Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od renenro » Str 31. Okt 2018 10:27:26

kedy som si to uvedomil? ked som sa o to zacal viac zaujimat, zacal som cital viac clankov po nete, ze na akom principe to vlastne funguje, preco je to vhodne, co mi to moze dat, priniest a hlavne ako to zmeni komfort byvania a to ma tak utvrdilo v tom, ze zrejme to nebude len tak pre nic za nic, ale ze realne to ma svoje opodstatnenie 8-)
renenro

od veteran » Pon 05. Nov 2018 13:47:55

viete mi bližšie popísať ako je to s rekuperáciou v zime?
čítal som tu aj o kúrení rekuperáciou, len celkom som nepochopil ako je to, rekuperácia náhodou len neprenáša vzduch? či je viac druhov?
veteran

od yano » Str 07. Nov 2018 10:39:46

V dnešnej dobe je viac druhov rekuperácie, v prvom rade je aktívna a pasívna. V druhom rade každá jednotka má iné parametre, iné funkcie, čiže vie ti iné veci poskytnúť.
Podľa mňa je najvhodnejšou variantou dať aktívnu rekuperáciu, ktorá aj vetrá, aj chladí, aj kúri, že máš všetko v jednej jednotke a pokope. Pretože v praxi všetky tie veci využiješ, čo je schopná ti dať a hlavne už podľa vlastnej skúsenosti viem, že sa dá tá jednotka naplno využiť. K tomu kúreniu. Je to podobné ako pri chladení. Je to efektívne aj teraz napríklad v prechodnom období, že kúrenie nie je potrebné riešiť, zapínať ešte, ale že proste rekuperácia sa dokuruje ten vzduch, ktorý prúdi. Čiže neprichádza ti zvonka chladný vzduch :)
yano

od veteran » Štv 08. Nov 2018 10:41:03

takže keď je vonku aj chladenejšie tak samotná tá jednotka ten vzduch ohreje hej?
na akú teplotu? na takú ako je vo vnútri v priestore, či?
veteran

od renenro » Pia 09. Nov 2018 10:07:09

veteran píše:takže keď je vonku aj chladenejšie tak samotná tá jednotka ten vzduch ohreje hej?
na akú teplotu? na takú ako je vo vnútri v priestore, či?

ako si napisal aj ty sam - dohreje si ju tak ako je potrebne, ta jednotka je tak vytvorena, tak prespekulovana, ze vsetko to zvladne 8-) 8-)
renenro

od veteran » Pon 12. Nov 2018 9:57:12

čiže ja nejako sa nemusím starať o to, či ho dohrieva ako má alebo tak hej?
nastavenie rekuperácie mi na začiatku niekto urobí? predsa len asi tam bude treba popri montáži aj viaceré iné veci ponastavovať nie? keď by išlo o vetranie, chladenie a kopu iných vecí, či?
veteran

od yano » Str 14. Nov 2018 12:19:50

Áno, nastavenie, zapojenie ti urobí skúsený technik, hádam by si si to nechcel robiť sám alebo čo. To by nemuselo dobre dopadnúť a hlavne neviem akoby si to spravil, ak nemáš znalosti o tom, čo kde treba, aké komponenty, s čím spojiť a pod.
Keď na začiatku ti to nastavenie a zapojenie urobí skúsený človek s odbornými znalosťami, tak máš pokoj na dlho, že nebudeš musieť absolútne ničím sa trápiť.
yano

od hroth » Štv 15. Nov 2018 9:20:16

renenro píše:kedy som si to uvedomil? ked som sa o to zacal viac zaujimat, zacal som cital viac clankov po nete, ze na akom principe to vlastne funguje, preco je to vhodne, co mi to moze dat, priniest a hlavne ako to zmeni komfort byvania a to ma tak utvrdilo v tom, ze zrejme to nebude len tak pre nic za nic, ale ze realne to ma svoje opodstatnenie 8-)

len aj znaciek je viacero, co sa tyka rekuperacnych jednotiek, ako si vedel, co si zvolit? aka znacka by ti mohla priniest to co ocakavas? da sa nejako kvalita odhadnut??
Obrázok užívateľa
hroth

od veteran » Štv 15. Nov 2018 13:45:33

yano píše:Áno, nastavenie, zapojenie ti urobí skúsený technik, hádam by si si to nechcel robiť sám alebo čo. To by nemuselo dobre dopadnúť a hlavne neviem akoby si to spravil, ak nemáš znalosti o tom, čo kde treba, aké komponenty, s čím spojiť a pod.
Keď na začiatku ti to nastavenie a zapojenie urobí skúsený človek s odbornými znalosťami, tak máš pokoj na dlho, že nebudeš musieť absolútne ničím sa trápiť.

sám asi nie, na to by som si asi netrúfol, najmä nie keď sa bavíme o väčšej finančnej čiastke, predsa zriadiť si rekuperáciu nie je najlacnejšia záležitosť a asi by som bol blázon, keby som si vzal na svoje triko, že dám sa do toho sám :shock:
veteran

od yano » Pia 16. Nov 2018 10:49:16

Veteran to je pravda a myslím, že robíš veľmi dobre, že takto k tomu pristupuješ, lebo sa tým aspoň vyhneš problémom, ktoré by mohli prípadne nastať, keby si do toho išiel sám. Keby si montáž chcel dať robiť niekomu iba tak!
yano

Predchádzajúci

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť