Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rekonštrukcia domu - akú krytinu zvoliť?

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Rekonštrukcia domu - akú krytinu zvoliť?

od jume » Štv 11. Nov 2021 12:31:13

pinokio aj to malo vyzniet tak neurcito, pretoze este nemam nic take vybrate a momentalne som otvoreny vsetkym moznostiam. ako priznavam, ze ta plechova sa mi celkom pozdava. aj teda z tohto dovodu, ze su to vacsie formaty a bolo by to jednoduchsie a rychlejsie. zatial je taky plan, ze by som to nechal na dalsi rok. vsak skus pozriet spravu, co som pisal mikus-ovi, nech zbytocne nepisem dvojmo.
V záhrade si najviac oddýchnem.
jume

od smidrs » Pia 26. Nov 2021 8:55:14

Mikus nezachytil som nejak, že akú krytinu za akú ideš meniť, ale poviem ti skúsenosť, čo mám, aj teda nie priamo ja, ale sused riešil asi dva roky dozadu nieči podobné. On mal na dome škridlu a menil za plechovú krytinu. Žiadne extra úpravy to nevyžadovalo, keďže plech je ľahší ako škridla, tak vedel, že to v pohode udrží. Iné by to bolo asi keby bola tá výmena opačná.
Obrázok užívateľa
smidrs

od dumbo » Uto 30. Nov 2021 13:23:01

tak tak ono je narocnejsie niekedy, ked s ide opacne, ze z plechu na skridlu, ale povedzme si, kto by to robil, vsakze. podla mna, ked uz raz niekto ma raz plechovu strechu, tak pri nej ostane a neziada sa mu to menit za skridlu. aj zivotnost je tam taka, ze bohvie, ci niekto vobec aj viackrat na dome meni takto strechu. ved to pomaly dlhsia zivotnost je pri tom plechu nez pri dome :D
Obrázok užívateľa
dumbo

od beomio » Štv 02. Dec 2021 12:23:23

pinokio teraz som sa tu zase pre zmenu ja dlhsie neukazal. ale nejak sa nam nakopila doma robota a v praci to tiez zacalo byt zaujimave, tak nebolo uz tolko casu na taketo aktivity. ale vyzera, ze sa to vracia naspat do normalu, tak je dobre. no a ta robota sa doma nakopila aj skrz to, ze dorazila krytina a bolo treba robit jednak aj strechu a popri tom este kadeco dalsie. takze krytina je na streche, aby som to zhrnul a vyzera to dost dobre. taky uplne iny smrnc to dodalo tomu domu. vyzera to cele take modernejsie vdaka tej falcovanej krytine.
beomio

od nuliaro » Štv 02. Dec 2021 20:01:26

smirds ako to vlastne je, ked sa meni plechova krytina za skridlu? nie su tam nejake problemy alebo robota navyse? myslim co sa tyka nejakej pripadnej pripravy.
nuliaro

od mikus » Pia 03. Dec 2021 10:50:38

Jume len pre istotu sa opýtam, spomenul si tam tehlu, to si myslel asi skôr tú škridlu, nie? Lebo nejak to tam nepasuje do kontextu potom. Ale prikláňam sa k tvojmu názoru s tou plechovou krytinou. Podľa mňa dobrá voľba a bola by tam aj tá istota, čo sa týka váhy, alebo ako by som to nazval, prosto, že by sa nemuseli robiť žiadne ďalšie úpravy. A keď tam je teraz škridla, tak to aj sklon strechy bude asi taký väčší, čiže toto tiež riešiť nebude treba. Lebo pri plechovej tam máš uvedený aj sklon, aký musí byť, aby bolo všetko okej, aby voda pekne stekala dolu a ani sneh sa zbytočne v zime nedržal.
Radšej zomrieť mladý a bohatý ako starý a chudobný.
Obrázok užívateľa
mikus

od mikus » Pia 03. Dec 2021 10:53:33

Smidrs trochu ťa poopravím, to nie ja idem meniť krytinu na streche, ale tuto Jume. Ja mám skúsenosť s plechovou, tú sme dávali na dom nejaké tri roky dozadu. Stavali sme dom a just nám strecha vyšla takto podobne nejak cez zimu. Ale dalo sa to v pohode zvládnuť, aspoň sme sa toľko nedopotili pri tom :D
Radšej zomrieť mladý a bohatý ako starý a chudobný.
Obrázok užívateľa
mikus

od makron » Pia 03. Dec 2021 12:27:16

ja som tu taky zaciatonik novacik medzi vami, tak vas chcem poziadat o niekolko rad. nebude to len v tejto jednej teme. reku ked uz sa idem pustit do zistovania, tak to poberem vo velkom. ale tak tu by ma teda zaujimalo, ze ci by ste odporucili davat na strechu s nizkym sklonom plechovu krytinu alebo radsej nieco ine alebo ci by nebolo lepsie cele to nejak zdvihnut, aby pripadalo viacero mozno do uvahy. rozhodnutie nepadlo zatial na nic, len osobne sa mi tak najviac pozdava ta plechova.
Obrázok užívateľa
makron

od jume » Pon 06. Dec 2021 9:35:57

mikus ale hej hej, som sa sekol veru. myslim na jedno a pisem druhe, to sa mi v poslednej dobe stava casto. mam toho tolko v hlave, co by som chcel este porobit, ze sa mi to uz zacina pliest pomaly. aky sklon je tam potrebny? akoze myslim si, ze v tomto sme v pohode, ze to malo nebude, ale tak aby som vedel aspon pre informaciu, ze aky je ten minimalny, s ktorym sa da pracovat este.
makron rad by som ti poradil, ale v tomto som tiez taky novacik, len zistujem, ako by co islo dat na strechu, co by bola najlepsia volba a tak. tak ti mozem len poskytnut zucastnit sa tuto na mojej/ nasej debate.
V záhrade si najviac oddýchnem.
jume

od beomio » Uto 07. Dec 2021 11:45:15

makron na nizky sklon mozes smelo pouzit plechovu krytinu napriklad. nie som si uplne isty, ze ci je to tak pri kazdom modely. ale napriklad ja som teraz daval novu strechu, dost cerstvo, asi je to tak mesiac, co je hotova plus minus. vybral som falcovanu krytinu ale taku trochu modernejsiu vola sa Classic C, aby som bol teda konkretny a pri nej sa uvadza, ze minimalny sklon, pri akom sa moze davat na strechu je 6 stupnov. neviem, ci tam budes mat vobec takyto nizky, je dost nezvycajne robit to takto napresno mi hovoril predajca, ale teda aby si bol s tym oboznameny, ako to je.
beomio

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí
 Bez hmyzu SK - žalúzie-rolety-siete proti hmyzu