je dobre mysliet hned na zaciatku pri projekte, pri samotnej stavbe.
Pri prestavbe je to komplikovanejsie, ale neznamena, ze sa to neda, da sa to, len treba davat na viac veci pozor. Ale jednoznacne je to dobre riesenie si uz ide o prestavbu alebo o novostavbu ;-)
filhipo

od yano » Pon 08. Okt 2018 17:36:10

Ako tu už viackrát zaznelo, ide to.
Ale osobnú skúsenosť s tým nemám, s rekuperáciou ako takou mám o tom by som ti vedel napísať už aj eseje pomaly, lebo odkedy ju máme tak veľa mi to dalo a naučilo ma to, ale o dodatočnom riešení, to moc toho neviem.
:)
yano

od daffko » Uto 09. Okt 2018 12:38:33

v podstate po tom, co som si tu precital tak nemam pocit, ze by starostlivost, respektive fungovanie s rekuperaciou bolo nejake komplikovane prave by som skor opak povedal, nie?
mal som obavu z tych filtrov, co som sa pytal asi pred mesiacom, ale ked sa to da pozriet a ze si to budem vediet spravit a vymenit, tak to vobec nevidim jak problem :)
Obrázok užívateľa
daffko

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 3 hostia