Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rekonštrukcia domu - akú krytinu zvoliť?

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Rekonštrukcia domu - akú krytinu zvoliť?

od nuliaro » Str 18. Aug 2021 11:26:24

len to je to, ze kazdemu to rozhodovanie trva dlhsie ako je samotne dodanie od vyrobcu potom. preto aj ked ludia hovoria, ako dlho cakali, tak zvyknu zaratavat cely cas odkedy vobec zacali uzvazovat o novej streche. lebo tych devat dni je super dodacia doba, to malokde sa tak kratko caka.
nuliaro

od beomio » Pia 20. Aug 2021 8:08:40

pinokio predajcu som si nasiel, aj som si tam dopredu volal pre istotu. aby som sa neprehnal, tak som sa akoze objednal na termin. no ale co je dolezite, tak som rovno aj objednal. pozrel som si vzorkovnik samozrejme. mal som dopredu vybrate podla ponuky na nete, ale chcel som si to pozriet aj osobne, ako vyzera ta krytina. reku nejdem stracat cas, nech to postiham radsej s rezervou. tak objednanie by malo byt nejake dva tyzdne, co mi hovoril. to nie je take zle si myslim. v septembri by mohla byt strecha uz hotova tym padom. kiezby vsetko takto rychlo islo.
beomio

od pinokio » Str 25. Aug 2021 12:49:45

beomio hej no, lepsie je, ked si to takto dopredu obvolas a prides tym padom rovno nacas na stretnutie. tak to si sa do toho riadne po rychlo pustil. a co si vybral teda? falcovanu ci nieco ine? radsej ale pocitaj s nejakou rezervou. je mozne, ze sa ti este ozvu ohladom zmeny terminu. pocul som, ze tiez maju teraz dlhsie terminy. ale o vsetkom dopredu informuju a dodrzia, co povedia. to je stale velka vyhoda. davno davno som sa stretol tym, ze mi pri obklade do kupelne predlzili termin dodania, len akosi ma o tom zabudli informovat. takze tento pristup pri dodani krytiny sa mi paci.
Obrázok užívateľa
pinokio

od nuliaro » Štv 26. Aug 2021 11:35:50

niekde som ale zachytil, ze sa im teraz predlzila dodacia doba. ale to by ma neodradilo. hlavne preto, ze si stoja za svojim slovom a aj ked je ta doba dlhsia, tak sa mozes spolahnut, ze bude na ten termin, ktory ti daju. kdezto niektore ine firmy, nechcem radsej menovat, nie su schopne dodrzat terminy a ani ceny, ktore ti prislubia.
nuliaro

od dumbo » Štv 02. Sep 2021 10:48:21

tak to uz sa vies podelit aj o nejake skusenosti s krytinou za tie roky. tam sa musela kvalita a pripadne nedostatky prejavit, ci nie? no obdobne to mam aj ja. ked je stranka takto spravena, tak sa miani neziada ist k predajcovi. len teda kvoli tomu, aby som si pozrel ten vzorkovnik. mne nevadi nakupovat cez eshopy, take taketo veci, ako je krytina alebo plot napriklad. to radsej osobne si ist pozriet, nech vies, co mas od toho cakat. lebo podla obrazkov si to nemusim predstavit presne tak, ako to vyzera naozaj.
Obrázok užívateľa
dumbo

od zahradkarvojto » Str 08. Sep 2021 17:38:38

annica to je dosť trefná poznámka. sa vám niečo podobné pritrafilo tipujem. lebo k takejto informácii neprídeš len tak náhodou. svokrovci by chceli dávať novú strechu, len váhajú, či sa im oplatí teraz ešte do toho púšťať, alebo by bolo lepšie to odložiť na ďalší rok. že by radšej tento čas na niečo iné využili. vravím im, že ak sa do toho teraz pustia, tak by to malo byť v pohode. ale tá tvoja poznámka ma trochu zneistila.
Záhrada je odrazom majiteľa domu.
Obrázok užívateľa
zahradkarvojto

od beomio » Pia 10. Sep 2021 10:12:49

pinokio falcovanu som dal, co budem spekulovat s niecim inym. vsak v jednoduchosti je krasa, no nie? tak sa to hovori. odtien taky tmavsi. nenapadne mi just teraz ale taka oblubena farba to je v dnesnej dobe. nie ale preto som ju vybral, ale preto, ze sa bude hodit k fasade. tento tyzden mi volali akurat, ze sa predlzuje doba dodania, ze celkovo v stavebnictve je nedostatok materialu a tym padom niektore vyrobne procesy trvaju dlhsiu dobu. ale vedel mi s istotou povedat, kedy mi krytina pride, takze sa viem zariadit. mal som cakat dva tyzdne, teraz budem pat. to je v pohode aj casovo.
beomio

od annica » Pia 17. Sep 2021 12:58:11

To sa ti ospravedlňujem Zahradkarvojto, nebol to zámer. Len som chcela pouzkázať na to, že je potrebné s tým rátať. Pozri sa, ak si ich zajednáš hneď vtedy, keď budeš kupovať, resp objednávať krytinu, tak by to nemal byť problém. My sme to zanedbali, mali sme objednané ale na pokrývačov sme nejak zabudli. Bola to naša chyba. Začali sme ich zháňať až vtedy, keď bola krytina vyložená na dvore. Ono keď pôjdeš k predajcovi, tak istotne ti bude vedieť aj odporučiť nejakú partiu. Nemyslím si, že je nutné čakať s novou strechou do ďalšieho roka. Ešte je kopec času na to, aby to postíhali všetko tento rok. Len si treba čo najskôr vybrať.
annica

Predchádzajúci

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu