Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY WEB MARKETING A REKLAMA
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rekonštrukcia domu - akú krytinu zvoliť?

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Rekonštrukcia domu - akú krytinu zvoliť?

od litik » Str 16. Sep 2020 9:02:06

@brandys hmmm aj to je pravda. Mám teraz obavy z toho, akú krytinu zobrať a potom sa budem musieť ešte sústrediť na to, aby som vybral aj dobrých pokrývačov. Ach nech to je už hotové, lebo sa z toho zbláznim :( :roll:
litik

od brandys » Str 16. Sep 2020 13:44:24

Najlepsie by bolo ak by si si nasiel firmu na strechu proste na kompletku, vies aj s montazou. Lebo potom aj co sa pripadnych reklamacii tyka, je to je jednoduchsie
Obrázok užívateľa
brandys

od litik » Štv 17. Sep 2020 11:27:56

@brandys áno, veď keby som na takú natrafil a vyhovovala by mi aj cena aj kvalita krytiny, tak by som do toho šiel. Je jasné, že by to bolo najjednoduchšie. Len by som zaplatil a mal by som pokoj so všetkým. Vieš nejakú takú firmu poradiť? Ak áno, tak napíš, budem ti vďačný. Mne včera akurát kamarát hovoril, že oni idú dávať RUUKKI krytinu, tak som ju akurát teraz pozeral a vcelku fajn vyzerá. Aj referencie čo som na nete kukal, tak celkom dobre. Len ešte musím vyzistiť cenu.
litik

od brandys » Pon 21. Sep 2020 10:52:48

Musim sa popytat suseda oproti. Ten ma plechovu, daval ju dokonca nedavno, no nejak som nezistoval odkoho
Obrázok užívateľa
brandys

od staxi » Pon 21. Sep 2020 13:41:23

Mozno ti pomozem. Brat si daval od nich robit strechu mozno tak mesiac dozadu, takze je to celkom cerstve. Priamo nazov je Classic M v antracitovom prevedeni. Ma sedlovu strechu dom do L a celkom fajn proste doklepla tu exterierovu stranku domu. On ani nad inou ako plechovou strechou nepremyslal hlavne teda kvoli vahe a tomu dizajnu. Cely proces pokladky im isiel velmi rychlo, to som sa az cudoval
Obrázok užívateľa
staxi

od litik » Uto 22. Sep 2020 9:03:01

@brandys ak ti to nerobí problém, tak sa spýtaj prosím ťa, zaujímalo by ma to. Budem sa vedieť potom lepšie rozhodnúť, ak náhodou viacerí ľudia budú mať od jednej firmy, tak bude viac menej rozhodnuté :D

@staxi áno? Za jeden deň to mali položené, či dlhšie? Pokladali si ju sami alebo mali na to nejakých majstrov - pokrývačov?
litik

od staxi » Uto 22. Sep 2020 9:06:57

Sice od rana do vecera ale stihli to za jeden den. Nastastie im vyslo aj pocasie, tak sa im dobre robilo. Co sa tyka polozenia krytiny, tak to boli priamo chlapi z firmy, kde si objednavali samotnu strechu - plech. O to to bolo jednoduchsie, bo pamatam si ako vravel, ze zabil takto dve muchy jednou ranou
Obrázok užívateľa
staxi

od daddy77 » Uto 22. Sep 2020 10:20:59

@staxi bola to velka strecha rozlohovo? robili im aj krov ci prisli len na pokladku strechy? inak pozeral som priamo ten typ, co si pisal, a ako vyzeralo to na obrazkoch fajn
daddy77

od staxi » Uto 22. Sep 2020 11:24:02

Ako myslim si ze to nebol nejaky extrem, dom ma rozlohu cistu obytnu 125m2. No ale tak ako vsetko mali nachystane aj krov a bolo vidno, ze proste im to ide od ruky. Oni cisto len pokladali plechy. Hej na cely ten vizual toho domu, si podla mna vybrali najlepsie
Obrázok užívateľa
staxi

od Dammo » Uto 22. Sep 2020 12:43:49

My sme boli v tej istej situácií Litik pred rokom ako ty teraz. Pustili sme sa do prerábky domu, mysleli sme si, že vymeníme len krytinu a bude, no keď sme dali pôvodnú, tak sme zistili, že musíme aj krov poriešiť nový, lebo už dosť bol hnilý. No aj napriek tomu sme krytinu dali ľahšiu, oceľovú, od ruukki. Predsa len je ľahšia a na staršie domy, ktoré si už čo to odžili ideálnejšia. Predsa len už je ten dom labilnejší ako novostavba, v tom si nemusíme klamať. Takže môj názor na to je taký, že by som radšej išiel do oceľovej krytiny a ideál keby ruukki, oni majú tie plechy dobré z kvalitného materiálu.
Dammo

Predchádzajúci

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia