Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Roben vs. Tondach

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Roben vs. Tondach

od petros » Štv 25. Okt 2018 15:43:03

mordzou píše:ahojte

kedze idem stavat dom a moj architekt chce uz teraz odomna vediet aka skridla tam pojde, tak som sa chcel aj s vami o tom chvilu pobavit. co si myslite, je skridla na bungalow s obytnym pokrovym vhodna? uz som sa stretol s roznymi nazormi: niektory povedali, ze to problem nie je a niektory zase, ze nech vyberiem iny typ stresnej krytiny. co si o tom myslite vy?

dakujem

a preco by nebola vhodna? ved ty typicky bungalov nebudes mat, kedze ides mat aj obytne podkrovie. tym padom sklon strechy budes mat iny ako pri bungalove. ci sa mylim??
petros

od mordzou » Pia 26. Okt 2018 18:40:29

petros

nie nemylis sa, strecha bude A-ckova a bude dost spicata, kedze chceme obytne podkrovie. v tomto mas pravdu. tak to si ma potesil, ze to problem nebude. lebo skridlu na dome chcem mat urcite! a ktoru by si mi poradil? mas s nejakou konkretnou dobre skusenosti?
mordzou

od munch87 » Uto 06. Nov 2018 15:25:20

@mordzou viem, ze mna si sa tuto otazku nepytal ale kedze som si vsimol, ze potrebujes poradit ohladom firmy na stresnu krytinu - skridlu, tak som sa rozhodol ti napisat. hned v nazve mas spomenutu jednu firmu. mam na mysli Tondach, ktora sice patri uz pod Wienerberger ale stale vyrabaju kvalitnu palenu stresnu krytinu. my mame taktiez od nich skridlu na dome a sme max. spoko. predavaju ju rozne stavebniny, takze staci zajst a vybrat.
munch87

od petros » Uto 13. Nov 2018 10:14:55

mordzou píše:petros

nie nemylis sa, strecha bude A-ckova a bude dost spicata, kedze chceme obytne podkrovie. v tomto mas pravdu. tak to si ma potesil, ze to problem nebude. lebo skridlu na dome chcem mat urcite! a ktoru by si mi poradil? mas s nejakou konkretnou dobre skusenosti?

hneď som to vedel, že budem mať pravdu! to je dobré rozhodnutie, keramická (pálená) škridľa je podľa môjho názoru najlepšou strešnou krytinou na akýkoľvek dom! no niektorí ľudia aj tak špekulujú a potom na to doplatia. ale tak to je už ich vec. čo sa týka konkrétnej škridly, tak dobrú skúsenosť mám s firmou Tondach a s ich škridľou. isto si o nich už počul, veď oni sú na trhu už dlhéé roky. my máme tiež ich škridľu na dome a pohoda, nemali sme a dúfam že ani nebudeme mať žiadny problém s ňou!
petros

od bednar » Uto 04. Dec 2018 12:15:08

Pozerám, že väčšina ste sa zhodli na tej značke, ktorú máme aj my na dome 8-) Správne rozhodnutie :Up:
bednar

Predchádzajúci

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia