Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Tehla Porotherm (wienerberger), ano alebo nie?

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Tehla Porotherm (wienerberger), ano alebo nie?

od jodik » Štv 04. Mar 2021 9:44:44

vyjadrím sa aj ja k tejto téme, nakoľko si myslím, že je tu spomenutá jedna z najlepších tehiel. porotherm tehla je fakt dobrá a hlavne je to materiál, ktorý je vyrobený z prírodných surovín a tým pádom je ekologická a priznajme si, teraz všetci bažime po tom, aby sme mali domy čo najviac ekologické a ekonomické. preto je práve táto tehla správnou voľbou :Up:
jodik

od shapper » Uto 09. Mar 2021 13:13:17

to si riadne dobre napisal jodik, je to tak! a cudujem sa ludom, ktory spekuluju a stavaju z tych popolcekov! nikdy by som to nespravil!
shapper

od jodik » Štv 08. Apr 2021 11:25:28

to sa aj ja čudujem ale vieš, pre niekoho je rozhodujúca cena a už som sa viac krát stretol s takými, čo mi povedali, že tento "popolček" ako si to ty nazval im ponúkli za lepšiu cenu ako tehlu. čo sa mi moc nechcelo veriť, ale môže byť, že niektoré stavebniny ich predávajú za lepšiu cenu.
jodik

od jankajanka22 » Pon 12. Apr 2021 9:48:01

@jodik vazne to je lacnejsie??? :shock: Myslela som si, ze tehla je najlacnejsia co sa ceny tyka, teda aspon my ked sme stavali, tak to tak bolo!
Svoju rodinu si nevyberáte. Tá je Božím darom pre vás, rovnako tak ako ste vy pre ňu.
Obrázok užívateľa
jankajanka22

od jodik » Str 14. Apr 2021 13:38:52

janka tak zase záleží aj od toho, akú tehlu si vyberieš, lebo teraz sú už aj tie eko hrubšie a plnené minerálnou vatou a tie sú samozrejme drahšie ako klasické. preto sa ti to možno teraz zdá nemožné ale keď by si si pozrela nejaký cenník, tak niektoré tie tehly sú už drahšie.
jodik

od korytnak12 » Pon 19. Apr 2021 10:58:18

jodik nejdem ti protirečiť ale pri tých hrubších tehlách zase nemusíš riešiť izoláciu vonkajšiu, takže v konečnom dôsledku ťa to stojí menej ako keby si dal nejakú 30cm hrúbku + 20cm polystyrén alebo teda minerálnu vatu. toto si hlavne treba uvedomiť!!!
korytnak12

od aniezika » Pon 26. Apr 2021 15:23:04

korytnak toto aj mne jeden znami vysvetloval a mal pravdu. tiez som najprv bola taka, ze ved to je zbytocne a ze zbytocne to vela miesta zaberie take hrube tehly ale potom mi povedal vsetky tie vyhody a hned som prehodnotila svoj nazov.
aniezika

od jankajanka22 » Pon 17. Máj 2021 10:57:37

@jodik normalne si idem cennik na ich stranke pozriet a zaujima ma, aky je medzi nimi cenovy rozdiel. Si mi tak zamotal hlavu, ze to chcem vediet, taketo veci ma zaujimaju viac, ako mojho manzela :lol: :lol: :lol:
Svoju rodinu si nevyberáte. Tá je Božím darom pre vás, rovnako tak ako ste vy pre ňu.
Obrázok užívateľa
jankajanka22

od filhipo » Štv 20. Máj 2021 9:04:11

Janka tam to mas moj obdiv, lebo moja zena ta sa vobec do takychto veci nerozumie a ani nechyta. Ona mi len povie, ze to su chlapske zalezitosti a nech ich riesim ja a je vybavene 8-) A na co si prisla? Pozerala si si tie ceny?
filhipo

od jankajanka22 » Uto 08. Jún 2021 12:36:05

@filhipo ani sa necudujem, vela je takych zien a naopak je malo takych, co to zaujima ako mna :lol: :D Ale v ziadnom pripade sa za to nehanbim :D Jasne, ze som pozerala, hned som isla na to a zistila som, ze nejake tie cenove rozdiely tam su.
Obrázok užívateľa
jankajanka22

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu