Stavba od A po Z
Vaša stavba v detailoch..
FÓRUM PROJEKT STAVBY ESHOP STAVBY
HOME SPRÁVY, AKTUALITY, TÉMY DISKUSNÉ FÓRUM STAVEBNÝ LEXIKÓN INZERCIA KONTAKTY

Rekonštrukcia domu - akú krytinu zvoliť?

Základy, nosná konštrukcia, priecky, otvory, strecha ..

Re: Rekonštrukcia domu - akú krytinu zvoliť?

od frazzo » Str 30. Mar 2022 8:33:13

Ked uz spominate tych predajcov, tak by ste mi vedeli poradit nejakeho, co sa orientuje skor na plechovu krytinu? Ci to by bolo asi lepsie, keby som si nasiel najskor vyrobcu a podla toho potom hladal predajcu? Lebo nie som zatial momentalne rozhodnuty, tak reku ze by mi s tym mohol aj on poradit som si myslel. Alebo ak by sa medzi vami nasla nejaka dobra dusa.
frazzo

od erik.mo » Pia 01. Apr 2022 10:10:49

Ked hladas cisto plechovu krytinu, tak potom si pozri Ruukki. Vyrobca, ktory je na trhu uz fakt desiatky rokov a to myslim, ze samo o sebe dost hovori. Myslim, ze lepsie je takto najskor poznat vyrobcu, vybrat si aspon tak predbezne na nete, co by ta zaujalo a potom uz zvysok doriesit s predajcom. Ci v com nie si akoze rozhodnuty? Mozno aj tu by sa ti usla nejaka rada.
Obrázok užívateľa
erik.mo

od Zen33 » Pon 04. Apr 2022 7:46:13

Tak čo sa týka predajcu, to je podľa mňa jedno - vybral by som toho, ktorý ponúka najlepšiu cenu. Hlavné je si vybrať kvalitnú značku a potom už len nájsť, kde ju v tvojom okolí predávajú
„Keď pochopíš, že muži sú väčšinou ako deti, potom pochopíš všetko.“
Zen33

od frazzo » Pon 04. Apr 2022 12:50:54

Nejaku predstavu cca mam, to sme doma uz niekolkokrat riesili a rozoberali. Pozeral som aj tohto vyrobcu, co spominas a akoze pozdava sa mi to z toho hladiska, ze ozaj je to taka spolocnost, co uz ma nejaku tradiciu a je to taka klasika v tomto obore by som povedal. Mozu sa ceny u jednotlivych predajcov az na tolko lisit, ze je lepsie ich viacerych obehat? Nie je cena tych krytin stanovena nejak vseobecne stanovene?
frazzo

od pinokio » Uto 05. Apr 2022 8:46:41

frazzo nemyslim si, ze tam budu rozdiely v cene nejak. akoze ak sa bavime o jednom vyrobcovi. jasne, ze co sa tyka konkurencie, tak tam rozdiely budu. ale myslim, ze aj na stranke by si mal najst ceny jednotlivych krytin. aspon ked som isiel ja kupovat krytinu, tak som si takto info najskor dopredu vsetko pozeral, aby som sa vedel zariadit.
Obrázok užívateľa
pinokio

od labiak » Uto 05. Apr 2022 11:16:55

erik.mo máš od nich prosím ťa strechu? reku ako si to riešil s montážou by ma zaujímalo.
Obrázok užívateľa
labiak

od Zen33 » Uto 05. Apr 2022 11:29:06

Myslim, že v jednotlivých stavebninách sa napríklad ceny môžu líšiť. Všetko záleží od toho, ako majú nastavený vlastný rabat. No na druhej strane si treba vybrať strechu proste poriadnu. Je to základ, na ktorom, by som nie že nešetril, ale cena nie je hlavné po čom by som pozeral
„Keď pochopíš, že muži sú väčšinou ako deti, potom pochopíš všetko.“
Zen33

od mirkor » Str 06. Apr 2022 12:36:22

nooo a kde je potom vseobecne lepsie kupit krytinu. u predajcu alebo priamo u vyrobcu, ak je teda taka moznost
Obrázok užívateľa
mirkor

od liptok » Štv 07. Apr 2022 11:47:03

Takze hovorite, ze co sa tyka takej tej nejake udrzby, ze je lepsie ist skor do tej plechovej krytiny ako do skridle. A da sa vybrat teda aj taka nejaka, ze aby bola teda plechova, ale ten vzhlad skridle? Akoze aj co sa farby tyka? Ze nech je to na nerozoznanie?
A tiez nebude na skodu, keby niekto aj ohladne toho predajcu co to poradil, heh.
liptok

od brunho » Pon 11. Apr 2022 11:24:59

Mirkor vies co, ono priamo k vyrobcovi sa asi nedostanes, ze by si isiel poziet. Ono ty predajcovia funguju tak, ze spolupracuju s roznymi vyrobcami a vlastne takto distribuuju tie krytiny da sa povedat. Je dobre, ak vies, aku krytinu chces, ze od koho a potom si vyhladat predajcu a ist objednat.
Obrázok užívateľa
brunho

PredchádzajúciĎalší

Späť na c.) Hrubá stavba

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

Naši partneri a priatelia - web links
 Urbár Podhradie - Webové stránky urbáru v Podhradí