Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Nízkoenergetický dom

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Nízkoenergetický dom

od filhipo » Pon 19. Nov 2018 13:52:06

Kazda znacka ma viacere jednotky, tie jednotky su rozne, vedia ti poskytnut jednak ine veci, myslim tym okrem vetrania ako takeho a druha vec, ze maju ine parametre.
Tiez aj co sa tyka servisovania si treba zistit nejake veci, ze ci ta znacka, od ktorej budes mat reku, ci najdes niekoho, kto bude ochotny prist ak nastanu nejake problemy alebo uz len zapojenie ked bude treba urobit :)
filhipo

od renenro » Uto 20. Nov 2018 11:32:01

hroth tak to nebolo tak, ze som hned vedel, ze chcem rekuperaciu od Nilanu, tiez mi to trvalo, kym som si urobil ako taky prehlad, kym som si pozrel ake znacky jestvuju, ake jednotky su, co tie jednotky mi vedia do domu priniest, ake vyhody, no oslovili ma jednotky, ktore ti vedia poskytnut v podstate to najviac, ze to nie je len o vetrani, ale aj o chladeni, o kureni a pod :) samotne vetranie ten komfort byvania zvysi to je pravdou, ale este viac sa zvysi ked rekuperacia chladi v lete, ked sa doma nebudes topit vo vlastnej stave, ked vonku budu vysoke teploty :Up: a prave toto ma oslovilo, ze tato znacka ma taketo jednotky, ktore su takto vybavene, ze v podstate poviem to tak, ze myslia na vsetko :Up:
renenro

od hroth » Uto 20. Nov 2018 14:04:31

ako je to ale so zapojenim rekuperacie tejto znacky? ako je to napriklad so servisovanim? kazda znacka ma nejako ze svojich servisakov na Slovensku alebo akym sposobom toto funguje?
Obrázok užívateľa
hroth

od metodiro » Str 21. Nov 2018 13:47:40

myslim, ze by s tym nemal byt problem, ved ked ti on pise, ze ma tejto znacky rekuperaciu, tak myslim, ze keby bol problem s montazou a tymito vecami, tak by sa takto asi nerozhodol, ci?
metodiro

od hroth » Str 21. Nov 2018 19:32:32

neviem, neviem, pytam sa aby som vedel ako to je aby som mal prehlad, ze ked by som sa rozhodol pre tuto znacku, ze na koho sa obratit :o
Obrázok užívateľa
hroth

od renenro » Štv 22. Nov 2018 11:26:13

nie, nie je s tym problem, aspon za seba ja mozem povedat, ze som nemal, akoze montaz by ti v podstate urobila akakolvek firma, co sa venuje montaziam rekuperacnych jednotiek, lebo predsa tie montaze su priblizne rovnake, ze sa to nejako neodlisuje, ale ja som sa obratil na zmluvnu montaznu firmu 8-)
tak mam aspon srdce na mieste, ze je to spravene tak ako podla vyrobcu rekuperacnej jednotky ma byt a ze vsetko proste je aj nastavene jak ma byt :-)
renenro

od salo » Štv 22. Nov 2018 13:25:53

Písal si, že rekuperácia v podstate akoby myslí na všetko. Mňa by zaujímalo to, či je potrebné robiť nejaké zmeny v nastaveniach rekuperácie, že z prechodu do zimy, alebo zo zimy do leta, či treba ju nejako opätovne nastavovať alebo čosi také. Nemám s týmto skúsenosti a dosť ma to zaujíma. Či sa treba tomu venovať, pravidelne nejako tú jednotku nastavovať, korigovať alebo nie?
Obrázok užívateľa
salo

od filhipo » Pia 23. Nov 2018 11:57:44

Nerozumiem celkom kam smerujes touto otazkou, na zaciatku prvotne nastavenie ti urobi kompetentna osobna, co sa tomu rozumie a ty uz nebudes musiet nejako zasahovat, samozrejme, ze si vies veci regulovat, napriklad vetranie a podobne, ale to su bezne veci. Ale ty nejako inak nebudes do rekuperacie zasahovat, neni na to dovod :-)
filhipo

od sfanto » Pia 23. Nov 2018 14:51:48

ta zmluvna montazna firma, o ktorej pises je na Slovensku? myslim, ci aj tu posobia, ci v pohode sa da na nich obratit, ci neni nejaky problem vybavit si takto montaz priamo cez nich, vies mi napisat, aj co je to za firmu, aby som si pozrel?
lebo som podobne ako ty na tom zvazujem si veci z kazdej strany a podla mna je lepsie, ked to ide takto, ze cez niekoho kto ma priamo s danou znackou skusenosti
sfanto

od salo » Str 28. Nov 2018 12:16:45

Čiže jednotka bude sama vedieť, že kedy chladiť kedy prikúriť a tak, na základe toho aké teploty budú, hej? K tomuto som smeroval, toto je vec, ktorá mňa momentálne akože prioritne zaujíma 8-)
Obrázok užívateľa
salo

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť